close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


    zamknijclose

    Znajdź swój wymarzony wyjazd

    arrow_upward

    ANTARKTYDA

    — ekspedycja na siódmy kontynent

    planowana data 14.11.2021 — 29.11.2021
    planowane terminy 03.11.2024 — 18.11.2024 (możliwość wyjazdu w dowolnym terminie) 15.03.2025 — 30.03.2025

    Program wyjazdu

    – Dokąd podróżujemy

    Dzień 1 WYLOT DO ARGENTYNY

    Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Argentyny przez jeden z portów tranzytowych.

    Dzień 2 PRZYLOT DO BUENOS AIRES, LOT DO USHUAIA

    Przylot do stolicy Argentyny – Buenos Aires. Przerwa tranzytowa, a następnie lot do Ushuaia. Przylot do jednego z najdalej wysuniętych na południe miast na Ziemi. Miasto liczy ponad 60 tysięcy mieszkańców. Otoczone morzem od południa i górami od północy, Ushuaia jest spektakularnym punktem wypadowym na rejs po Antarktydzie. Po przylocie transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu w Ushuaia.

    Dzień 3 USHUAIA, PARK NARODOWY TIERRA DEL FUEGO

    Po śniadaniu czas wolny, okazja do odwiedzenia licznych butików i kawiarni przed wyprawą na Antarktydę. Fakultatywnie możliwość wycieczki i spędzenia czasu w pobliskim Parku Narodowym Tierra del Fuego (Ziemi Ognistej), gdzie można delektować się argentyńskimi winami i grillem. Nocleg w Ushuaia.

    (B)

    Dzień 4 ZAOKRĘTOWANIE, POCZĄTEK REJSU NA ANTARKTYDĘ

    Od rana czas wolny na spacery po okolicy. Miasteczko mimo, że portowe ma atmosferę typowo górską. Uliczki odchodzące od morza pną się stromo w górę.  Zaokrętowanie na statek nastąpi późnym popołudniem. Wypłynięcie w rejs historycznym Kanałem Beagle. Ten słynny kanał przecina archipelag Tierra del Fuego na południowym krańcu Ameryki Południowej. W powietrzu da się wyczuć atmosferę oczekiwania, gdyż po odbiciu od brzegu następnym lądem, który zobaczymy będzie najbardziej wysunięty na południe kontynent świata. Nocleg na statku.

    (B/L/D)

    Dzień 5 - 6 CIEŚNINA DRAKE’A

    Pierwsze dni żeglugi spędzimy na poznawaniu swoich morskich kompanów. Popłyniemy przez Cieśninę Drake’a, położoną między Ziemią Ognistą, a zachodnią Antarktydą, łączącą Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Jej szerokość to 1110 km, a głębokość osiąga ponad 5000 m. Północną granicę Cieśniny Drake’a wyznacza słynny Przylądek Horn, a przechodzący przez niego południk jest uznawany za granicę między Pacyfikiem i Atlantykiem. Musimy przygotować się na potencjalnie wzburzone morze, gdyż wody Cieśniny Drake są nieprzewidywalne i ciągle się zmieniają. Nocleg na statku.

    (B/L/D)

    Dzień 7 - 10 SZETLANDY POŁUDNIOWE I PÓŁWYSEP ANTARKTYCZNY

    Pozostawiwszy za sobą strefę konwergencji antarktycznej (wąski pas wód powierzchniowych uważany za granicę Antarktyki; miejsce, gdzie stykają się zimne wody płynące od Antarktydy „wślizgujące się” pod cieplejsze wody z północy) rozpoczynamy właściwą przygodę z Antarktydą. Odczujemy co sprawia, że region ten od dawna przyciąga uwagę badaczy i podróżników. Każda ekspedycja na Antarktydę jest inna, dzięki czemu tworzy wyjątkowe i osobiste przeżycia. Będziemy aktywnymi uczestnikami czegoś nowego i nieoczekiwanego.

    W tych dniach będziemy udawać się na wycieczki, by eksplorować zatoki, kanały i antarktyczne lądy. Pomocne w tym będą specjalne gumowe pontony – zodiaki. Będziemy dreptać ścieżkami pingwinów, wypatrywać humbaków i wielorybów, tropić z aparatem foki i lamparty morskie, przyglądać się szybującym nad naszymi głowami albatrosom.

    Podczas wspinaczki śnieżnymi ścieżkami oczarują nas góry Półwyspu Antarktycznego. Tutejsze punkty widokowe oferują niczym nie przesłoniętą panoramę białej okolicy. Jedno z takich miejsc, na wyspie Danco, da nam możliwość odwiedzenia kolonii pingwinów mających swe gniazda wysoko na grani. Chętni mogą wybrać się na wędrówkę na szczyt wyspy lub pozostać na żwirowej plaży kontemplując ten niesamowity spektakl przyrody. Czas z pewnością urozmaicą nam swoimi wybrykami ciekawskie pingwiny. Dla odważnych i szalonych możliwość wzięcia udziału w pływaniu – Polar Plunge. To dopiero morska kąpiel!

    Majestatyczną ciszę Antarktydy będą przerywać hałaśliwie kłócące się o cenne kamienie pingwiny oraz trzaski odrywającego się lodowca. To odgłosy, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

    Każdy dzień tu spędzony będzie inny o co zadba nasz zespół ekspedycyjny. Zapewni on nam także edukację na temat tej wyjątkowej części świata połączoną z doskonałą rozrywką. Noclegi w tych dniach w kajutach na statku.

    (B/L/D)

    Dzień 11 - 12 PODRÓŻ POWROTNA DO USHUAIA

    Po dniach niezapomnianych wrażeń czas ruszyć w drogę powrotną. Ponownie przepłyniemy przez Cieśninę Drake’a i Kanał Beagle. To będą ostatnie chwile na zaczerpnięcie pełną piersią antarktycznego powietrza i podziwianie gór lodowych. Z pokładu naszego statku będziemy mogli obserwować morskie ptaki i wypatrywać wielorybów. Zespół ekspedycyjny będzie prowadził wykłady i prezentacje utrwalające wiedzę na temat Antarktydy i istniejącego na niej życia. Czas na odprężenie się i wymianę swoich doświadczeń z towarzyszami wyprawy. Noclegi na statku.

    (B/L/D)

    Dzień 13 NA STAŁYM LĄDZIE

    Dopłynięcie do Ushuaia w godzinach rannych. Zejście na stały ląd. Pożegnanie z zaprzyjaźnionymi uczestnikami ekspedycji. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po morskiej wyprawie. Dla chętnych popołudniowe wyjście do centrum miasta. Nocleg w hotelu.

    (B)

    Dzień 14 PRZELOT DO BUENOS AIRES, ZWIEDZANIE “BOSKIEGO MIASTA”

    Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Wyjście na zwiedzanie miasta – dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem możliwość wyjścia na pokaz tańca i muzyki tango połączony z kolacją i degustacją wina. Nocleg w hotelu.

    (B)

    Dzień 15 WYLOT DO EUROPY

    Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

    (B)

    Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

    Przylot do europejskiego portu tranzytowego. Przesiadka i wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

    Cena zawiera

    • przeloty na trasie Warszawa – Buenos Aires, Buenos Aires – Warszawa,
    • przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – Buenos Aires,
    • transfery lotniskowe,
    • opłaty lotniskowe,
    • zakwaterowanie na trasie: 8 noclegów na statku, 3 noclegi w Ushuaia, 1 nocleg w Buenos Aires, w pokojach 2-osobowych – hotele 3*** / 4****,
    • koszty rejsu antarktycznego,
    • wyżywienie zgodnie z programem (B – śniadania, L – lunch lub snack, D – kolacja)
    • wybór napojów bezalkoholowych,
    • zejścia na ląd zodiakami,
    • opiekę wykwalifikowanych przewodników podczas rejsu,
    • bilety wstępów,
    • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
    • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

    Cena nie zawiera

    • zwyczajowych napiwków na statku,
    • pozostałych posiłków nieujętych w programie,
    • napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych)
    • dopłaty do pokoju lub kabiny 1-osobowej

    Uwagi

    • Wyprawę można zorganizować w dowolnym terminie od listopada do marca,
    • Cena uzależniona od ilości uczestników, rodzaju kajut, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
    • Na życzenie grupy – możliwość wyjazdu z polskojęzycznym pilotem – przewodnikiem,
    • W czasie tego typu podróży eksploracyjnych należy oczekiwać nieoczekiwanego. Nie ma żadnych gwarancji, że uda nam się osiągnąć wszystko, co chcemy osiągnąć. Elastyczność to coś, co każdy z nas musi wnieść w tę wyprawę. Na Półwyspie Antarktycznym i Szetlandach Południowych znajduje się blisko 200 uznanych miejsc, a ze względów pogodowych wymienione w programie miejsca mogą zostać zmienione na równie interesujące.
    • Przeprawa przez często wzburzone wody Cieśniny Drake’a powoduje, że dotarcie na Antarktydę staje się prawdziwą morską przygodą. Po wpłynięciu na antarktyczne wody morze jest zupełnie spokojne. Będziemy poruszać się między wyspami, fiordami i górami lodowymi. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację i miejsca relaksu.

    Planowana trasa

    Pliki do pobrania:

    Zdjęcia

    Marzysz o Antarktydzie? Sprawdź jakie masz możliwości!

    Może Ci się również spodobać: