zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

BHUTAN W PIGUŁCE

— himalajskie królestwo

planowana data 15.04.2023 — 20.04.2023

Program wyjazdu

 

— Dokąd podróżujemy

DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski. Przylot do stolicy Indii – New Delhi. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2 PRZYLOT DO BHUTANU, ZWIEDZANIE THIMPU - ŚWIĄTYNIE, POSĄGI BUDDY, KOLOROWE BAZARY

Zaraz po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko w Delhi. Lot do Paro w Bhutanie. Po przybyciu na miejsce załatwienie formalności wizowych, przejazd do hotelu w stolicy – Thimpu i zakwaterowanie. Krótki odpoczynek i ruszamy na podbój himalajskiego królestwa. Pierwszym naszym przystankiem będzie rezerwat takinów – przesympatycznych roślinożerców z rodziny wołowatych. Największe osobniki ważyć mogą nawet do 400 kg! Następnie wyruszymy na Targ Stulecia, gdzie w każdy weekend lokalni gospodarze sprzedają swe produkty, a bogactwo kolorów i smaków zadziwi nawet najbardziej wymagających fanów zdrowej żywności. Po tym spotkaniu z miejscową ludnością zwiedzimy Tashichhoedzong – ufortyfikowany monaster buddyjski, będący siedzibą władz cywilnych Bhutanu, lecz także ważnym centrum religijnym kraju. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji. Przed nami gigantyczna stupa – Chorten, stanowiąca dzieło ojca współczesnego Bhutanu, Jego Wysokości Jigme Dorji Wangchucka, ukończona w 1974 roku jako pomnik pokoju światowego. Zaraz potem zobaczymy Kuenselphodrang, czyli tzw. Bhudda Point z największym w kraju posągiem Oświeconego. Na zakończenie dnia, kolejny magiczny bazar. Tym razem podziwiać będziemy mogli tutejsze rękodzielnictwo w każdej dostępnej formie. Nocleg w hotelu w Thimpu.

DZIEŃ 3 PRZEŁĘCZ DOCHULA, WISZĄCY MOST I ŚWIĄTYNIE DRUK WANGYAL I TACHOG

Kolejny dzień wizyty w Bhutanie zaczniemy od wycieczki na położoną na wysokości ponad 3000 metrów przełęcz Dochula, gdzie podziwiać będziemy mogli zapierającą dech w piersiach panoramę potężnych Himalajów. Zwiedzimy także Druk Wangyal Lhakhang i Tachog Lhakhang dwie wyjątkowo malowniczo położone świątynie, przy czym by zbliżyć się do ostatniej, przejść będziemy musieli przez wiszący most, rozpięty nad rzeką Pa-Chu. Przejazd do hotelu w Paro na nocleg.

DZIEŃ 4 TYGRYSIE GNIAZDO, ŚWIĄTYNIA KICHU, PARO DZONG I POŻEGNALNY SPACER

Dzień zaczniemy od pożywnego śniadania, które pozwoli nam wspiąć się do Paro Taktsang, monastyru znanego także jako Tygrysie Gniazdo. Chwila oddechu na punkcie widokowym na podziwianie spektakularnych widoków i łyk orzeźwiającej kawy. Dalsza wspinaczka do klasztoru i powrót tą samą drogą. Zasłużony lunch i powrót do hotelu. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać świątynię Kichu, wybudowaną już w VII wieku przez tybetańskiego króla Songstena Gampo i jedną z najstarszych na terenie kraju. Wizyta w muzeum narodowym pozwoli nam przyjrzeć się z bliska wielu ciekawym eksponatom, które lepiej pozwolą zapoznać się nam z wyjątkową historią Bhutanu. Na koniec rzućmy jeszcze okiem na Paro Dzong – ufortyfikowany klasztor buddyjski zwany „fortecą leżącą na stosie klejnotów” i stanowiący wspaniały przykład bhutańskiej architektury z XVI stulecia. Wieczorny spacer pożegnalny dla najwytrwalszych i nocleg w Paro.

DZIEŃ 5 WYLOT DO INDII, ZWIEDZANIE DELHI, WIECZORNY WYLOT DO POLSKI

Wczesna pobudka i transfer na lotnisko. Przelot do Indii. Po przylocie do Delhi, całodniowe zwiedzanie stolicy kraju. Zaczniemy je od wizyty w Raj Ghat miejscu pamięci, gdzie Ojciec Narodu Hinduskiego Mahatma Gandhi został skremowany. Potem m.in. przejazd wzdłuż potężnych murów Delhijskiego Fortu, zbudowanych z czerwonego piaskowca. Niezapomniana eskapada rikszami po zatłoczonych alejkach jednego z najstarszych rynków targowych w Delhi – Chandi Chowk, na którym dostać można dosłownie wszystko, począwszy od przypraw i słodyczy, kończąc zaś na książkach i ubraniach wszelkiej maści. Oprócz tego zobaczymy też Jama Masjid – najbardziej reprezentacyjny meczet w całych Indiach oraz budynki rządowe takie jak pałac prezydencki (dawna rezydencja wicekróla Indii) czy Sąd Najwyższy. Na zakończenie i podsumowanie całego wyjazdu spojrzymy jeszcze na Bramę Indii (India Gate) – monumentalny łuk postawiony w latach dwudziestych ubiegłego stulecia ku czci poległych w I Wojnie Światowej Hindusów. Obecnie niezaprzeczalny symbol stolicy tego magicznego kraju. Po kolacji transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 6 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na głównej trasie,
 • transport z/na lotnisko,
 • przejazdy,
 • zakwaterowanie w 3*** hotelach w pokojach dwuosobowych w centrum miast,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadania, L-obiad, D-kolacja),
 • usługi lokalnych przewodników,
 • wszystkie podatki i opłaty rządowe,
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę i kosztów jej uzyskania,
 • opłat za bilety wstępu do obiektów i atrakcji niewyszczególnionych w programie,
 • napiwków zwyczajowych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • można łączyć z Indiami lub Bangladeszem,

Planowana trasa

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać do Bhutanu?

Może ci się również spodobać