zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Chiny i Tybet

— zabytki Pekinu i klasztory Tybetu

Program wyjazdu

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski do Chin.

Dzień 2 PEKIN

Przylot do Pekinu wcześnie rano. Zwiedzanie zaczniemy od imponującego placu Tian’anmen, gdzie odbywa się większość narodowych uroczystości. Z placu przejdziemy do zachwycającego Zakazanego Miasta. Po dotarciu do największego cesarskiego pałacu, zwiedzający są zwykle pod wrażeniem wysokich, czerwonych ścian i dużej ilości budynków ze złotymi dachami. Następnie przejdziemy się na Wzgórze Węglowe w Parku Jingshan, skąd można podziwiać przepiękny widok na Zakazane Miasto. Dalej, udamy się do Parku Beihai, byłego ogrodu cesarskiego, skąd ruszymy do hotelu na odpoczynek.

Dzień 3 PEKIN

Na początek odwiedzimy fascynujący Wielki Mur w Badaling. Na górę wjedziemy kolejką linową, a w dół zejdziemy pieszo. Następnie pojedziemy zobaczyć Pałac Letni. Pałac był wykorzystywany przez rodzinę cesarską jako „ucieczka od letnich upałów”. Powrót do hotelu.

Dzień 4 PEKIN-SUZHOU, NOCNY POCIĄG

Rano odwiedzimy Świątynię Nieba, gdzie cesarze oddawali cześć bogom. Jeśli dotrzemy tam wystarczająco wcześnie, będziemy mogli podejrzeć lokalną ludność, wykonującą poranną gimnastykę. Stąd, rikszą (stara forma transportu) wybierzemy się do Shichahai Hutong, tradycyjnej rezydencji pekińskiej. Następnie przespacerujemy się po okolicy Houhai, handlowej części Shichahai, możliwość zakupienia lokalnych pamiątek. Wieczorem wsiądziemy do nocnego pociągu do Xi’an.

Dzień 5 XI’AN

Xi’an -zwiedzanie zaczniemy od starych Murów Miasta, od południowego wejścia. Są to najlepiej zachowane mury miasta w Chinach, będące jednocześnie jednym z największych, starożytnych systemów obrony na świecie. Następnie przejdziemy na Dzielnicę Muzułmańską, gdzie znajduje się około 10 meczetów, z których najsłynniejszy to Wielki Meczet. Później odwiedzimy Muzeum Historii, znane jako „perełka Xian, skarbiec Chin”. Powrót do hotelu na odpoczynek.

Dzień 6 XI’AN ARMIA TERAKOTOWA - POCIĄG G DO XINING

Dziś wybierzemy się na obrzeża miasta, by podziwiać potężną, Terakotową Armię cesarza Qin. Następnie udamy się na dworzec kolejowy, by wsiąść w szybki pociąg do Xining, transfer do hotelu.

Dzień 7 XINING – LHASA PODRÓŻ NAJWYŻEJ POŁOŻONĄ KOLEJĄ NA ŚWIECIE

Rano udamy się do słynnego, buddyjskiego klasztoru Ta’er w Prowincji Qinghai, miejsca narodzin buddyjskiej szkoły Gelug. Po wizycie transfer na dworzec, nocny pociąg do Lhasy.

Dzień 8 LHASA STOLICA TYBETU

Przyjazd do Lhasy. Jest to jedno z najwyżej położonych miast na świecie. Od połowy XVII w. jest religijną i administracyjną stolicą Tybetu, mieszczącą wiele, kulturowo ważnych miejsc buddyzmu tybetańskiego. Transfer do hotelu na odpoczynek.

Dzień 9 LHASA, DUCHOWA WĘDRÓWKA PO STOLICY

Dziś zwiedzimy Pałac Potala, który uznawany jest za symbol Tybetu. To wspaniały, olbrzymi pałac składający się z wielu komnat, wież i kapliczek. Według Księgi światowych rekordów Guinnessa, Pałac Potala jest najwyżej usytuowanym pałacem na świecie. Kolejnym przystankiem będzie Świątynia Dżokhang, duchowe centrum Tybetu i najświętsze miejsce wędrówek tybetańskich pielgrzymów. Wraz z Pałacem Potala i Norbulingka, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wybierzemy się na spacer ulicą Barkhor, „świętą drogą” Tybetańczyków. Można tu poczuć lokalną, duchową wiarę, widząc wielu pielgrzymów z całego Tybetu, w różnorodnych szatach, żarliwie modlących się w różnych dialektach.

Dzień 10 LHASA, ODKRYWANIE TAJNIKÓW BUDDYZMU TYBETAŃSKIEGO

Wizyta w klasztorze Drepung, najważniejszym klasztorze Gelug w tybetańskim buddyzmie. Kolejny przystanek to klasztor Sera, kolejny z trzech słynnych klasztorów w mieście, obok klasztoru Drepung i Ganden. Poświęcony jest szkole Żółtych Czapek, odłamowi tybetańskiego buddyzmu, założonego przez Tsongkhapę. Ostatnim przystankiem będzie Norbulingka, składający się z kilku pałaców, kapliczek, jak również kolorowych kwiatów. To dawna, letnia rezydencja Dalajlamy. Odbywa się tu wiele festiwali, między innymi Festiwal Losar, Festiwal Lampionów, Festiwal Shoton.

Dzień 11 LHASA – GYANTSE – SHIGATSE

Podróż do Gyantse z przystankami na zrobienie zdjęć w punktach widokowych, koniecznych do zobaczenia podróżując po Tybecie – Jezioro Yamdrok i Lodowiec Karola. Po przyjeździe do Gyantse udamy się do klasztoru Palcho. Okręg klasztorny jest kompleksem budowli, które oprócz klasztoru Tsuklakhang obejmują również jego Kumbum, uważaną za największą tego typu budowlę w Tybecie, słynącą ze swych 108 kapliczek na kilku piętrach i starego Dzong czy fortu. Po zwiedzaniu udamy się na noc do Shigatse.

Dzień 12 SHIGATSE – LHASA

Dziś zwiedzimy Klasztor Taszilunpo. Klasztor ten jest tradycyjną rezydencją kolejnych Panczenlamów, drugiej w hierarchii ważności linii tulku, w tradycji Gelug tybetańskiego buddyzmu. „Taszi” lub Panczenlama miał tymczasową władzę nad trzema małymi dzielnicami, ale nie nad samym miastem Shigatse, które było administrowane przez dzongpena (prefekta) mianowanego z Lhasa. Po zwiedzaniu, powrót do Lhasa.

Dzień 13 LHASA – CHENGDU – EMEI

Poranny transfer na lotnisko, lot do Chengdu. Wizyta w Świątyni Wenshu, Parku Wangjiang i spacer słynną promenadą Jinli Street, gdzie znajdziemy różnorakie pyszne dania i przekąski. Przejazd na nocleg.

Dzień 14 EMEISHAN – CHENGDU, Z WIZYTĄ W INSTYTUCIE HODOWLI PANDY WIELKIEJ, WIELKI BUDDA Z LESHAN

Dziś zwiedzimy Instytut Hodowli Pandy Wielkiej. Ogromne pandy to nie tylko narodowy skarb Chin, ale są też przedmiotem uwielbienia przez cały świat. W bazie znajdziemy niesamowicie urocze pandy. Następnie podróż do Leshan. Wielki Budda z Leshan jest posągiem Maitreya w pozycji siedzącej. Zwrócony w stronę rzeki Budda ma symetryczną postawę i wygląd, które zostały pięknie uchwycone w jego poważnym bezruchu. Mierzy 71 m. wysokości, a jego palce mają 8,3 m. długości. Szerokie na 9 m. podbicie stopy jest wystarczająco duże by usiadło na nim 100 osób, a szerokie na 24 m. ramiona są wystarczająco duże by być boiskiem do koszykówki.

Dzień 13 CHENGDU, POWRÓT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i wylot do Polski przez porty tranzytowe.

Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski.

Cena zawiera

Cena nie zawiera

Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać