close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  FILIPINY – LUZON I PALAWAN

  — rajskie plaże, tarasy ryżowe i spływ podziemną rzeką

  planowana data 27.12.2024 — 12.01.2025
  planowane terminy 19.12.2024 — 04.01.2025 08.03.2025 — 21.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT NA FILIPINY

  Zbiórka na lotnisku, wylot na Filipiny przez jeden z portów turystycznych.

  Dzień 2 MANILA - STOLICA TYSIĘCY WYSP

  Przylot do stolicy Filipin – Manili. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Angeles City. (D)

  Dzień 3 WYSPA LUZON - WULKAN PINATUBO, LAS TROPIKALNY, KOLONIALNE MIASTECZKO BAGUIO

  Śniadanie w hotelu. Poranny wyjazd z hotelu do podnóża jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie – Pinatubo, którego erupcja w 1991 roku sparaliżowała życie okolicznych mieszkańców. Przesiadamy się na samochody z napędem na cztery koła. Przez pozostałości po polach lawowych pniemy się w górę przez las tropikalny. Krótki trekking do krawędzi krateru. Możliwość zejścia w dół do przepięknego jeziora. Przejazd na nocleg do kolonialnego miasteczka Baguio i kolacja na miejscu. (B,L)

  Dzień 4 SIELANKOWE OKOLICE BAGUIO

  Śniadanie w hotelu. Przejazd z Baguio do Sagady. Podczas podróży będziemy zatrzymywać się w takich miejscach jak na przykład Burnham Park czy Dolina Kolorów. Kręta droga prowadząca nad przepięknymi dolinami pozwoli nam obserwować życie na filipińskiej prowincji. Wieczorem zakwaterowanie w mieście Sagada oraz kolacja w hotelu. (B,D)

  Dzień 5 SAGADA - TRUMNY ZAWIESZONE NA KLIFACH, BONTOC MUZEUM

  Śniadanie w hotelu. Po południu czeka nas wizyta w pobliskiej dolinie, gdzie miejscowa ludność do dzisiaj praktykuje specyficzny sposób pochówku swoich zmarłych. Ciała umieszczane są w trumnach, a te z kolei zawieszane są na stromych klifach. W programie także eksploracja pięknej jaskini Sumaguing, która charakteryzuje się piękną szatą naciekową, a także wizyta w miejscowym muzeum. Po południu podróż do Banaue przez Bontoc, w którym również odwiedzimy muzeum. Nocleg w Banaue. (B)

  Dzień 6 PRZEJAŻDŻKA JEEPNEYAMI, TARASY RYŻOWE W BANAUE

  Śniadanie w hotelu. Na jeden dzień przesiadamy się do wynajętych specjalnie dla nas jeepneyów, pojazdów jakimi poruszają się miejscowi po nieutwardzonych drogach. Zwiedzamy tereny zamieszkane przez mniejszość Ifugao. Oprócz niesłychanej historii tej grupy etnicznej, najważniejszym punktem programu jest wizyta i spacer po  jednych z najbardziej imponujących na świecie tarasach ryżowych. Powrót na nocleg do Banaue. (B)

  Dzień 7 MANILA

  Śniadanie w hotelu. Powrót autobusem na południe, do Manili. Po przyjeździe do hotelu możliwość spaceru po okolicy lub zakupy w jednym z centrów handlowych. (B)

  Dzień 8 WYSPA PALAWAN - PUERTO PRINCESSA

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na rajską wyspę Palawan do miejscowości Puerto Princesa. Ta wyspa pozostaje do dzisiaj jednym z najbardziej naturalnych miejsc na Filipinach. Częściowo porośnięta tropikalną dżunglą z niesamowitym formacjami wapiennym jest perłą w koronie archipelagu. Po przylocie transfer do luksusowego 5***** resortu wypoczynkowego. Program popołudniowy obejmuje najważniejsze miejsca m.in. Plaza Cuartel czy Katedra w Puerto Princesa oraz farmę krokodyli. Po zachodzie słońca czeka na nas Firefly Watching Tour, który polega na obserwacji świetlików w otoczeniu magicznej przyrody. Wycieczka obejmuje również kolację. (B,D)

  Dzień 9 PUERTO PRINCESA - PODZIEMNA RZEKA

  Śniadanie w hotelu. Dzień poświęcony odkrywaniu uroków Parku Narodowego Rzeki Podziemnej w Puerto Princessa, który jest obszarem chronionym i wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Środowisku w parku jest bardzo zróżnicowane i charakteryzuje się bogatą topografią. Na miejscu możemy podziwiać zarówno równiny jak i szczyty górskie. Co ciekawe 90% powierzchni parku stanowią formy krasowe. Park stanowi jeden z najbardziej naturalnych ekosystemów, ze względu na nieskalaną przyrodę oraz różne gatunki fauny i flory. (B,L,D)

  Dzień 10 RAJSKIE EL NIDO

  Śniadanie w hotelu. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż wyspy do rajskiego El Nido. Zakwaterowanie w hotelu i czas na cieszenie się urokami miejsca, które ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji. Możemy podziwiać niekończące się plaże, otoczone wapiennymi klifami i oblane lazurową wodą, a także urządzić sobie piknik, a wieczorem zasmakować nocnego życia w El Nido. (B)

  Dzień 11 EL NIDO - REJS NA BEZLUDNE WYSPY

  Śniadanie w hotelu. Całodniowy rejs łodzią po niezliczonych wysepkach otoczonych piaszczystymi plażami i lagunach rozrzuconych na północ od El Nido. Okazja do fotografowania niesamowitych krajobrazów skalnych, pływanie w krystalicznie czystych wodach, lunch na wyspie, nurkowanie z rurką, spacer po bezludnych plażach niezamieszkanych wysepek. Lunch w formie pikniku na plaży. Po południu powrót do hotelu oraz czas wolny na odkrywanie uroków El Nido. (B,L)

  Dzień 12 EL NIDO - CZAS NA RELAKS

  Śniadanie w hotelu. Czas wolny na odkrywanie uroków El Nido. (B,L)

  Dzień 13 MANILA - STARA I NOWA CZĘŚĆ MIASTA

  Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot do Manili. Lunch po przylocie w lokalnej restauracji. W programie zwiedzanie starej oraz nowej części stolicy i jej najważniejszych atrakcji. W starej części miast przejedziemy historycznym szlakiem, zobaczymy m.in. kościół San Agustin, Casa Manila, Fort Santiago, natomiast nowa część poświęcona będzie Makati City, które stanowi ważne centrum biznesowe i handlowe. Odwiedzimy także American War Memorial – amerykańskie cmentarz i pomnik poświęcony weteranom wojennym. Po kolacji transfer na lotnisko i lot do Polski. (B,L)

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski wczesnym popołudniem.

  Cena zawiera

  • bilety lotniczy na głównej trasie Polska – Filipiny – Polska,
  • przeloty wewnętrzne Manila – Puerto Princesa, El Nido – Manila,
  • transfery lotniskowe,
  • przejazdy prywatnymi vanami, jeepneyami (w okolicach Banaue), samochodami terenowymi na wulkanie Pinatubo na całej trasie,
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelu 4**** w Angeles City (1 noc), w 3*** hotelu w Baguio (1 noc), w pensjonacie w Sagadzie (1 noc), w hotelu 3*** w Banaue (2 noce), w 5***** hotelu w Manili (1 noc), w 5***** luksusowym resorcie w Puerto Princesa (2 noce) oraz 3*** hotelu w El Nido (2 noce),
  • wyżywienie: wszystkie śniadania plus inne zgodnie z symbolami przy określonych dniach (B-śniadanie, L-obiad, D-kolacja),
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie,
  • rejsy łódkami,
  • miejscowych przewodników i ich opiekę podczas aktywności wymienionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota, 
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w kwocie 300 USD,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • posiłków nieuwzględnionych w programie, 
  • napiwków,
  • ewentualnych drobnych opłat wylotowych (podane w momencie rezerwacji biletów lotniczych).

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  chcesz z nami lecieć na Filipiny?

  Może Ci się również spodobać