close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


    zamknijclose

    Znajdź swój wymarzony wyjazd

    arrow_upward

    KANADA WSCHODNIA

    — prowincje atlantyckie

    planowana data 08.06.2025 — 22.06.2025
    planowane terminy 07.09.2025 — 21.09.2025

    Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

    Program wyjazdu

    – Dokąd podróżujemy

    Dzień 1 LOT DO KANADY - HALIFAX, NOWA SZKOCJA

    Przelot z Warszawy przez jeden z portów tranzytowych do Halifax – największego miasta i stolicy prowincji Nowa Szkocja. Transfer do hotelu. Dla chętnych możliwość spaceru po mieście.

    Dzień 2 NOWA SZKOCJA - SHERBROOKE, WYSPA CAP-BRETON I SŁYNNA CABOT TRAIL

    Po śniadaniu przejazd południowym wybrzeżem Nowej Szkocji. Wizyta w wiosce Sherbrooke dokładnie odzwierciedlającej życie osadników przybywających na te tereny w XIX wieku. Wkraczamy na tereny wyspy Cap-Breton. Rozpoczęcie przejazdu przez jedną z najsłynniejszych dróg widokowych w Kanadzie – Cabot Trail. Nocleg w małej osadzie Cheticamp zamieszkiwanej przez mniejszość akadyjską – potomków francuskich osadników Możliwość orzeźwiającej kąpieli w Zatoce św. Wawrzyńca.

    Dzień 3 PARK NARODOWY CAPE BRETON HIGHLANDS

    Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż szlakiem Cabota przez tereny Parku Narodowego Cape Breton Highlands. Przepiękne widoki na atlantyckie klify i wzburzone fale oceanu. Kontakt z prawdziwą, dziką kanadyjską przyrodą. Następnie przejazd do Louisbourga, gdzie znajduje się największa wybudowana forteca w Ameryce Północnej. Przejazd do Sydney. Nocleg.

    Dzień 4 NOWA FUNDLANDIA

    Po śniadaniu przejazd na przystań promowa. Wypłynięcie promem przez Cieśninę Cabota na przepiękną kanadyjską wyspę Nową Funlandię. Przypłynięcie do Port aux Basques. Przejazd przez dziewicze tereny wyspy. Nocleg w Corner Brook.

    Dzień 5 PARK NARODOWY GROS MORNE I PRZEJAZD DROGĄ WIKINGÓW

    Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gros Morne, wpisanego na światową listę UNESCO. Wycieczka stateczkiem wśród majestatycznych klifów po parkowym jeziorze Western Brook Pond. Przejazd „drogą Wikingów” do archeologicznego Port au Choix i dalej na cypel półwyspu aż do St Anthony. Nocleg.

    Dzień 6 WIKINGOWIE W L’ANSE AUX MEADOWS I OSADA BLANC SABLON

    Po śniadaniu (fakultatywnie) wyruszamy w 2,5 godzinny rejs po Atlantyku w celu wypatrywania ogromnych gór lodowych (zazwyczaj do końca lipca). Spróbujemy też wypatrzyć największe ssaki żyjące na naszej planecie – wieloryby. Pełni wrażeń wracamy na ląd i jedziemy na północ do L’Anse aux Meadows – miejsca, do którego przybyli Wikingowie na długo przed Kolumbem. Przejazd do St. Barbe, gdzie czeka na nas dwugodzinna przeprawa promowa do małej osady Blanc Sablon leżącej w prowincji Quebec. Stąd krótki przejazd na stronę labradorską. Nocleg w L’Anse-au-Claire.

    Dzień 7 DZIKIE TERENY LABRADORU

    Pora na odkrywanie dzikiego Labradoru. Przejazd przez nieskończone przestrzenie półwyspu do Mary’s Harbour. Tam wsiadamy na statek, który przetransportuje nas do byłej stacji rybackiej Battle Harbour, gdzie będziemy mieli szansę odtworzenia fascynującego życia jakie prowadzili pierwsi osadnicy na Labradorze. Poznawanie życia osady, historii łowienia dorsza oraz degustacja miejscowych specjałów. Nocleg w historycznych zabudowaniach stacji wielorybniczej, co daje nam możliwość cofnięcia się w czasie o co najmniej 100 lat.

    Dzień 8 STACJA WIELORYBNICZA RED BAY

    Powrót na stały ląd Labradoru. Przejazd do starej stacji wielorybniczej Red Bay, założonej przez baskijskich rybaków. Przeprawa promem na Nową Fundlandię i kontynuacja przejazdu wybrzeżem aż do miejsca dzisiejszego noclegu w Deer Lake.

    Dzień 9 PARK NARODOWY TERRA NOVA

    Kontynuacja przejazd przez wyspę. Przejazd przez Gander, gdzie mieści się jedno z największych na świecie lotnisk, niegdyś ważne miejsce na przerwę w lotach transatlantyckich. Zwiedzamy Park Narodowy Terra Nova z jego przejrzystymi jeziorami i gęstymi lasami. Po drodze przerwy na zdjęcia i podziwianie pięknej prowincji. Przejazd do głównego miasta Nowej Fundlandii – St. John’s. Nocleg.

    Dzień 10 ST. JOHN’S I REJS PROMEM PO OCEANIE ATLANTYCKIM

    Zwiedzanie miasta St. John’s wraz z punktem widokowym Signal Hill oraz wizyta na Cape Spear, najbardziej wysuniętym na wschód punkcie kontynentu północnoamerykańskiego. Przejazd do Witless Bay. Fakultatywnie wycieczka statkiem wokół kilku wysepek stanowiących rezerwat ptaków. Jest to doskonałe miejsce do obserwacji tysięcy ptaków morskich (ogromna populacja maskonurów, mew, nurzyków i nawałników) oraz wielorybów, które w spokojnych wodach zatoki wychowują swoje potomstwo. Po rejsie przejazd do miejscowości Argentia. Wjazd na prom. Zakwaterowanie w kajutach i kilkunastogodzinny rejs promem po Oceanie Atlantyckim do North Sydney. Nocleg na promie.

    Dzień 11 WYSPA KSIĘCIA EDWARDA I STOLICA WYSPY - CHARLOTTETOWN

    Przypłynięcie do North Sydney rano – powrót na Nową Szkocję, przejazd przez jej tereny i kolejna (tym razem bardzo krótka) przeprawa promowa na najmniejszą z kanadyjskich prowincji – Wyspę Księcia Edwarda. Przyjazd do stolicy wyspy Charlottetown – kolebki kanadyjskiej państwowości. Spacer po mieście. Nocleg.

    Dzień 12 PARK NARODOWY PRINCE EDWARD ISLAND I WIZYTA U ANI Z ZIELONEGO WZGÓRZA

    Dzisiejszy dzień w bardziej spokojnym tempie. Przejazd do słynącego z piaszczystych wydm Parku Narodowego Prince Edward Island. W razie sprzyjającej aury odpoczynek na przepięknych plażach. Wizyta w Cavendish w „Green Gables”, czyli posiadłości, która był pierwowzorem do przygód „Ani z Zielonego Wzgórza”. Podziwianie sielankowych krajobrazów wyspy. Popołudniu możliwość kulinarnej uczty – homary, małże, dorsze, doskonałe kanadyjskie białe wina. Opuszczamy Wyspę Księcia Edwarda przez cud inżynieryjny – 13 kilometrowy Most Konfederacji. Wjazd na terytoria kolejnej prowincji kanadyjskiej – Nowego Brunszwiku. Nocleg w Moncton.

    Dzień 13 PARK NARODOWY FUNDY I HOPEWELL ROCK

    Przejazd nad zatokę do parku narodowego Fundy. Park słynie z niezwykle malowniczej linii brzegowej, którą cechuje bardzo duża różnica pływów morskich dochodząca do 18 metrów! Wizyta przy Hopewell Rocks, skałkach na których najlepiej można zrozumieć fenomen przypływów i odpływów. Powrót na terytoria Nowej Szkocji. Nocleg w Halifax.

    Dzień 14 NADMORSKA WIOSKA PEGGY’S COVE I POŻEGNANIE Z KANADĄ

    Rano krótki wypad do uroczej nadmorskiej wioski Peggy’s Cove, a następnie zwiedzanie największego miasta regionu Halifax. Podziwianie panoramy miasta z górującej nad miastem cytadeli, w której odtworzono panującą tam atmosferę z czasów panowania Brytyjczyków. Chwila na nabrzeżu na ostatnie zakupy pamiątek i pożegnanie z Kanadą. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

    Dzień 15 PRZYLOT DO POLSKI

    Lądowanie w Polsce.

    Cena zawiera

    • przeloty na trasie Warszawa – Halifax, Halifax – Warszawa, 
    • transfery lotniskowe,
    • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych, na promie w kajucie, 
    • przejazdy minibusem, paliwo, opłaty drogowe i parkingowe, 
    • przeprawy promowe, 
    • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
    • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
    • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

    Cena nie zawiera

    • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 400 USD,
    • wyżywienia,
    • opłaty za ETA (elektroniczne potwierdzenie podróży do Kanady) i kosztów jej uzyskania,
    • zwyczajowych napiwków,
    • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

    Uwagi

    • inne terminy na zapytanie,
    • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

    Planowana trasa

    Pliki do pobrania:

    Zdjęcia

    Chcesz zobaczyć z nami prowincje Atlantyckie?

    Może Ci się również spodobać: