zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

KLASYCZNE USA

— amerykański sen (trasa nr 5) / bez przełęczy

planowana data 13.03.2023 — 28.03.2023
planowane terminy
10.04.2023 — 25.04.2023 29.04.2023 — 14.05.2023
16.07.2023 — 31.08.2023 15.10.2023 — 30.10.2023

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO LOS ANGELES

Wylot z Polski do Los Angeles. Wieczorny przylot. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2 LOS ANGELES - BEVERLY HILLS, SUNSET BOULEVARD I WZGÓRZA HOLLYWOOD

Zwiedzanie LA: Beverly Hills, Sunset Boulevard – przejazd i spacer promenadą gwiazd i miejscem wręczenia Oscara, downtown, zabytkowa część miasta – El Pueblo. Dodatkowo możemy zobaczyć wiele miejsc: Stadion Staples, LA Memorial Coliseum (miejsce gdzie odbyły się dwie Olimpiady w latach 1932 i 1984), podjechać na wzgórza, by z bliska zobaczyć znak “Hollywood”. Przejazd za aglomerację LA na nocleg w kierunku wschodnim.

Dzień 3 PARK NARODOWY JOSHUA TREE I SŁYNNA TRASA ROUTE 66

Dzień zaczynamy od zwiedzania Parku Narodowego Joshua Tree, a następnie przejazd na nocleg do Flagstaff. Po drodze jedziemy przez kawałek historycznej drogi Route 66. Nocleg.

Dzień 4 GRAND CANYON I INDIAŃSKI CANYON DE CHELLY

Zatrzymujemy się w kilku punktach nad Grand Canyon. Możliwość dłuższego spaceru wzdłuż krawędzi lub w dół kanionu. Przejazd przez odludne tereny w stronę rzadko odwiedzanego i należącego do Indian Canyon de Chelly (wymowa [de szej]). Niesamowite widoki, bezkres krajobrazu i cisza. Idealna sceneria by wybrać się na  krótki spacer na dno kanionu i zobaczyć budowle z czasów prekolumbijskich. Nocleg “u bram parku” w Chinle.

Dzień 5 MONUMENT VALLEY - KOWBOJE I INDIANIE

Napawamy się widokami i ciszą. Wracamy do Arizony przez Goosnecks State Park, Mexican Hut. Docieramy do Monument Valley  – obszaru znajdującego się na terenie Rezerwatu Indian Navaho. Podziwiamy niesamowity bezkresny krajobraz piaskowców o intensywnie czerwonej barwie. W miarę możliwości przejazd bezdrożami na jego terenie. Nocleg w Page gdzie spędzamy 2 noce.

Dzień 6 KANION ANTYLOPY - CUD NATURY

Cały dzień spędzamy w okolicy Page. Jedno z najpiękniejszych miejsc – Kanion Antylopy  (Navajo Nation Tribal Park) oraz punkt widokowy nad rzeką Kolorado (Horseshoe Bend). Przejazd nad tamę przy Lake Powell. Nocleg.

Dzień 7 IGLICE SKALNE W PARKU NARODOWYM BRYCE CANYON

Opuszczamy Page i jedziemy do Parku Narodowego – Bryce Canyon. Nieśpiesznie przyglądamy się zerodowanym formacjom wapiennym. Spacer pomiędzy iglicami skalnymi zwanymi – hoodoo. Nocleg w Panguitch przy granicy parku.

Dzień 8 PARK NARODOWY ZION I SZALONE LAS VEGAS

Przejazd do Las Vegas przez kolejny Park Narodowy – Zion – ogromne piaskowcowe klify: Sąd Patryjarchów, Biały Tron, Lądowisko Aniołów, Ściana Płaczu, czy Świątynia Sinawava. Po południu docieramy do światowego centrum hazardu. Nocne szaleństwa po mieście. Nocleg w pobliżu the Strip – głównej ulicy miasta.

Dzień 9 PUSTYNNA DOLINA ŚMIERCI

Przejazd przez odludną Dolinę Śmierci – niesamowity, malowniczy obszar pustynny, będący jednym z najgorętszych miejsc na ziemi. Następnie kierujemy się na południe w stronę Bakersfield. Nocleg.

Dzień 10 MAMUTOWCE OLBRZYMIE W PARKU NARODOWYM SEQUOIA

Zwiedzanie Parku Narodowego Sequoia, charakteryzującego się ogromnymi górami, kanionami, jaskiniami, ale przede wszystkim majestatycznymi lasami. Leżący w południowej części pasma gór Sierra Nevada park słynie z gigantycznych drzew – mamutowców olbrzymich i rosnącego tu największego (licząc według objętości) drzewa na świecie zwanego Generał Sherman. Przejazd na nocleg.

Dzień 11 PARK NARODOWY YOSEMITE - GAJE SOSNOWE, KLIFY I WODOSPADY

Przejazd do Parku Narodowego Yosemite. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, bez wątpienia jest jednym z cudów natury Ameryki, a zwłaszcza Kalifornii. Przejedziemy niesamowitą Dolinę Yosemite  – położoną wśród gajów sosnowych, dębów, klifów i wodospadów. Nocleg.

Dzień 12 SAN FRANCISCO - GOLDEN GATE

Przyjazd do San Francisco. Zgłębiamy uroki miasta na piechotę i autem. Liczne punkty widokowe i urokliwe zakamarki. Golden Gate z różnych punktów. Nocleg na południowych przedmieściach metropolii w Palo Alto.

Dzień 13 UNIWERSYTET STANFORDA, MONTEREY I SŁYNNA TRASA “JEDYNKA”

Rano wizyta na Uniwersytecie Stanforda, a następnie w miasteczku Monterey. Przejazd na południe w kierunku Los Angeles wzdłuż klifowego wybrzeża słynną drogą „Jedynka” przez Pasmo Santa Lucia. Nocleg na trasie w Morro Bay.

Dzień 14 LOS ANGELES - PLAŻE, KRYSZTAŁOWA KATEDRA I OBSERWATORIUM GRIFFITH PARK

Dalszy przejazd. Po drodze mijamy liczne miejscowości lub plaże (Santa Barbara, Santa Monica). Dojazd do Los Angeles. Postój przy słynnej Kryształowej Katedrze znanej z telewizyjnych mszy nadawanych na całą Amerykę. Zależnie od możliwości tego dnia lub następnego dodatkowe punkty: Getty Muzeum (warto już dla samej architektury budynku jak i jego położenia), obserwatorium z Griffith Park, gdzie będziemy debatować czy pewien James miał powód by się buntować.

Dzień 15 WYLOT DO POLSKI

Poranne zwiedzanie miasta. Transfer na lotnisko w Los Angeles. Wylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 16 PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Polski.

OPCJA HAWAJE OPCJA HAWAJE

DZIEŃ 15. PRZELOT NA HAWAJE

Wczesnym popołudniem wylot na Hawaje. Lądujemy na wyspie Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w centrum Waikiki.

 

DZIEŃ 16. RELAKS NA PLAŻY, SPACER PO HONOLULU, KNAJPKI, ŚWIEŻE OWOCE I DRINKI

To dzień, który można spędzić odpoczywając spokojnie na rajskiej plaży bądź udać się na przechadzkę malowniczymi przedmieściami Honolulu. Skosztować miejscowych owoców (pochodzących z lokalnych plantacji ananasów), lokalnych potraw ze świeżych ryb czy popularnych na wyspach drinków – Mai Thai i Blue Hawai.  Fakultatywnie – dla osób chętnych możliwość uczestnictwa w Polynesian Show – centrum kultury polinezyjskiej zakończonego kulinarną ucztą.

 

DZIEŃ 17. RAJSKIE PLAŻE OAHU, ZATOKA HANAUMA I PLENERY FILMOWE “BLUE HAWAI”

Objazd samochodem wyspy Oahu i wypoczynek na rajskiej plaży. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head – wjedziemy do jego krateru, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń.  Przejedziemy do gejzeru Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piekne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem. Zachwycimy się widokami z punktu Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyca swoim turkusowym odcieniem wody. Wieczorem powrót do Waikiki.  

 

DZIEŃ 18. ZATOKA PEARL HARBOR, CZAS NA ZAKUPY, WYLOT DO POLSKI

Wyjazd do Pearl Harbor – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem zatopionego pancernika Arizona znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu gdzie zatrzymamy się kilku najważniejszych miejscach; m.in. pałacu ostatniej hawajskiej królowej. Można udać się na plażę bądź na zakupy – znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, odzieżą, biżuterią. Transfer na lotnisko i wylot z Honolulu – przesiadka na jednym z amerykańskich lotnisk i wylot do Europy.

 

DZIEŃ 19. PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy.

 

CENA OPCJI HAWAJE:  900 USD/ OS.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Los Angeles, Los Angeles – Warszawa
 • transfery lotniskowe,
 • śniadania na części trasy, pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach i motelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy minibusem,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 400 USD
 • zwyczajowych napiwków
 • opłaty za wizy do USA i kosztów jej uzyskania
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

Uwagi

 • planowane terminy:
  – 27.07.2019—11.08.2019
  – 25.05.2020—09.06.2020
  – 20.06.2020—05.07.2020
 • inne terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
 • opcja Hawaje + 900 USD

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać: