zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

SYLWESTER W KOLUMBII

— z salsą w Nowy Rok

planowana data 27.12.2019 — 09.01.2020

brak wolnych miejsc

planowane terminy

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 LOT DO KOLUMBII

Wylot do Bogoty z przesiadką. Przylot do Bogoty w godzinach popołudniowych. Przesiadka na lot do Cali. Lądujemy w mieście znanym jako kolumbijska stolica salsy. Jedziemy do hotelu na zasłużony wypoczynek.

Dzień 2 MIASTO W RYTMIE SALSY

Pierwsze spotkanie z Kolumbią. Zwiedzanie Cali, miasta tętniącego dźwiękami salsy. Widok ze wzgórza San Antonio na rozpościerające się aż po horyzont miasto i dolinę Cauca. Możliwość degustacji bogatych w witaminy soków z egzotycznych owoców. Wieczorem korzystanie z atrakcji największego święta w mieście – Feria de Cali obchodzona jest już po raz 62! Tego dnia będziemy podziwiać barwną paradę karnawałową z najsłynniejszymi postaciami.

Fakultatywnie – pierwsza lekcja tańca. Czym różni się salsa calena od salsy tańczonej gdzie indziej? Możecie przekonać się sami!

Dzień 3 CALI - ZWIEDZANIE STOLICY

Eksplorowanie stolicy salsy – możemy zwiedzać ją na rowerze, degustując lokalne przysmaki! Możemy też wybrać się do pobliskiego rezerwatu, wypatrywać ptaków i cieszyć się spacerem wśród bujnej zieleni. Wieczorem koncert na żywo – skarby muzyki afrokaraibskiej!

Fakultatywnie – lekcja tańca

Dzień 4 CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO SAN CIPRIANO

Dla chętnych opcjonalnie całodzienna wycieczka do San Cipriano. W programie dnia szereg atrakcji: przeprawa wiszącym mostem nad rzeką Dagua zamienioną w kopalnię złota, przejazd drezynką przez las deszczowy, możliwość zjedzenia na obiad wspaniałej zupy rybnej, spacery wśród lasu deszczowego, kąpiele pod wodospadem i w szmaragdowej rzece. Wycieczka kosztuje ok. 75 euro. Po południu powrót do Cali.  Wieczorne wyjście na miasto. To ostatni dzień festiwalu!

Fakultatywnie – lekcja tańca

Dzień 5 TRÓJKĄT KAWOWY I ZABAWA SYLWESTROWA

Przejazd do hacjendy w regionie “trójkąta kawowego”. Po drodze zatrzymamy się w Piedechinche, gdzie znajduje się Muzeum Trzciny Cukrowej, sztandarowego produktu regionu Valle del Cauca. Prześledzimy proces przetwarzania trzciny i zobaczymy jakie bogactwa kryje w sobie tak niepozorna roślina. Kontynuacja trasy. Zakwaterowanie w urokliwej hacjendzie, i regeneracja sił nad basenem. Uroczysta kolacja sylwestrowa, a potem ruszamy, żeby dołączyć się do miejscowych zabaw i wspólnie witać Nowy Rok. Punktualnie o północy spalimy zakupioną wcześniej kukłę – taka jest kolumbijska tradycja!

Dzień 6 VALLE DE COCORA

Po śniadaniu wycieczka do Salento, urokliwego miasteczka słynącego z charakterystycznej dla regionu “trójkąta kawowego” architektury bahareque. Tam przesiadamy się do jeepów Willy’s- typowego tutaj środka transportu i kontynuujemy jazdę do Valle de Cocora– doliny gdzie rosną najwyższe na świecie palmy- woskowe, będące narodowym drzewem Kolumbii. Wędrówka przez dolinę, leżącą w strefie lasu mglistego, podziwianie często spowitych w chmurach krajobrazów. Przejazd z powrotem do Salento i czas na ewentualne zakupy pamiątek. Powrót do hacjendy na błogi odpoczynek.

Dzień 7 PLANTACJE KAWY

Po śniadaniu wyjazd na plantację kawy – wszak jesteśmy w najsłynniejszym regionie uprawy kawy! Weźmiemy udział w procesie przetwarzania kawy począwszy od zbioru ziaren, skończywszy na degustacji najsłynniejszego kolumbijskiego napoju parzonego tradycyjnym miejscowym sposobem. Pobudzeni kawą jedziemy na lotnisko i lecimy do Bogoty.

Dzień 8 BOGOTA

Spacer po kolonialnym centrum. Serce miasta stanowi Plaza Bolivar ze stojącym w jej w centrum pomnikiem Wyzwoliciela Ameryki. Dookoła wznoszą się budynek Kapitolu, katedra i Pałac Sprawiedliwości. Zobaczymy pałac prezydencki i przespacerujemy się kolorowymi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta- la Candelaria. Wizyta w tradycyjnej kolumbijskiej kawiarni i próbowanie lokalnych specjałów. Zwiedzanie słynnego z największej na świecie kolekcji prekolumbijskich wyrobów ze złota Museo de Oro. Wieczorem lekcja salsy – zobaczymy, czy w Bogocie uczą inaczej niż w Cali.

Dzień 9 BOGOTA I WYCIECZKA DO KATEDRY SOLNEJ

Dla chętnych rano wyjazd do lezącej około godziny jazdy od Bogoty Zipaquira, gdzie znajduje się słynna Katedra Solna. Wędrówka solnymi korytarzami “kolumbijskiej Wieliczki”. Wycieczka ze wstępem do kopalni kosztuje ok. 50 euro. Powrót do Bogoty. Po południu wjazd kolejką na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się wspaniały widok na liczącą 9 mln mieszkańców metropolię. Wieczorem kolejna lekcja tańca i możliwość wyjścia do jednego z okolicznych barów.

Dzień 10 PRZELOT DO CARTAGENY

Przelot do Cartageny. Założona w 1533 Cartagena de Indias, była przez długi czas jednym z najważniejszych portów hiszpańskiej Ameryki, przez który w drodze do Hiszpanii przechodziło łupione na kontynencie złoto. Lekcja tańca – tym razem w Cartagenie!

Dzień 11 CARTAGENA

Będące celem pirackich ataków miasto doczekało się imponujących, do dziś świetnie zachowanych fortyfikacji. Zwiedzanie najwspanialszej kolonialnej starówki Ameryki. Spacer przez zabytkowe dzielnice: San Pedro z katedrą i licznymi pałacami w stylu andaluzyjskim, San Diego zamieszkiwane niegdyś przez kupców i klasę średnią oraz dzielnicę popularną- Getsemani. Znów uczymy się tańczyć, i idziemy w miasto!

Dzień 12 WYPOCZYNEK BĄDŹ REJS NA WYSPY RÓŻAŃCOWE

Dzień, który poświęcimy na eksplorowanie okolic Cartageny, na przykład na rejs na Wyspy Różańcowe, albo pływanie wśród mangrowców i podglądanie rybaków przy ich pracy. Możemy też po prostu ruszyć na plażę. Czas na wypoczynek! Kąpiele w turkusowych wodach Morza Karaibskiego, nabieranie opalenizny przed powrotem do chłodnej Europy.

Dzień 13 POŻEGNANIE Z KOLUMBIA I TRANSFER NA LOTNISKO

Rano spróbujemy po raz ostatni kolumbijskiej kawy, uściśniemy dłoń przyjaznym Kolumbijczykom. Transfer na lotnisko i odlot do Europy.

Dzień 14 PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

Cena zawiera

 • loty główne na trasie Warszawa – Kolumbia, Kolumbia – Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne: Armenia – Bogota, Bogota – Cartagena de Indias,
 • transfery i przejazdy zgodnie z programem,
 • noclegi w hotelach 3 – 4* lub w hacjendach, pokoje dwuosobowe,
 • śniadania,
 • tradycyjny obiad w Bogocie,
 • uroczystą kolacje sylwestrową,
 • opiekę doświadczonego polskiego pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • opłaty za lekcje tańca 14 godzin, 7 razy po 2 godziny oraz biletów wstępów do części atrakcji wymienionych w programie (zbieramy po przylocie po 360 euro),
 • napiwków,
 • opłat za fotografowanie i filmowanie,
 • ewentualnej opłaty za dopłatę do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz przywitać nowy rok w Kolumbii?

Może Ci się również spodobać: