close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward
  KOREA POŁUDNIOWA | 7kontynentów

  KOREA POŁUDNIOWA

  — azjatycki tygrys

  planowana data 06.09.2024 — 17.09.2024
  planowane terminy 15.10.2023 — 26.10.2023

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Seulu.

  Dzień 2 PRZYLOT DO SEULU, ZWIEDZANIE POPULARNEJ ULICY INSANDONG STREET, KOLACJA POWITALNA

  Przylot do Seulu. Transfer autobusem do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie popularnej ulicy Insandong Cultural Street, która słynie z zabytkowego charakteru i stanowi centrum życia artystycznego oraz kawiarnianego w Seulu. Wieczorem naszych gości czeka kolacja powitalna. (B/D)

  Dzień 3 GRANICA Z KOREĄ PÓŁNOCNĄ - ZWIEDZANIE STREFY ZDEMILITARYZOWANEJ DMZ ORAZ WYSPY NAMI

  Wycieczka autobusem do strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną: obserwatorium i stacja kolejowa w Dorasan, przejście tunelami infiltracyjnymi wydrążonymi przez KRLD, punkty obserwacyjne na stronę północną. W programie także wizyta na sztucznie utworzonej wyspie Nami, której szczególną cechą jest brak słupów telefonicznych. Powrót na nocleg do Gangwon. (B/D)

  Dzień 4 WJAZD KOLEJKĄ NA SZCZYT MT. SEORAK, FORTYFIKACJE, WIZYTA W ŚWIĄTYNI, NOCNA PANORAMA MIASTA ANAPJI

  Wjazd kolejką linową na trzeci co do wielkości szczyt Mt. Seorak w Korei Południowej, który znajduje się w Parku Narodowym wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowym punktem programu są także fortyfikacje Kwonkeumsung oraz wizyta w jednym z najstarszych klasztorów koreańskich. Powrót na nocleg do Gyeongju oraz możliwość zobaczenia miasta wieczorową porą. (B/D)

  Dzień 5 ZWIEDZANIE MIAST GYEONGJU I BUSAN

  Dzień zaczyna się od wizyty w głównej świątyni koreańskiego buddyzmu Gyeongju Bulguksa, następnie nasi uczestnicy mają okazję zobaczyć kolejną ze świątyń Seokuram Grotto, która znajduje się w skalnej grocie. Ostatnim punktem programu w mieście Gyeongju jest starożytne obserwatorium astronomiczne Cheongsengdae. W Busan skupiamy się na zwiedzaniu najważniejszych części miasta takich jak: Artystyczna wioska Gamcheo, nowoczesna dzielnica BIFF, Kukje market, a także targ rybny Jagalchi i inne. (B/D)

  Dzień 6 EKSPLORACJA MIASTA BUSAN

  Cały dzień poświęcony na najważniejsze miejsca w południowej części miasta Busan. Program dnia zawiera wycieczkę do nadmorskiej świątyni Headong Dragon Temple, przejazd superszybkim pociągiem, wizytę na jednej z najbardziej popularnej plaży w Korei Południowej Haewondae Beach oraz zwiedzanie parku naturalnego Taejongdae, który słynie z imponujących klifów. (B/D)

  Dzień 7 ODKRYWANIE UROKÓW SEULU

  Przejazd autokarem z Busan do Seulu. W programie dnia wizyta w romantycznym miejscu o nazwie Namsan Tower, skąd rozciąga się piękna panorama na Seul oraz jego okolice. Wieża jest również doskonałym miejscem dla zakochanych, którzy mogą przypiąć kłódki na tamtejszym ogrodzeniu. W dalszej części dnia następuje zwiedzanie tradycyjnej wioski Bukcheon Hanok Village, w której możemy doświadczyć koreańskiej historii. (B/D)

  Dzień 8 ODKRYWANIE UROKÓW SEULU

  W programie ostatniego dnia czekają na Nas najciekawsze atrakcje stolicy. Plan dnia wiedzie przez takie miejsca jak Pałac Gyeongbok, Narodowe Muzeum Ludowe oraz Presidential Blue House. W dalszej części programu będzie okazja do zrobienia tradycyjnego dania koreańskiego kimchi oraz włożenia koreańskiego kostiumu “Hanbok”. Dzień zwieńczy wizyta na Mydongdong Shopping Street, gdzie możemy zanurzyć się w świat mody, butików oraz przepysznego jedzenia. (B/D)

  Dzień 9 - 11 OPCJONALNIE: WYSPA JEJU

  Program w Korei Południowej możemy rozszerzyć o wyspę Jeju, która stanowi największą wyspę Korei Południowej i została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyspa jest wymarzonym miejscem dla miłośników pięknej przyrody. (B)

  Dzień 12 POŻEGNANIE Z KOREĄ I LOT DO POLSKI

  Wczesnym rankiem transfer na lotnisko w Jeju i lot do Seulu, skąd lot do Warszawy. (B)

  Opłata zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa-Seul, Seul-Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem: śniadanie oraz kolacja, 
  • zakwaterowanie w 3*** lub 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych,
  • bilety wstępu do atrakcji zawartych w programie,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • opcji Jeju – cena na zapytanie,
  • ewentualnych napiwków.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • program możemy również połączyć z wyprawą do Japonii bądź Tajwanu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz jechać z nami?

  Może Ci się również spodobać