zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

KOSTARYKA

— podróż do krainy wulkanów i relaks nad karaibskim morzem

planowana data 11.11.2021 — 22.11.2021
planowane terminy 11.09.2021 — 22.09.2021

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT NA KOSTARYKĘ

Lot, przez jeden z portów przesiadkowych, na Kostarykę. Na lotnisku będzie czekał prywatny kierowca. Transfer do hotelu. Relaks i odpoczynek po podróży. 

Dzień 2 SAN JOSE I KĄPIELE W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH TABACON

Rano spotkanie z przewodnikiem. Spacer po San Jose – stolicy i największym mieście Kostaryki. Przejazd prywatnym samochodem w rejon wulkanu Arenal. Po drodze zatrzymamy się w słynących z rzemiosła miasteczkach Sarchi i Zarcero. Położone u stóp wulkanu miasteczko La Fortuna to idealny punkt wypadowy zarówno do słynnego wulkanu jak i wodospadów czy gorących źródeł. Wieczorem relaks w gorących źródłach Tabacon. To największa dostępna sieć gorących źródeł na Kostaryce. Baseny znajdują się w rezerwacie lasu deszczowego. Wysoko zmineralizowana woda jest naturalnie podgrzewana przez wulkaniczną magmę i wypełnia baseny o zróżnicowanej temperaturze. Absolutnie błogi relaks w rajskim otoczeniu. Po kąpieli w naturalnej scenerii wodospadów, kaskad, strumyczków i małych basenów kolacja w formie bufetu na terenie spa.

(B/D)

Dzień 3 WULKAN ARENAL I WODOSPAD LA FORTUNA

Dziś będziemy zwiedzać atrakcje w parku narodowym Arenal Volcano. Jego żyzne, stożkowe zbocza porasta bujny las tropikalny. Wycieczka do lasu tropikalnego – przemierzymy rozległe obszary pokryte zastygłą lawą, zachwycą nas niesamowite widoki, egzotyczna roślinność i zwierzęta. Podczas spaceru wśród bujnej, egzotycznej roślinności będziemy wypatrywać kryjących się w lesie deszczowym dzikich zwierząt – małp, mrówkojadów, wielkich iguan, kolorowych żab, leniwców, bajecznych motyli i tukanów. Wędrówka do ukrytego w dżungli wodospadu la Fortuna. Surowe piękno i energia mającego ok. 70 metrów wodospadu fascynuje. Po wędrówce można popływać w naturalnym basenie pod kaskadami wody – niesamowite przeżycie!

(B)

Dzień 4 MONTEVERDE - SANKTUARIUM DZIKIEJ PRZYRODY, FARMA DONA HERMIDA I NOCNA WĘDRÓWKA

Przejazd do Monteverde. Park ten jest najbardziej różnorodnym pod względem występujących tu gatunków roślin w Ameryce Środkowej. To jedna z najbardziej eko-turystycznych destynacji na świecie. Spektakularny rezerwat przyrody, który jest domem dla jednych z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt na świecie. W chwili obecnej znajduje się w nim ok. 2000 gatunków roślin i drzew, 400 gatunków ptaków, 100 gatunków ssaków, ok. 1200 gatunków gadów i płazów oraz setki unikatowych paproci i orchidei. Podczas wycieczki przewodnik opowie o fascynującej faunie i florze. Przejazd na lokalną farmę dona Hermida gdzie zjemy tradycyjny kostarykański lunch i przyjrzymy się uprawie ziół, kwiatów, warzyw i owoców. Następnie przejazd do hotelu i odpoczynek przed ekscytującą nocną przygodą. Po zapadnięciu zmroku nocna wędrówka z przewodnikiem po mglistym lesie. Podejrzymy nocne życie zwierząt zamieszkujących te tereny. Powrót do hotelu na nocleg.

(B/L)

Dzień 5 MONTEVERDE - SPACER PO WISZĄCYCH MOSTACH

Niespieszny poranek w magicznej scenerii. Czas na odpoczynek. Po południu przejazd do Parku Selvatura. Spacer po Sky Walk, mostach zawieszonych w koronach drzew pozwala na obserwacje drzew tropikalnych, orchidei, epifitów, ptaków i przedziwnych insektów. Pieszo przemierzymy deszczowy las, będziemy pokonywać wiszące mosty i (dla chętnych) zjeżdżać na linach nad koronami drzew przysłuchując się odgłosom dżungli, dzikiego ptactwa i zwierząt. 

(B)

Dzień 6 TAMARINDO - RAJSKIE PLAŻE WYBRZEŻA PACYFIKU

Po śniadaniu przejazd nad wybrzeże Pacyfiku. Tamarindo słynie z zachwycających krajobrazów (zwłaszcza linii brzegowej) i chronionych lasów namorzynowych. W okolicy można jeździć konno, pływać kajakiem, wziąć udział w lekcjach surfingu wybrać się w rejs o zachodzie słońca bądź po prostu wypoczywać. Zakwaterowanie w hotelu położonym tuż przy plaży wśród bujnej roślinności i kolorowych ogrodów. Częstymi gośćmi są małpy, legwany czy tropikalne ptaki. Na terenie hotelu znajduje się duży basen, sprzęt fitness oraz do tenisa stołowego. W hotelowej restauracji serwowane są wyśmienite dania kuchni międzynarodowej i lokalnej. 

(B)

Dni 7-10 BŁOGI RELAKS NAD WYBRZEŻEM PACYFIKU

Odpoczynek nad oceanem lub przy hotelowym basenie. Możliwość skorzystania z hotelowej infrastruktury. Błogi relaks w cieniu palm i kąpiele w turkusowych wodach oceanu. Możliwość skorzystania z aktywnych form spędzania wolnego czasu – trekkingu po fascynującej okolicy, przejażdżek rowerowych, jazdy konnej,rejsu po Pacyfiku bądź uprawiania sportów wodnych. 

(B)

Dzień 11 POŻEGNANIE Z KOSTARYKĄ, TRANSFER NA LOTNISKO

Pożegnanie z Kostaryką. Czas na ostatnie spacery, filiżankę aromatycznej kawy, zakup pamiątek. Prywatny kierowca zawiezie Was na lotnisko. Wylot do Polski. 

(B)

Dzień 12 PRZYLOT DO POLSKI

Lądowanie w Polsce.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Polska – Kostaryka, Kostaryka – Polska, 
 • prywatne transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack,  D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota, 
 • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych o podwyższonym standardzie, 
 • przejazdy prywatnym samochodem z kierowcą, paliwo, opłaty drogowe,
 • opiekę prywatnego anglojęzycznego pilota – przewodnika podczas części objazdowej, 
 • wstępy do parków i atrakcje wymienione w programie, 
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków, wydatków natury osobistej i atrakcji nie ujętych w programie, 
 • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych, 
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

Uwagi

 • prywatna wyprawa dla 2 osób, 
 • możliwość przedłużenia części wypoczynkowej o dowolną ilość dni,
 • możliwość przedłużenia wyjazdu o zwiedzanie Panamy,
 • możliwość wyjazdu w dowolnym terminie,
 • możliwość organizacji wyjazdu dla większej grupy osób bądź z polskojęzycznym przewonikiem,
 • zakwaterowanie w 4**** hotelach w pokojach o podwyższownym standardzie (możliwość zmiany – podwyższenia bądź obniżenia)

San Jose: HILTON GARDEN INN LA SABANA

Arenal: ARENAL OBSERVATORY LODGE

Monteverde: BELMAR HOTEL, PENINSULA SUPERIOR ROOM

Tamarindo: CAPITAN SUIZO HOTEL, BUNGALOW ROOM

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

MASZ OCHOTĘ NA AROMATYCZNĄ, KOSTARYKAŃSKĄ KAWĘ?

Może Ci się również spodobać: