close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Nepal i Bhutan

  — uczta dla oczu, serca i duszy

  planowane terminy 03.11.2024 — 16.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO NEPALU

  Wylot z Polski do Nepalu z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

  Dzień 2 PRZYLOT DO NEPALU

  Po przylocie do Katmandu spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Następnie transfer i zakwaterowanie w hotelu w Katmandu. Odpoczynek po podróży. Możliwość spacerów po okolicy. Nocleg.

  Dzień 3 ZWIEDZANIE KATMANDU

  Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po Katmandu, odwiedzając świątynię Pashupatinath i Boudhanath, Swoyambhunath i Patan Durbar Square. Świątynia, Pashupatinath ze złotymi dachami i srebrnymi drzwiami jest uważana za jedną z najświętszych świątyń hinduistycznych. Następnie zobaczymy starożytną i kolosalną stupę Boudhanath, która jest jedną z największych na świecie i stanowi centrum buddyzmu na świecie. W 1979 roku została wpisana na Listę Dziedzictwa UNESCO. Stupa Swoyambhunath na położona na szczycie wzgórza jest jednym z najświętszych miejsc buddyjskich w Nepalu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem programu jest Patan City – czarujący melanż budynków pałacowych, artystycznego dziedzińca i dawnego kompleksu pałacowego. Godnym uwagi zabytkiem jest XVI-wieczna świątynia poświęcona hinduskiemu bogu Panu Krysznie, zbudowana w całości z kamienia. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w hotelu. (B)

  Opcjonalnie: wcześnie rano przed zwiedzaniem godzinny lot widokowy.

  Dzień 4 MALOWNICZY PRZEJAZD DO CHITWAN

  Po śniadaniu malowniczy przejazd do Chitwan. Po przyjeździe zakwaterowanie i obiad na miejscu. Po południu udamy się na wycieczkę do wioski Tharu i zobaczymy występ kulturalny. Powrót do hotelu na nocleg. (B,L,D)

  Dzień 5 SPŁYW RZEKĄ I SAFARI W DŻUNGLI

  Po śniadaniu czeka nas spływ po rzece Rapti, gdzie można zobaczyć Gharial. Następnie wizyta w centrum hodowli słoni i kontynuowanie spaceru po dżungli. Po lunchu udamy się do dżungli z przewodnikiem na Jeep Safari, gdzie będzie okazja, aby zobaczyć zwierzęta w ich środowisku naturalnym, takie jak nosorożce, antylopy, tygrysy, niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta. (B,L,D)

  Dzień 6 OBSERWACJA PTAKÓW I PRZEJAZD DO POKHARY

  Po śniadaniu krótka wycieczka w celu obserwacji ptaków, a następnie przejazd do Pokhary. Pokhara to miejsce o niezwykłej aurze. Jedną z największych atrakcji miasta jest jeziora Phewa i wznoszący się za nim Fishtail Peak. Całość tworzy atmosferę ciszy i spokoju. Pokhara to idealne miejsce, aby zobaczyć panoramę Himalajów, w tym Annapurnę i Dhaulagiri. (B)

  Dzień 7 ZWIEDZANIE POKHARY

  Wcześnie rano wycieczka o wschodzie słońca do Sarangkot. Następnie po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Pokhary. Zobaczymy takie miejsca jak wodospady Davisa, tybetański obóz dla uchodźców oraz jaskinię Mahendra. Na koniec wycieczki czeka nas godzinne pływanie łódką po jeziorze Phewa. (B)

  Dzień 8 PRZEJAZD DO KATMANDU

  Wcześnie rano po śniadaniu malownicza jazda z powrotem do Katmandu. Przejazd zajmie nam około 6-7 godz. Możemy wybrać się na opcjonalną wycieczkę tj. spływ na rzece Trishuli. (B)

  Dzień 9 LOT DO BHUTANU I ZWIEDZANIE PARO

  Wcześnie rano przejazd na lotnisko w Katmandu i lot do Paro na jedyne międzynarodowe lotnisko w Bhutanie. Jeżeli pogoda będzie nam sprzyjać, z okien samolotu zobaczymy szczyty Himalajów, w tym najwyższą górę świata – Everest oraz jego sąsiadów: Lhotse (czwarta co do wysokości góra świata), Makalu (piąta najwyższa góra świata) i Góra Nuptse. Po przyjeździe spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, a następnie udamy się do Muzeum Narodowego, które jest bardziej świątynią z całą kolekcją Malarstwa (Thangka). Będziemy kontynuować nasze zwiedzanie do Rinpung Dzong (twierdzy), gdzie będzie okazja przespacerować się po moście wspornikowym do miasta Paro. Tuż obok mostu będzie okazja, aby zobaczyć narodową grę łuczniczą,w którą gra się tutaj niemal codziennie. Po zwiedzaniu przejazd ok. 1,5 godz. do Thimphu, stolicy Królestwa Bhutanu. Zakwaterowanie i nocleg. (B,L,D)

  Dzień 10 ZWIEDZANIE THIMPHU

  Zwiedzanie świątyni Memorial Chorten w Thimphu. Następnie odwiedzimy tradycyjną fabrykę ręcznie czerapnego papieru oraz bhutańską galerię malowideł i rękodzieła. Przejazd do XIX-wiecznego Muzeum Etnograficznego ukazującego tradycyjny styl życia Bhutańczyków. W dalszej części dnia przejazd malowniczą trasą z widokiem na pas Himalajów i słynny zespół 108 stup Druk Wangyal. Przejazd do miasta Punakha i nocleg. (B,L,D)

  Dzień 11 PUNAKHA I PARO

  Po śniadaniu udamy się do Punakha Dzong. Przed wyjazdem do Paro zwiedzamy zabytkową świątynię Punakha z XVII wieku, będącą miejscem pierwszej koronacji króla Bhutanu oraz XV-wieczną świątynię Chimi Lhakhang z najdłuższym w kraju wiszącym mostem. Następnie przejazd do Paro w celu zobaczenia świątyni Rinpung Dzong i Ta Dzong, pełniącej obecnie funkcję Narodowego Muzeum Bhutanu.  Po obiedzie powrót do Paro na nocleg. (B,L,D)

  Dzień 12 TYGRYSIE GNIAZDO

  Po śniadaniu rozpoczniemy dzień od krótkiej przejażdżki do górnej doliny Paro. W pogodny dzień będziemy mogli podziwiać niezapomniany widok  na„Bogini” – Góry Chomolhari. Dzień przeznaczony na wędrówkę do Tygrysiego Gniazda, jednego z najświętszych miejsc w całych Himalajach. Świątynia powstała na granitowym klifie na wysokości 600 m względem dna doliny, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Po drodze przerwa na herbatę i przekąski w małej herbaciarni. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do Paro na nocleg. (B,L,D)

  Dzień 13 LOT DO KATMANDU, CZAS WOLNY

  Po śniadaniu przejazd na międzynarodowe lotnisko w Paro i lot do Katmandu. Przylot do Nepalu i transfer do centrum miasta. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Katmandu. (B)

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Wczesne śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Katmandu skąd lot do Polski z przesiadkę w jednym z portów tranzytowych. Przylot do kraju. (B)

  Cena zawiera

  • bilet lotniczy główny na trasie Polska – Nepal – Polska,
  • bilet lotniczy wewnętrzny na trasie Katmandu – Paro – Katmandu,
  • transfery lotniskowe,
  • transport komfortowym minibusem/autobusem w zależności od liczby uczestników,
  • zakwaterowanie w wyżej wymienionych hotelach 3*** lub 4**** ze śniadaniami, w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie zgodne z symbolami przypisanymi do danego dnia (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
  • program zwiedzania oraz wstępy do atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę i usługi polskojęzycznego przewodnika,
  • usługi lokalnych anglojęzycznych przewodników,
  • wizę do Bhutanu,
  • lokalne opłaty i podatki w Bhutanie,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 300 USD za osobę,
  • wizy on arrival do Nepalu w kwocie 30 USD za osobę,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego w cenie 450 USD/za pobyt,
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  CHCESZ Z NAMI ZOBACZYĆ KRÓLESTWO SMOKA?

  Może Ci się również spodobać: