close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  OMAN

  — masywy górskie i pomarańczowe wydmy

  planowana data 27.12.2024 — 04.01.2025
  planowane terminy 03.11.2024 — 11.11.2024 22.04.2025 — 30.04.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Omanu. Przylot do Muskatu – stolicy Omanu.

  Dzień 2 MUSKAT - WIELKI MECZET I SOUK W MUTTRAH

  Spacer po mieście rozpoczniemy od zachwycającego Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa z drugim największym ręcznie tkanym dywanem na świecie oraz zdobieniami w postaci motywów roślinnych i wersetów z Koranu. Zwiedzamy także Muzeum Historii Naturalnej z unikatowymi zbiorami prezentującymi faunę i florę Omanu. Następnie przejazd do portowego miasta Muttrah. Spacer promenadą u stóp masywu górskiego i wizyta na targu miejskim z możliwością zakupu pamiątek. Nocleg.

  Dzień 3 PIĘKNE DOLINY WADI, DEPRESJA BIMMAH SINKHOLE, KĄPIEL W WADI SHAB

  Po śniadaniu przejazd samochodami 4×4 trasą wzdłuż wybrzeża na południe w kierunku Wadi Shab, mijając pustynno-górzyste krajobrazy, białe piaszczyste plaże i piękne, zielone oazy.  Po drodze możemy obserwować pasące się stada gazeli i wielbłądów oraz pustynne rzeki okresowe – wadi, które będą stanowiły przystanki na naszej trasie. Po wizycie w kilku dolinach rzecznych, docieramy do Bimmah Sinkhole – depresji wypełnionej lazurową wodą. Ostatnim przystankiem jest Wadi Shab, która nosi miano najpiękniejszej wadi w całym Omanie. Tam popłyniemy łódką na drugi brzeg i zanurzymy się w krystalicznie czystej wodzie, w otoczeniu klifów, porośniętych bujną roślinnością. Przejazd do miejscowości Sur i kolacja w hotelu. (B/D)

  Dzień 4 STATKI W SUR, OBSERWACJA ŻÓŁWI W RAS AL HADD

  Śniadanie w hotelu. W programie dnia zwiedzanie miasta Sur, wizyta na tradycyjnym targu rybnym oraz odwiedziny w tradycyjnej wytwórni drewnianych łodzi typu “dhow” i statków. Przejazd do Ras Al Hadd i zameldowanie w kurorcie Turtle Beach Resort, gdzie mamy niepowtarzalną okazję do obserwacji żółwi w ich naturalnym środowisku – atrakcja zależna od dostępności biletów. (B,D)

  Dzień 5 WIOSKI BEDUINÓW, SZMARAGDOWE JEZIORO I POMARAŃCZOWE WYDMY WAHIBA

  Śniadanie w hotelu. Przejazd malowniczą trasą w kierunku regionu Sharqiyah przez wybrzeże Asheela , podziwiając klifowe zbocza i wioski rybackie. Zatrzymujemy się w Ja’alan Bani Bu Ali, gdzie znajduje się zabytkowy meczet z 52 kopułami. Przejazd do Wadi Bani Khalid z pięknym szmaragdowym jeziorem i gajem palmowym pośrodku pustynnego krajobrazu. Podróż kontynuujemy do pomarańczowych –  niczym z obrazka – wydm Wahiba Sands. Będziemy mieli okazję poznać beduińską społeczność i spędzić chwilę przy filiżance kawy i daktylach. Czas na sesję fotograficzną zachodzącego słońca i możliwość przejazdu jeepami po wydmach. Nocleg na pustyni w komfortowym resorcie. (B/D)

  Dzień 6 PLANTACJE DAKTYLI I BANANÓW, GLINIANE DOMY I NAJPIĘKNIEJSZY OMAŃSKI ZAMEK

  Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Nizwa z przystankiem w Birkat Al Mauz, co w wolnym tłumaczeniu oznacza basen bananowy. Wioska jest prawdziwą oazą, która posiada plantacje daktyli i bananów. Na miejscu używany jest najstarszy system nawadniania tzw. Falaj – wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Region Bahla ukazuje dawny styl życia mieszkańców, w którym możemy zobaczyć wielowiekowe domy zbudowane z gliny. Przejazd do Jabreen i wizyta w najpiękniejszym omańskim zamku, który pochodzi z XVII wieku i prezentuje malowidła naścienne oraz rzeźby wykonane z drewna. Powrót do Nizwy na kolację. (B,D)

  Dzień 7 ZABYTKOWA NIZWA I KANION JEBEL SHAMS

  Śniadanie w hotelu. Całodniowa eksploracja zabytkowego miasta Nizwa. Wizyta na tradycyjnym suku, gdzie wszystkie zmysły zostaną pobudzone, a my przeniesiemy się w świat aromatycznych przypraw, arabskich perfum i słodkich daktyli. Element specjalny w tym dniu stanowi możliwość skosztowania i zapoznania się z różnymi rodzajami daktyli, które pochodzą z różnych regionów Bliskiego Wschodu. Ponadto omańskie suki oferują tradycyjne rękodzieła, kaszmirowe szale czy kostiumy, które warto zakupić jako pamiątka z wyjazdu. Później czeka nas wizyta w XVII wiecznym majestatycznym forcie, z którego możemy podziwiać panoramę miasta. Następnie przejazd do Al Hamra, wioski-oazy. Końcowym punktem dzisiejszego dnia jest spacer w górskim Jebel Shams – najwyższym kanionie w Omanie. Kolacja i nocleg w resorcie w Jebel Shams. (B,D)

  Dzień 8 SIELANKOWE OKOLICE MUSCATU

  Śniadanie w resorcie. Przejazd do stolicy Muscat, przez zachodnie pasmo gór Hajar. Wizyta w Misfah, klimatycznej wiosce, położonej na zboczach gór, pełnej gajów daktylowych cytrynowych i bananowych. Po drodze zatrzymamy się w kolejnej, uroczej, górskiej wiosce Bilad Sayt, otoczonej zewsząd górami, następnie przejedziemy przez spektakularne Wadi Bani Auf, aż do wioski Nakhal. Miejsce znajduje się w otoczeniu ciepłych źródeł, a malownicza sceneria jest idealnym tłem do zdjęć. Wieczorny przejazd do hotelu położonego w pobliżu Zatoki Omańskiej i zakwaterowanie w hotelu. (B)

  Dzień 9 WYLOT DO POLSKI

  Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Muskatu. Przylot do Polski.

  OPCJA PRZEDŁUŻENIA POBYTU RELAKS NAD ZATOKĄ OMAŃSKĄ

  DZIEŃ 8. Wieczorny przejazd do hotelu położonego w pobliżu Zatoki Omańskiej. (B)

  DZIEŃ 9. Dzień do dyspozycji gości. Korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz czas na cieszenie się urokami miejsca, które ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji. Możemy podziwiać pustynne krajobrazy, spędzić czas na plaży, a wieczorem zasmakować nocnego życia Omanu. (B)

  DZIEŃ 10. Dzień do dyspozycji gości. Czas przeznaczony na relaks. Wykwaterowanie oraz transfer na lotnisko. (B)

  DZIEŃ 11. Wylot do Polski.

  CENA ZAWIERA:

  • przeloty na trasie Polska – Oman, Oman – Polska, 
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja),
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych oraz w luksusowym namiocie na pustyni Wahiba,
  • przejazdy samochodami terenowymi,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota,
  • opiekę omańskiego przewodnika – kierowcy,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, 
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 200 USD/os,
  • opłaty za wizę oraz kosztów jej uzyskania, ok. 15 USD,
  • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie.

  Uwagi

  • wyjazd można przedłużyć o pobyt w Dubaju,
  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz jechać z nami?

  Może Ci się również spodobać: