zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Szkocja – wyspa Skye

— wyspa Skye

planowana data 19.08.2020 — 24.08.2020
planowane terminy 21.09.2020 — 26.09.2020 04.04.2021 — 09.04.2021

Na zamówienie wyjazd możemy przygotować w dowolnym terminie

Program wyjazdu

 

— Dokąd podróżujemy

DZIEŃ 1 PRZYLOT DO GLASGOW, ZWIEDZANIE MIASTA, ZAMEK DONAN, WYSPA SKYE

Wylot z Polski do Szkocji. Przylot do Glasgow. Po przylocie zwiedzanie miasta, następnie przejazd przez dolinę Glen Coe i zwiedzanie zamku Eilean Donan. Krótki postój przy Loch Lomond skąd dojrzeć można kryjówkę Roba Roya. Później przyjazd do miejscowości Glennfinnan i widok na wyłaniający się z zieleni wzgórz wiadukt kolejowy. Przejazd na wyspę Skye. Nocleg.

DZIEŃ 2 FAIRY POOLS, WHISKEY, OSTRYGI I LATARNIA MORSKA O ZACHODZIE SŁOŃCA

Po śniadaniu przejazd przez stary most Sligachan do Fairy Pools. Okolica pełna jest małych wodospadów, stawów i jeziorek oraz skalnych formacji. Tereny te owiane są wieloma legendami. Później wizyta w destylarnii Talisker w Carbost i degustacja whiskey. Zakład chlubi się tym, że ich produkt jest mocniejszy od tych z konkurencji, bo moc alkoholu wynosi 45,8 proc., a proces destylowania pozostał niezmieniony od ponad 175 lat, co ma wpływ na jego jakość. Przejazd na obiad do Oyster Shed, gdzie serwują ponoć najlepsze ostrygi w całej Szkocji. Podziwianie zachodu słońca z latarni morskiej Neist Point. Nocleg w okolicy.

DZIEŃ 3 ZAMEK DUNVEGAN, PLAŻA CLAIGAN CORAL, SKANSEN W KILMUIR

Po śniadaniu zwiedzanie zamku Dunvegan i ogrodów zamkowych. Okolica słynie ze sklepików z pamiątkami, gdzie kupić można lokalne piwa, srebrną ręcznie robioną biżuterię, tekstylia i futra. Następnie przejazd na uroczą plażę Claigan Coral Beach. Pomimo swojej nazwy plaży nie tworzą koralowce, ale skamieniałe i wyblakłe od słońca alg. Na koniec dnia wizyta w skansenie w Kilmuir (Skye Museum of Island Life). Nocleg w okolicy.

DZIEŃ 4 WRZOSOWISKA, TREKKING, KLIFY I ŚLADY DINOZAURÓW

Po śniadaniu przejście przez wrzosowiska do zamku Duntulm. Stamtąd krótki trekking najładniejszymi górskimi szlakami na wyspie. Malownicze klify Kilt Rock i ślady dinozaurów. Zobaczymy formacje skalne The Old Man of Storr. Po południu przejazd na wybrzeże, w okolice Portree na nocleg.

DZIEŃ 5 REJS WŚRÓD WYSP ARCHIPELAGU ST KILDA

Całodniowy rejs na jedną z wysp tajemniczego archipelagu St Kilda. Jego największą wyspą jest Hirta, a jej klify są najwyższymi w całej Wielkiej Brytanii. Mimo, że ludność wyspy prawdopodobnie nigdy nie przekraczała 180 obywateli, to jej dziedzictwo kulturowe obejmuje liczne zabytki architektury, w tym z czasów prehistorycznych. Historia archipelagu często była natchnieniem dla artystów. Wieczorem powrót na nocleg na wyspę Skye.

DZIEŃ 6 POWRÓT DO GLASGOW, WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wyjazd do Glasgow. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Edynburg
 • transfery  z/na lotnisko 
 • transport vanem/minibusem 
 • zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje dwuosobowe
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN  
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • napojów
 • napiwków zwyczajowych
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

Uwagi

 • planowane terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może ci się również spodobać