close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

  planowana data 03.08.2024 — 12.08.2024
  planowane terminy 09.02.2025 — 18.02.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT DO LIZBONY

  Wylot z lotniska w Warszawie lub Berlinie do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Lizbonie.

  Dzień 2 WYSPA ŚWIĘTEGO TOMASZA - SAO TOME

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot na Wyspę Świętego Tomasza. Przylot do Sao Tome. Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Możliwość odpoczynku w hotelu bądź samodzielnych spacerów i odkrywania okolicy. Sao Tome to stolica i największe miasto na wyspach. 

  Dzień 3 ZWIEDZANIE WYSPY - MALOWNICZE PLAŻE I RYBACKIE WIOSKI

  Wyruszamy zwiedzić północną część wyspy. Zatrzymamy się na malowniczych plażach. Zachwycająca błękitem woda i piaszczyste plaże sprawią, że poczujemy się jak w prawdziwym raju. Zwiedzimy też uroczą rybacką wioskę Neves. Następnie wizyta na ekologicznej plantacji czekolady. Filiżanka aromatycznego napoju będzie doskonałym uzupełnieniem dnia spędzonego na rajskich plażach. Przejazd do wioski Santa Caterina przez wykuty w skale tunel, a następnie do miejscowości Agostinho Neto – będącej jednym z symboli wyspy. Po lunchu w lokalnej restauracji powrót do centrum. Wieczorem czas wolny – możliwość odkrywania okolicy bądź plażowania. 

  (B/L)

  Dzień 4 KOLONIALNA PRZESZŁOŚĆ WYSPY, PLANTACJE KAWY I SZTUKA ALMANDA NEGREIROS’A

  Wyspy Świętego Tomasz i Księżyca to wyspiarskie państwo obejmujące kilka wysp Zatoki Gwinejskiej. Nazwa państwa wzięła się od dwóch największych wysp. Wyspy są byłą kolonią portugalską. Przejdziemy się wąskimi, barwnymi uliczkami podziwiając historyczne budynki – pozostałości kolonialnej przeszłości wyspy. Poznamy historię ludności i miasteczek Trindade i Batepa. Napijemy się aromatycznej kawy i poznamy proces jej produkcji na plantacjach Roca Monte Cafe. Pospacerujemy po malowniczych ogrodach botanicznych pełnych soczystej zieleni i kolorowych kwiatów. Znajduje się tu jedna z piękniejszych tras trekkingowych na wyspie, która przez tętniącą życiem dżunglę z majestatycznymi wodospadami wiedzie do ruin dawnej plantacji Bombaim. Udamy się na lunch do restauracji Casa Museu Almada Negreiros upamiętniającej słynnego artystę urodzonego na wyspie. Po południu powrót do hotelu. Możliwość plażowania bądź spacerów i eksplorowania okolicy.

  (B/L)

  Dzień 5 ZWIEDZANIE SAO TOME I BŁOGI RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

  Dziś zwiedzimy Sao Tome – stolicę i największe miasto na wyspach. Spacery uliczkami i podziwianie kolonialnej architektury. Będziemy też relaksować się na piaszczystych plażach Wyspy Świętego Tomasza. Błogi odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody – krystalicznie czysta woda, palmy kołyszące się na wietrze i śpiew egzotycznych ptaków. Możliwość plażowania bądź spacerów połączonych z odkrywaniem okolicy. 

  (B)

  Dzień 6 HISTORYCZNE PLANTACJE KAKAO, USTA PIEKIEŁ I RAJSKIE PLAŻE

  Przejazd do Agua Ize gdzie znajduje się historyczny kompleks budynków po dawnej plantacji kakao. Większość budynków pochodzi z ok. 1910 roku. Zobaczymy Boca de Inferno (Piekielne Usta) naturalną formację skalną utworzonej przez fale, jednego z licznych punktów widokowych wysp. Następnie zrelaksujemy się na pięknych plażach – Micondo, czarnej plaży Sete Ondas czy plaży Grande. Przejazd do położonej w malowniczej scenerii plantacji ekologicznej São João de Angolares. Lunch w restauracji, w której słynny szef kuchni  Joao da Silva (znany z portugalskich programów kulinarnych)  zaserwuje nam lokalne przysmaki. Z restauracji rozciąga się malowniczy widok na zatokę Santa Cruz. Przejazd na plaże Piscina i Jale. Wieczorem powrót do hotelu. Plażowanie, spacery. Kolacja w hotelu. 

  (B/L/D)

  Dzień 7 RELAKS NA RAJSKICH PLAŻACH

  Odpoczynek – będziemy relaksować się na piaszczystych plażach Wyspy Świętego Tomasza. Możliwość błogiego odpoczynku, plażowania, spacerów połączonych z odkrywaniem okolicy bądź organizacji wycieczki fakultatywnej na pobliską wyspę Rolas. 

   

  Fakultatywnie – rejs na pobliską wyspę Rolas. Niewielka wyspa jest trzecią co do wielkości z wysp należących do państwa Wysp Świętego Tomasz i Książęcej. Wyspa leży dokładnie na równiku – o czym dowiemy się m.in. z znajdującego się tu pomnika z mapą świata.  Wyspa słynie z rajskich plaż – śnieżnobiały piasek, palmy i turkusowa woda. Na wyspie znajduje się latarnia morska i ośrodek wypoczynkowy (ok. 40 EUR za osobę)

  (B/L/D)

  Dzień 8 PLAŻOWANIE NA RAJSKICH PLAŻACH, PRZEJAZD DO SAO TOME

  Niespieszny poranek przy filiżance aromatycznej kawy bądź kakao. Czas wolny na zakup pamiątek, plażowanie i odpoczynek. Przejazd do Sao Tome. Wieczorem spacery po mieście bądź dalsze plażowanie. 

  (B)

  Dzień 9 POŻEGNANIE Z RAJEM I LOT DO LIZBONY

  Spacery, czas na plażowanie, zakup pamiątek i cieszenie się rajskim urokiem wyspy.  Relaks na piaszczystych plażach. Następnie transfer na lotnisko i późnym wieczorem wylot do Lizbony. 

  (B)

  Dzień 10 LOT DO POLSKI

  Rano przylot do Lizbony z przesiadką na lot do Polski.

  OPCJONALNIE ZWIEDZANIE LIZBONY

  DZIEŃ 10

  Poranny przylot do Lizbony. Zwiedzanie słynnej stolicy Portugalii z miejscowym przewodnikiem. Nocleg w Lizbonie.

  DZIEŃ 11

  Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Lizbonie, skąd lot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Lizbona, Lizbona – Wyspy Św. Tomasza i Książęca, Wyspy Św. Tomasza i Książęca – Lizbona, Lizbona – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack,  D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy prywatnymi samochodami na Wyspach i minibusem w Lizbonie, paliwo, opłaty drogowe i parkingowe, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 200 EUR
  • zwyczajowych napiwków, wydatków natury osobistej i wycieczek fakultatywnych, 
  • ewentualnych opłat wlotowych i wylotowych, 
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
  • możliwość podwyższenia standardu hoteli, zakwaterowania w jednych z najlepszych hoteli na wyspie – dopłata 600 EUR,
  • przed wyjazdem należy szczegółowo zapoznać się z przepisami wjazdowymi obowiązującymi na wyspie,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: