close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward
  Incentive

  MONGOLIA – POZA CYWILIZACJĄ

  Mongolia jest popularnym celem dla miłośników przyrody i osób poszukujących przygód. Kraj słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów, od bezkresnych stepów i rozległych pustyń po ośnieżone szczyty gór i malownicze jeziora. Na miejscu doświadczymy prawdziwej gościnności mieszkańców, spróbujemy lokalnych potraw i poznamy fascynującą kulturę pasterską.

  Podróż do Mongolii to doskonała okazja do oderwania się od codziennej rutyny i spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy. Kontakt z surową naturą i możliwość poznania prostego życia nomadów sprawią, że wyjazd pozostanie w naszej pamięci na długie lata.

  Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję

  zwiedzić Ułan Bator i poznać jego najciekawsze miejsca raz atrakcje

  spróbować przejażdżki samochodami terenowymi

  przemierzyć konno przyrodnicze tereny

  wziąć udział w tradycyjnym pokazie muzyki i tańca mongolskiego

  Program wyjazdu

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO MONGOLII

  Zbiórka na lotnisku przynajmniej 2 h przed wylotem. Lot do Ułan Bator z przesiadką  w jednym z portów tranzytowych.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE UŁAN BATOR

  Wczas rano przybycie do stolicy Mongolii Ułan Bator. Oficjalne przywitanie przez lokalnego przedstawiciela. Transfer z lotniska do centrum miasta i śniadanie w lokalnej kawiarni. Następnie zwiedzanie stolicy. W programie: Gandan, główny klasztor buddyjski, gdzie zobaczymy ogromnego pozłacanego Buddę – symbol mongolskiej dumy narodowej i odrodzenia kulturalnego. Następnym punktem będzie Plac Suche Batora z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Czyngis-chana, gdzie można zobaczyć artefakty z Mongolii i Azji Środkowej od epoki kamienia do czasów współczesnych i poznać historię Mongolii. Wieczorem wycieczka na wzgórze Zaisan, skąd rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto. Zapoznawcza kolacja w wysokiej klasy mongolskiej tradycyjnej restauracji Altan Gadas. Nocleg w hotelu w samym centrum Ułan Bator. (B,L,D)

  Dzień 3 PARK NARODOWY HUTSAI

  Dzisiaj przesiądziemy się na samochody terenowe i udamy się do bogatego w dziką przyrodę i zabytki Parku Narodowego Hustai. Na terenie Parku znajduje się miejsce zabytkowe Ungut – słynące z dużej liczby kamiennych postaci przypominających ludzi i grobowców datowane na VI-VIII wiek n.e. W parku Hustai od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie Przewalskiego (Takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70. XX wieku za wymarły na wolności. Park Hustai został w 1993 roku przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony – rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na tych terenach. Przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć inne dzikie zwierzęta, takie jak wilki, świstaki i jelenie. Następnie przejazd do miejsca Elsen Tasarki, ten ewenement to mała pustynia rozciągają się na długości 80 km i szerokości 5 km w prowincji Uvr Khangai. Teren otoczony jest wydmami i wzgórzami porośniętymi rzadkimi krzewami. Na miejscu możliwość przejażdżki na wielbłądach po okolicznych piaskach. Przejazd do hotelu w starej stolicy Karakorum. (B,L,D)

  Dzień 4 WODOSPAD I OKOLICE, JAZDA KONNA I WIECZORNY GRILL

  W dzisiejszym dniu udamy się nad wodospad Ulaan Tsutgalan. Droga przez skały wulkaniczne i wyboisty teren będzie dość wymagająca. Wodospad położony jest w historycznie ważnej dolinie Orkhon ze skałami wulkanicznymi w środkowej Mongolii. Około 20 000 lat temu wodospad powstał w wyniku wyjątkowego połączenia erupcji wulkanów i trzęsień ziemi. Wodospad Ulaan Tsutgalan to największy wodospad w Mongolii. Na miejscu możemy udać się na wędrówkę, obejmujące zejście i wejście do głębokiego na 22 m kanionu usianego sosnami. Alternatywnie możesz popływać w zimnej wodzie i zażyć kąpieli słonecznej. Oprócz pieszych wędrówek i zwiedzania, będzie można spróbować zjazdu na linie przy samym wodospadzie i jazdy konnej, w malowniczym otoczeniu wodospadu. Wieczorem czeka nas wspólny grill. Nocleg w bardzo przyjemnym obozie turystycznym niedaleko wodospadu. (B,L,D)

  Dzień 5 KARAKORUM I KLASZTOR ERDENE ZUU

  W dzisiejszym dniu udajemy się do doliny Orchon, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Po drodze zobaczymy przestrzenne tereny usiane stadami kóz, owiec, krów, koni, wielbłądów. Nad naszymi głowami pojawią się a w górze jastrzębie, orły, sokoły i inne ptactwo. Dotrzemy do dawnej stolicy Mongolii Karakorum. Na miejscu zwiedzanie ruin, możliwość robienia zdjęć w narodowych strojach Mongolskich, zdjęć z orłem czy zakupu pamiątek. W pobliżu ruin znajduje się wspaniały klasztor Erdene Zuu – najstarszy klasztor w Mongolii i dzieło mongolskich architektów otoczony 108 białymi stupami, pierwszej świątyni buddyjskiej z mnichami działającej do dzisiaj. Obok klasztoru znajduje się muzeum historyczne Karakorum, które również odwiedzimy. Wieczorem udamy się na wzgórze skąd będziemy podziwiać krajobraz doliny Orkhon. Kolacja i nocleg w jurtach w wysokiej klasy ośrodku turystycznym. (B,L,D)

  Dzień 6 JEZIORO UGII NUUR I POWRÓT DO STOLICY

  Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną do stolicy, ale zanim tam dotrzemy odwiedzimy jezioro Ugii Nuur. Dla chętnych będzie to okazja do sprawdzenia się w wędkowaniu. Wszyscy wybierzemy się natomiast na zapoznawczy rejs po jeziorze łodzią motorową. Następnie przejazd, po południu dotrzemy do centrum handlowego Hunnu Mall, gdzie w lokalnym muzeum obejrzymy rzadkie szczątki dinozaurów. Wieczorem możliwość skorzystania ze SPA i masażu. Wieczorem wybierzemy się na odpoczynek a dla chętnych masaże, do wysokiej klasy Sauny. Nocleg. (B,L,D)

  Dzień 7 POMNIK CZYNGIS-CHANA I PARK PRZYRODNICZY TERELDŻ

  Dzisiaj po zasłużonym odpoczynku udamy się na wycieczkę, aby zobaczyć pomnik Czyngis-chana. Jest to największy pomnik tzw. konny na świecie. 40-metrów posągu wykonanego ze stali nierdzewnej, symbolicznie skierowanego na wschód, w stronę miejsca urodzenia władcy, który ulokowany jest na brzegu rzeki Tuul w Tsonjin Boldog. Następnie dotrzemy do Parku przyrodniczego Tereldż, przesiądziemy się na konie ( dla chętnych ) i odkryjemy piękne formacje skalne i słynną żółwią górę. Zobaczymy mieszczący się w górach klasztor buddyjski Arija Bal. Ale to jeszcze nie koniec dzisiejszych emocji. Czeka nas prawdziwy cross, dwu godzinna przejażdżka po wzgórzach na quadach. Wieczorem powrót do stolicy, kolacja w wysokiej klasy azjatyckiej restauracji- hot pot. Nocleg w hotelu. (B,L,D)

  Dzień 8 PAŁAC KRÓLA, CZAS NA ZAKUP PAMIĄTEK I WIDOWISKOWY KONCERT

  W dzisiejszym dniu po długiej podróży na stepach odwiedzimy Pałac ostatniego króla religijno-politycznego Mongolii Bogd Khana. Nie zabraknie też czasu aby odwiedzić mongolskie sklepy i galerie z kaszmirem oraz tradycyjnymi wyrobami. Wieczorem wybierzemy się na widowiskowy koncert tradycyjnej mongolskiej muzyki oraz tańca na żywo –  będzie to idealne zakończenie podróży. Po koncercie udamy się na pożegnalną kolację. Odpoczynek i nocleg w hotelu. (B,L,D)

  Dzień 9 LOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i lot do Polski z przesiadką w jednym z portów tranzytowych. Lądowanie w kraju jeszcze tego samego  dnia.

  Zdjęcia

  Jesteś zainteresowany wyjazdem?

  Nasze inne realizacje

  MALEDIWY – BAJKOWE ATOLE

  Relaks w otoczeniu palm kokosowych, krystalicznie czystej wody i piaszczystych plaż to idealny przepis na udany wypoczynek! Malediwy to prawdziwy raj na ziemi, idealna destynacja ...

  zobacz szczegóły wyjazdu

  SRI LANKA – ZIEMSKI RAJ

  Sri Lanka to zachwycające połączenie dzikiej przyrody i kultury. Bezkresne herbaciane pola, wodospady i piaszczyste, złote plaże to wizytówka wyspy. Podczas wyjazdu firmowego...

  zobacz szczegóły wyjazdu

  INDONEZJA WYSPA BALI – KRAINA UŚMIECHU

  Bali to wyspa Bogów, piękne plaże, kolorowe motyle, świeże i znakomite jedzenie, a także wszechobecny uśmiech, który gości na twarzach mieszkańców każdego dnia. Niesamo...

  zobacz szczegóły wyjazdu

  USA – CZAS NA MIAMI

  Miami jest zdecydowanie warte odwiedzenia ze względu na piękne plaże, różnorodną kulturę, tętniące życie nocne i kwitnącą scenę artystyczną. Na miejscu można spędzi...

  zobacz szczegóły wyjazdu

  MAURITIUS – LUKSUSOWY WYPOCZYNEK

  Destynacja, która spełni wymagania każdego, kto marzy o błogim wypoczynku na przepięknych plażach, w otoczeniu tropikalnej i niezwykłej przyrody. Mauritius to również ciek...

  zobacz szczegóły wyjazdu

  Nasi klienci o nas

  Wiedza, doświadczenie oraz pasja sprawiły, że z wyjazdu wróciliśmy szczęśliwi i wypełnieni fantastycznymi wspomnieniami, myśląc już jednocześnie o kolejnym kierunku. Na szczęście przed nami jeszcze wiele miejsc do odkrycia, a “7 kontynentów” jest pełne pomysłów na nadchodzące lata. Z pewnością już w kolejnym roku skorzystamy z ich pomocy przy następnym wyjeździe.

  Adam Bernaciak
  Prezes Zarządu Aber Sp. z o.o.

  Współpraca z biurem 7 kontynentów przebiegała bardzo płynnie, każdy aspekt wyjazdu był szczegółowo omawiany, a pracownicy biura wykazali się kreatywnością i obsługą klienta na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie firmy to gwarancja niezawodności, elastyczne podejście do Klienta i realizacja nawet najbardziej złożonych przedsięwzięć.

  Katarzyna Turska
  Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Pluxee Polska

  W oparciu o nasze doświadczenia, polecamy firmę 7 KONTYNENTÓW jako solidnego i godnego zaufania organizatora. Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalizmu, elastyczności oraz dbałości o detale, i z pewnością będziemy kontynuować współpracę przy organizacji kolejnych wydarzeń na naszym Uniwersytecie w następnych latach.

  Małgorzata Pańkowska
  Prof. dr hab. Małgorzata Pańkowska Uniwersytet Ekonomiczny

  Jesteśmy niezwykle zadowoleni z organizacji wyjazdu służbowego do Czarnogóry przez 7 kontynentów dla Nature's Sunshine. Wasza profesjonalna obsługa, spersonalizowane podejście i doskonała logistyka sprawiły, że nasz wyjazd był udany pod każdym względem. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wysiłek jaki został włożony w organizację wyjazdu.

  Grzegorz Małachowski
  General Manager Nature's Sunshine Products Poland

  Pragniemy zarekomendować Biuro Podróży 7 kontynentów jako profesjonalnego partnera w organizacji wyjazdów typu incentive. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w fantastycznej wycieczce na Malediwy zorganizowanej dla naszej firmy w marcu 2022 roku. Wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie, a każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik. Przelot, transfery, zakwaterowanie i atrakcje były zaplanowane i zrealizowane z doskonałą precyzją.

  Michalina Gierasimiuk
  Special events specialist Mary Kay Cosmetics Poland

  Chcielibyśmy polecić firmę "7 KONTYNENTÓW" każdej instytucji publicznej i prywatnej, która spotkanie inną kulturą i historią rozumie, nie tylko jako poznanie Innego / Innych, ale także jako spotkanie Bliskiego / Bliskich.Będziemy zaszczyceni kontynuowaniem współpracy i wspólnym propagowaniem edukacji na tak delikatny i ważki temat, jakim jest doświadczenie poznania oraz kulturowego przepracowania historii Zagłady i innych ludobójstw.

  Paweł Śpiewak
  Dyrektor ŻiH
  Małgorzata Wosińska
  Pełnomocnik ŻIH ds. Współpracy Międzynarodowej i Dyplomacji Kulturalnej

  W dniach 9-21 czerwca 2017 firma "7 KONTYNENTÓW" zorganizowała dla Polskiej Izby Rzeczników Patentowych wyjazd studyjny do Chin pt. "Własność intelektualna". Polecamy firmę "7 KONTYNENTÓW" jako organizatora wyjazdów studyjnych czy konferencyjnych. Jesteśmy przekonani, ze profesjonalizm "7 KONTYNENTÓW" pozwoli na zrealizowanie założeń dot. integracji grupy, zdobycia wiedzy specjalistycznej związanej z działalnością danej organizacji czy firmy, jak i dogłębnego poznania kraju, w którym odbywać się będzie impreza.

  Anna Korbela
  Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych