zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

BALTICA

— Wycieczka objazdowa po stolicach państw bałtyckich

planowane terminy
24.07.2022 — 28.07.2022 07.08.2022 — 11.08.2022
04.09.2022 — 09.09.2022 02.10.2022 — 06.10.2022

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 PRZEJAZD NA LITWĘ, TROKI, WILNO

Przejazd na Litwę. Wczesnym popołudniem docieramy do Troków. Zwiedzanie najpiękniej położonego zamku Litwy, krótki spacer po miasteczku. m.in. kościół Witolda, Kienesa Karaimska. Obiad w stylu karaimskim. Przejazd do hotelu w Wilnie i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu i nocleg. 

(L/D)

Dzień 2 WILNO I PRZEJAZD DO RYGI

Zwiedzanie Wilna. Zobaczymy m.in. Ostrą Bramę, gotycki kościół Bernardynów, cmentarz na Rossie, muzeum Adama Mickiewicza, budynki Uniwersytetu, Katedrę Wileńską oraz jedyną w swoim rodzaju artystyczną Republikę Zarzecza. Czas wolny i możliwość zakupu pamiątek z bursztynu oraz wypicia znakomitej kawy bądź piwa w towarzystwie lokalnych przysmaków – doskonałych cepelinów, ciemnego pieczywa, kindziuka czy smażonych wieprzowych uszu. Następnie przejazd nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

(B/L/D)

Dzień 3 RYGA I PRZEJAZD DO TALLINA

Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zjawiskowej stolicy Łotwy, głównym ośrodkiem naukowym i kulturalnym całego regionu nadbałtyckiego. Spacer po bajecznej starówce. Zobaczymy m.in.: rynek, ze słynnym secesyjnym Domem Kotów, Katedrę, zamek, będący dawną siedzibą Zakonu Kawalerów Mieczowych czy budynek Sejmu. Obiad. Czas wolny na spacery po znanych na całą Europę secesyjnych ryskich ulicach. Popołudniowy przejazd do Estonii. Kolacja i nocleg w okolicy Tallina.

(B/L/D)

Dzień 4 TALLIN I PRZEJAZD W OKOLICĘ RYGI

Spacer po niepowtarzalnej starówce estońskiej stolicy i jednego z najbardziej klimatycznych miejsc regiony nadbałtyckiego, Miasta Kultury Europejskiej i jednego z “najinteligentniejszych” miast świata!  Zobaczymy tam m.in.: doskonale zachowane Stare Mury Miejskie, wspaniały średniowieczny ratusz, czy kościół św. Olafa. Lunch. Czas wolny na zakupy. Popołudniowy wyjazd do hotelu w okolice Rygi na kolację i nocleg.

(B/D)

Dzień 5 PRZEJAZD DO POLSKI - ZWIEDZANIE GÓRY KRZYŻY I KOWNA

Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przejazd w okolice Szawli, gdzie znajduje się słynna Góra Krzyży, jedno z najbardziej mistycznych miejsc na mapie religijnej Europy. Przyozdobiony dziesiątkami tysięcy krzyży kopiec, robi niesamowite wrażenie na odwiedzających. Następnie krótki spacer po urokliwym Kownie – niegdysiejszej stolicy Litwy. Zobaczymy tam m.in.: pozostałości zamku krzyżackiego, ratusz zwany “łabędzią szyją” i jedne z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej w kraju. Przerwa na lunch i wieczorny przyjazd na miejsce zbiórki.

(B/L)

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
 • przejazd autokarem z dwoma kierowcami, 
 • paliwo, opłaty drogowe i parkingowe,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • przewodników miejscowych w stolicach nadbałtyckich
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych programie, 
 • ubezpieczenie KL 10000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,  
 • wydatków osobistych

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: