close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  LITWA, ŁOTWA, ESTONIA

  — Wycieczka objazdowa po stolicach państw bałtyckich

  Terminy dla grup na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZEJAZD NA LITWĘ, TROKI, WILNO

  Przejazd na Litwę. Wczesnym popołudniem docieramy do Troków. Zwiedzanie najpiękniej położonego zamku Litwy, krótki spacer po miasteczku. m.in. kościół Witolda, Kienesa Karaimska. Obiad w stylu karaimskim. Przejazd do hotelu w Wilnie i zakwaterowanie. Kolacja w hotelu i nocleg. 

  (L/D)

  Dzień 2 WILNO I PRZEJAZD DO RYGI

  Zwiedzanie Wilna. Zobaczymy m.in. Ostrą Bramę, gotycki kościół Bernardynów, cmentarz na Rossie, muzeum Adama Mickiewicza, budynki Uniwersytetu, Katedrę Wileńską oraz jedyną w swoim rodzaju artystyczną Republikę Zarzecza. Czas wolny i możliwość zakupu pamiątek z bursztynu oraz wypicia znakomitej kawy bądź piwa w towarzystwie lokalnych przysmaków – doskonałych cepelinów, ciemnego pieczywa, kindziuka czy smażonych wieprzowych uszu. Następnie przejazd nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

  (B/L/D)

  Dzień 3 RYGA I PRZEJAZD DO TALLINA

  Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zjawiskowej stolicy Łotwy, głównym ośrodkiem naukowym i kulturalnym całego regionu nadbałtyckiego. Spacer po bajecznej starówce. Zobaczymy m.in.: rynek, ze słynnym secesyjnym Domem Kotów, Katedrę, zamek, będący dawną siedzibą Zakonu Kawalerów Mieczowych czy budynek Sejmu. Obiad. Czas wolny na spacery po znanych na całą Europę secesyjnych ryskich ulicach. Popołudniowy przejazd do Estonii. Kolacja i nocleg w okolicy Tallina.

  (B/L/D)

  Dzień 4 TALLIN I PRZEJAZD W OKOLICĘ RYGI

  Spacer po niepowtarzalnej starówce estońskiej stolicy i jednego z najbardziej klimatycznych miejsc regiony nadbałtyckiego, Miasta Kultury Europejskiej i jednego z “najinteligentniejszych” miast świata!  Zobaczymy tam m.in.: doskonale zachowane Stare Mury Miejskie, wspaniały średniowieczny ratusz, czy kościół św. Olafa. Lunch. Czas wolny na zakupy. Popołudniowy wyjazd do hotelu w okolice Rygi na kolację i nocleg.

  (B/D)

  Dzień 5 PRZEJAZD DO POLSKI - ZWIEDZANIE GÓRY KRZYŻY I KOWNA

  Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przejazd w okolice Szawli, gdzie znajduje się słynna Góra Krzyży, jedno z najbardziej mistycznych miejsc na mapie religijnej Europy. Przyozdobiony dziesiątkami tysięcy krzyży kopiec, robi niesamowite wrażenie na odwiedzających. Następnie krótki spacer po urokliwym Kownie – niegdysiejszej stolicy Litwy. Zobaczymy tam m.in.: pozostałości zamku krzyżackiego, ratusz zwany “łabędzią szyją” i jedne z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej w kraju. Przerwa na lunch i wieczorny przyjazd na miejsce zbiórki.

  (B/L)

  Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja),
  • przejazd autokarem z dwoma kierowcami, 
  • paliwo, opłaty drogowe i parkingowe,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • przewodników miejscowych w stolicach nadbałtyckich
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych programie, 
  • ubezpieczenie KL 10000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,  
  • wydatków osobistych

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: