close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  GUJANA FR., SURINAM, GUJANA I BARBADOS

  — mieszanka kultur, języków i atrakcji

  planowana data 23.11.2023 — 07.12.2023
  planowane terminy 12.10.2024 — 26.10.2024 10.11.2024 — 25.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO CAYENNE

  Wylot z Polski w godzinach porannych z przesiadką w Paryżu i wieczorny przylot do Cayenne – stolicy Gujany Francuskiej oraz transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu w Kourou. Odpoczynek po podróży.

  Dzień 2 DIABELSKA WYSPA

  Po śniadaniu wybierzemy się w rejs na wyspy na których do lat 50-tych znajdowała się francuska kolonia karna. Najpopularniejsza z nich – Diabelska Wyspa, skalisty skrawek lądu stanowiący kiedyś jedno z najpilniej strzeżonych francuskich więzień, zawdzięcza swoją sławę m.in. opartej na autentycznych wydarzeniach historii uciekiniera, którą możemy zobaczyć w filmie “Papillon”. Na Diabelską wyspę wstęp jest zabroniony. Znajdujące się na niej fortyfikacje i więzienne mury będziemy widzieć podpływając na znajdujące się nieopodal niewielkie wyspy St. Joseph. i Royale. Pełne zielonych palm, z małpami, pawiami, żółwiami wyspy sprawiają wręcz idylliczne wrażenie. Ciężko byłoby się domyślić przeszłości tego miejsca. Powrót na nocleg do Kourou. (B)

  Dzień 3 CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH, ST. LAURENT I OBÓZ TRANSPORTOWY

  Po śniadaniu wyruszamy do Centrum Kosmicznego, obiektu stworzonego w 1964 roku przez francuską agencję kosmiczną. To responsywne i wysokowydajne centrum kosmiczne, które należy do najlepszych na świecie. Wystrzeliwanych jest tutaj około 85% wszystkich satelitów telekomunikacyjnych. Przerwa na lunch i przejazd do Surinamu. Na granicy odwiedzimy również obóz transportowy St. Laurent du Maroni, który był głównym zakładem karnym Gujany Francuskiej przez stulecie. Następnie przejazd do do kolonialnego miasta Paramaribo. (B)

  Dzień 4 KOLONIALNE PARAMARIBO, PLANTACJA PARK PRZYRODY PEPERPOT

  Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po zabytkowym centrum miasta Paramaribo. Podczas wycieczki zobaczymy najbardziej znany historyczny budynek, zbudowany z twardego drewna tropikalnego oraz jego niepowtarzalną architekturę. Odwiedzimy także miejsca światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak Plac Niepodległości, Palm Garden, Waterfront oraz rynki centralne i Maroon. Po zwiedzaniu miasta, pojedziemy do starej plantacji i parku przyrody Peperpot. Tutaj możemy doświadczyć dzikiej przyrody, a także zobaczyć wiele ptaków. Po wizycie w parku przejazd na molo w Nieuw Amsterdam i powrót łodzią do Paramaribo. Po drodze będziemy próbowali dostrzec delfiny Pinkbelly w rzece Surinam. (B/L)

  Dzień 5 LOT DO DŻUNGLI TROPIKALNEJ

  Wyjazd około godziny 11:00 z lokalnego lotniska w Paramaribo i lot do dżungli tropikalnej. Zakwaterowanie w resorcie w Kabalebo. Po lunchu spacer jednym ze szlaków połączony z rejsem łodzią:

  • Szlak Bukowego Rzemiosła.
  • Szlak wzdłuż rzecznych katarkt.
  • Szlak od stóp Misty Mountain do Sand Creek Góry.

  Po wędrówce będzie okazja na relaks w rzece. Po południu powrót do lodgy pośród wspaniałej przyrody. Wieczorem podana zostanie kolacja, podczas której będzie okazja do skosztowania pysznych surinamskich dań, które lokalny szef kuchni przygotuje specjalnie dla nas. Po kolacji można podziwiać krajobrazy na przestronnym tarasie lub zrelaksować się w hamaku. (B/L/D)

  Dzień 6 LAS DESZCZOWY I WYPRAWA NA MISTY MOUNTAIN

  Po śniadaniu wyruszymy na pełen przygód spacer po lesie deszczowym i będziemy wspinać się na Misty Mountain. Wyprawa będzie wspaniała okazją do zaburzenia się w świecie dzikiej przyrody. Na szczycie góry czeka nas obiad pośród spektakularnych widoków. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy Charlie Falls, gdzie będzie czas na odrobinę relaksu. Wieczorem czas wolny i możliwość skorzystania z basenu hotelowego. (B/L/D)

  Dzień 7 WYPRAWA ŁODZIĄ NAD WODOSPAD MOI MOI

  Po śniadaniu rozpoczniemy naszą wycieczkę łodzią tzw. dłubanką do wodospadu Moi Moi. Na miejscu wyruszymy na edukacyjny spacer po lesie deszczowym z miejscowym przewodnikiem. Następnie czeka nas lunch przy wodospadzie. Po południu, powrót łodzią i obserwacja dzikiej przyrody. Wieczorny czas na relaks oraz korzystanie z infrastruktury resortu. (B/L/D)

  Dzień 8 EKSPLORACJA MIEJSCOWYCH OBSZARÓW

  Po śniadaniu będziemy spokojnie dryfować łodzią w dół strumienia skąd udamy się na ciekawy leśny spacer. Na miejscu zjemy lunch i zrelaksujemy się w potoku. Późnym popołudniem powrót do resortu przez las deszczowy. Wieczór do dyspozycji Gości. (B/L/D)

  Dzień 9 OBÓZ BIVOUAC, LOT DO PARAMARIBO I PRZELOT DO GUJANY

  Po śniadaniu wyruszamy na 2,5-godzinną wędrówkę do obozu Bivouac, gdzie zjemy również lunch. Po obiedzie czeka nas lot powrotny do Paramaribo. Po wylądowaniu przelot do Gujany i zakwaterowanie w hotelu na nocleg. (B)

  Dzień 10 LOT AWIONETKĄ I WODOSPADY KAIETEUR

  Dziś poznamy klejnot koronny Gujany: majestatyczny wodospad Kaieteur. Czeka nas prawdziwa przygoda i lot przez dziewicze lasy deszczowe Gujany do Parku Przyrody Kaieteur, gdzie znajduje się wspaniały wodospad Kaieteur, który jest prawie pięciokrotnie wyższy od wodospadu Niagara. Na miejscu możemy zobaczyć wirujące ptaki jerzyki o białych podbródkach, a także zdumiewająco kolorowego ptaka o nazwie skalikurek gujański. Po dwóch godzinach spędzonych przy wodospadach, wracamy na międzynarodowe lotnisko skąd mamy lot do Gujany. Transfer z lotniska i nocleg w hotelu. (B)

  Dzień 11, 12 I 13 BARBADOS

  Poranek do dyspozycji Gości. Czas na ostatnie zakupy pamiątek i pożegnanie z Gujaną. Lot na Barbados. Transfer z lotniska i czas na cieszenie się urokami karaibskiej wyspy. (B)

  Opcjonalnie wycieczki fakultatywne na miejscu:

  Wizyta lokalnej w fabryce rumu – wizyta połączona z historią powstania rumu Mount Gay oraz jego degustacją.

  Bridgetown – zwiedzanie stolicy Barbadosu. 

  Jaskinia Harrisona – widowiskowe formacje skalne.

  Bathsheba – prawdziwy raj dla nurków.

  Dzień 14 POŻEGNANIE Z BARBADOSEM

  Popołudniowy transfer na lotnisko i lot do Polski z przesiadką w Amsterdamie. (B)

  Dzień 15 PRZYLOT DO KRAJU

  Wczesnym południem przylot do kraju.

  Cena zawiera

  • przelot na trasie Warszawa – Cayenne,  Barbados – Warszawa,
  • loty wewnętrzne na trasie Paramaribo – Kabalebo – Paramaribo,
  • lot do Kaieteur,
  • zakwaterowanie w komfortowych hotelach oraz lodgach turystycznych w interiorze w pokojach 2 osobowych w Ameryce Południowej,
  • zakwaterowanie w 4**** hotelu na Barbadosie,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch,D-kolacja),
  • transport promem, łodziami, jeepami, autobusem bądź mikrobusem, awionetkami,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN, koszty ewentualnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego.

                      

  Cena nie zawiera

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • lokalnych napiwków,
  • wizy do Gujany i Surinamu + ewentualne koszty pośrednictwa biura,
  • posiłków nieujętych w programie,
  • opłaty lotniskowej w Georgetown około 30 USD.

  Uwagi

  • wymagane szczepienie na żółtą febrę,
  • w celu wyrobienia wiz konieczność dostarczenia paszportu na 6 tygodni przed datą początkową wyprawy.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: