close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  NOWA ZELANDIA

  — klasycznie przez Nową Zelandię

  planowane terminy 05.03.2023 — 21.03.2023 02.11.2023 — 18.11.2023 01.12.2023 — 17.12.2023

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski.

  Dzień 2 W PODRÓŻY

  W podróży – strefy czasowe.

  Dzień 3 PRZYLOT, ZWIEDZANIE AUCKLAND

  Przylot do Auckland około południa. Przejazd do centrum do hotelu, odpoczynek. Późnym popołudniem zwiedzanie głównych atrakcji miasta: Sky Tower, Waterfront Promenade, Harbour Bridge, Mission Bay, Achilles Point, Queen Street. Wjazd na szczyt wygasłego wulkanu One Tree Hill z dwoma kraterami, skąd możemy podziwiać panoramę metropolii Auckland. Spotkanie organizacyjne przy drinkach w hotelowym barze.

  Dzień 4 . DZIEWICZE MORZE TASMANA, STRZYŻENIE OWIEC I ENDEMICZNY LAS TROPIKALNY

  Kierujemy się na zachód (około 30 minut jazdy) nad dziewicze Morze Tasmana z potężnymi falami i plażami o czarnym piasku. Zatrzymujemy się na klifie i podchodzimy do kolonii 1500 głuptaków (gannet). Podziwiamy niekończącą się Plażę Muriwai (50 km) i raj dla surferów Maori Bay. Kontynuujemy wycieczkę jadąc na wschód – Ocean Spokojny – do Miasteczka Puhoi założonego przez emigrantów z rejonu Bohemii (przyjechali 150 lat temu). Jedziemy dalej do Sheepworld, gdzie czeka  nas unikalny pokaz strzyżenia owiec, poznajemy tajniki pracy psów pasterskich, życia na nowozelandzkiej farmie. Po przerwie na obiad w malowniczym Warkworth jedziemy do rezerwatu, gdzie rosną ogromne drzewa kauri i spacerujemy po endemicznym lesie tropikalnym z niespotykanymi drzewami, wielkimi paprotnikami i palmami. Wracamy do Auckland wzdłuż Oceanu Spokojnego podziwiając niezliczone plaże i wyspy.

  Dzień 5 ZAWSZE ZIELONE WAIKATO, UNIKALNE JASKINIE I PODZIEMNA RZEKA

  Jedziemy na południe przez pagórkowaty, zawsze zielony rolniczy region Waikato do Waitomo z ciekawymi jaskiniami. Zwiedzamy unikalną jaskinię z tysiącami glowworms     (świetliki) i płyniemy podziemną rzeką. Po obiedzie kontynuujemy podróż na wschód przez dziewicze tereny Waikato (słynący z  produktów  mlecznych i owczej wełny). Późnym popołudniem dojeżdżamy do Rotorua. Możliwość wycieczki fakultatywnej do Hobbitonu.

  Dzień 6 DOLINA WULKANICZNA I MAORYSKIE CENTRUM

  Zwiedzanie miasta – ogrody, jezioro Rotorua, łaźnia. Zatrzymujemy się w dolinie wulkanicznej z Maoryskim centrum Te Puia. Po tradycyjnym Maoryskim powitaniu jesteśmy zaproszeni do Wharenui (dom spotkań w wiosce) na pokaz folklorystyczny z tańcem haka. Kontynuujemy zwiedzanie doliny pełnej aktywnych gejzerów (Pohutu wyrzuca wodę do wysokości ponad 20 m), naturalnych błot, siarczanych źródeł. Zatrzymujemy się w Kiwi House, gdzie podglądamy nowozelandzkiego nielota i zwiedzamy szkołę maoryskiej rzeźby. Jedziemy do doliny Waimangu, gdzie po 120 latach od ostatniej erupcji pobliskiego wulkanu Tarawera natura w niesamowity sposób „odbudowała” zniszczenia. Niezapomniany 1,5 godz. spacer po dolinie – kratery, geotermalne kolorowe źródła, dymiące formacje skalne, błota. Jedziemy nad Jeziora: Niebieskie i Zielone, Tarawera – możliwość kąpieli lub spaceru nad jeziorem.

  Dzień 7 WODOSPAD HUKA, MIASTECZKO TAUPO I PARK NARODOWY TONGARIRO

  Dzisiaj rozpoczynamy od miasteczka Taupo i wielkiego jeziora o tej samej nazwie. Wcześniej zatrzymujemy się nad wodospadem Huka będącym początkiem najdłuższej rzeki w Nowej Zelandii Waikato (450km). Kontynuujemy podróż wzdłuż jeziora i wspinamy się do Parku Narodowego Tongariro z trzema gigantycznymi aktywnymi wulkanami (Ruapehu 2800 m npm) – zimowe centrum narciarstwa alpejskiego. Robimy kilka atrakcyjnych przystanków w parku i kierujemy się na samo południe Wyspy Północnej do Wellington.

  Dzień 8 ZWIEDZANIE WELLINGTON, PRZEPRAWA NA WYSPĘ POŁUDNIOWĄ, MALOWNICZE MIASTECZKO PICTON

  Rano zwiedzamy główne atrakcje stolicy: Mount Victoria, Te Papa Museum i przeprawiamy się na promie do Picton na Wyspę Południową. Czas wolny w malowniczym Picton i jedziemy do słonecznego Nelson.

  Dzień 9 PARK NARODOWY ABEL TASMAN

  Całodniowa wycieczka do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Spokój, nieskazitelnie czysta woda, dzikie  plaże ze złotym piaskiem, wzgórza pokryte wiecznie zielonym lasem, wyspy. Delfiny, rzadkie ptaki  a nawet pingwiny są częstymi gośćmi na wodnych szlakach. Specjalnie zaprojektowana łódka zabierze nas w samo serce parku (spacer ok. 1,5-2 godziny z możliwością pikniku i kąpieli). Możliwość wycieczki kajakowej (5-6 godzin).

  Dzień 10 PARK NARODOWY PAPAROA - NALEŚNIKOWE SKAŁY, SUBTROPIKALNA ROŚLINNOŚĆ, PARK NARODOWY WESTLAND - KRAINA LODOWCÓW, GÓR I JEZIOR.

  Dzisiaj kolejny dzień pełen wrażeń. Jedziemy nad Zachodnie Wybrzeże Wyspy Południowej, pokonując górzyste tereny rejonu Nelson Lakes, a później kanion rzeki Buller. Zatrzymujemy się w Paparoa National Park i docieramy do słynnych naleśnikowych Punakaiki Rocks, gdzie naturę stworzyła niepowtarzalne skalne formacje otoczone bujną subtropikalną roślinnością. Krótki przystanek w malowniczej Hokitika –stolicy jadeitu. Wjeżdżamy do Westland National Park – krainy lodowców, gór, jezior i lasu subtropikalnego.

  Dzień 11 LODOWCE FRANZ JOSEF I FOX

  Dzisiejszy dzień spędzamy kilka kilometrów od lodowców, które zatrzymują się w wiecznie zielonym, endemicznym lesie. Liczne ciekawe szlaki w głębokich dolinach doprowadzą nas do jęzora lodowców Franz Josef i Fox. Możliwość lotu helikopterem lub samolotem wokół lodocwców i Aoraki / Mt Cook z opcją lądowania na lodowcu (helikopter).

  Dzień 12 MALOWNICZA PRZEPRAWA PRZEZ PRZEŁĘCZE

  Opuszczamy rejon westland ale wcześniej rano udajemy się nad malownicze Matherson Lake ukryte wśród gęstego lasu i podziwiamy widok najwyższych gór w Nowej Zelandii – Góry Cooka i Tasmana, które odbijają się w tafli jeziora. Przeprawiamy się przez przełęcz na wschodnią część Alp Południowych z dziesiątkami wodospadów i wysokich gór pokrytych śniegiem. Po drodze liczne przystanki nad groźnym Morzem Tasmana, wizyta na farmie łososi. Podziwiamy ogromne jeziora, które doprowadzą nas do miasta Wanaka, które obok Queenstown są głównymi ośrodkami sportów zimowych w NZ. Jeszcze jedna przełęcz i zjeżdżamy do pięknego, zawsze gościnnego Queenstown.

  Dzień 13 WŁADCA PIERŚCIENI, SKOKI BUNGEE I ŁOWIENIE PSTRĄGÓW

  Dzisiaj mniej jazdy i sporo czasu wolnego. Dla chętnych wjazd kolejką linową na szczyt skąd możemy podziwiać panoramę miasta położonego nad Jeziorem Wakatipu (82 km długości) miejsce gdzie kręcono wiele scen z Władcy Pierścieni. Zwiedzamy Arrowtown niegdyś stolica gorączki złota, most gdzie zapoczątkowano słynne skoki bungee (oczywiście można spróbować samemu). Inne atrakcje to jet-boat przez górski kanion, golf, łowienie pstrągów, dobre jedzenie albo po prostu odpoczynek.

  Dzień 13 PARK NARODOWY FIORDLAND - JEDNO Z NAJBARDZIEJ DZIEWICZYCH MIEJSC NA ZIEMI

  Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Fiordland, gdzie Morze Tasmana wdziera się w głębokie zalane doliny polodowcowe – jedno z najbardziej dziewiczych miejsc na ziemi. Wcześniej krótki postój w Te Anau nad pięknym jeziorem. Płyniemy statkiem przez fiord (Milford Sound) do M. Tasmana, podziwiając cudowną naturę, delfiny, foki i pingwiny.

  Dzień 14 WŁADCA PIERŚCIENI, SKOKI BUNGEE I ŁOWIENIE PSTRĄGÓW

  Dzisiaj mniej jazdy i sporo czasu wolnego. Dla chętnych wjazd kolejką linową na szczyt skąd możemy podziwiać panoramę miasta położonego nad Jeziorem Wakatipu (82 km długości) miejsce gdzie kręcono wiele scen z Władcy Pierścieni. Zwiedzamy Arrowtown niegdyś stolica gorączki złota, most gdzie zapoczątkowano słynne skoki bungee (oczywiście można spróbować samemu). Inne atrakcje to jet-boat przez górski kanion, golf, łowienie pstrągów, dobre jedzenie albo po prostu odpoczynek.

  Dzień 15 ALPY POŁUDNIOWE, TURKUSOWE JEZIORA, GÓRA COOKA

  Wyruszamy na wschód podziwiając Alpy Południowe od wnętrza wyspy – krajobraz zupełnie odmienny od zachodniej części wyspy. Klimat bardziej suchy, kontynentalny i ogromne równiny otoczone wysokimi górami i turkusowymi jeziorami Pukaki oraz Tekapo. Podjeżdżamy pod Górę Cooka – krótki szlak do punktu widokowego Lodowca Tasmana. Wieczorem odpoczywamy w lokalnych spa.

  Dzień 16 WYLOT Z NOWEJ ZELANDII

  Opuszczamy Mckenzie Country i kierujemy się do Christchurch (ok. 4 godzin jazdy) na lotnisko. Wylot z Nowej Zelandii, przesiadka w Hongkongu.

  Dzień 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Opłata zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3***/4**** na bazie pokoi 2 osobowych z łazienką
  • przejazdy vanem (Mitsubishi Delica,Toyota previa lub podobny)
  • przeprawa promowa
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika – kierowcy
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • opłat za bilety wstępu do obiektów i atrakcji (około 400 NZD)
  • ewentualnej opłaty wylotowej
  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać