zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

IRLANDIA

— wizyta na Szmaragdowej Wyspie

planowane terminy 08.06.2023 — 15.06.2023 22.07.2023 — 29.07.2023 02.09.2023 — 09.09.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 PRZELOT DO IRLANDII. CARRICK-A-REDE I GROBLA OLBRZYMA

Przelot do Belfastu. Przejazd do Derry przez Carrick-A-Rede i Groblę Olbrzyma – wspaniałe skalne formacje, które stanowią o uroku Zielonej Wyspy i jej niewątpliwej magii. Nocleg w okolicy Derry.

Dzień 2 DERRY, ULSTER AMERICAN FOLK PARK, DOWNPATRICK HEAD

Spacer po historycznym Derry i wycieczka do skansenu związanego z historią irlandzkiej diaspory. Następnie przejazd na Trasę Atlantycką w okolicy Ceide Fields, największych na świecie wykopalisk neolitycznych sprzed 5000 lat. Wieczorny relaks w łaźniach parowych i kąpielach z wodorostami, pochodzących z 1912 roku. Nocleg w okolicy Balliny.

Dzień 3 WESTPORT, CONNEMARA, KLIFY MOHER

Przejazd piękną trasą widokową przez urokliwe miasteczko Westport, przez niektórych uważane za stolicę irlandzkiej muzyki folkowej. Potem wizyta w jednym z najpiękniejszych parków narodowych na wyspie – Connemara National Park i w końcu – jeden z symboli Irlandii – słynne Cliffs of Moher. Nocleg w Burren Castle Hotel.

Dzień 4 BUNRATTY CASTLE FOLK PARK, GARNISH ISLAND, KILLARNEY

Tego dnia udamy się w prawdziwą podróż w czasie. Skansen zamku w Bunratty to jeden z najchętniej odwiedzanych na wyspie obiektów turystycznych. Zaraz po wizycie w zamku ruszymy na południe wyspy, do jednego z jej najbardziej malowniczych rejonów – hrabstwa Kerry. Zatrzymamy się tam między innymi na zjawiskowej wyspie Garnish, oszałamiającej swoimi ogrodami. Nocleg w okolicy Killarney.

Dzień 5 CASHEL, DUBLIN

Poranny wyjazd w kierunku Dublina, po drodze wizyta w słynnej katedrze na Skale Cashel, miejscu koronacji króla Briana Boru i jednym z najważniejszych miejsc dla historii Irlandii. Przejazd przez wzgórza Tipperary. Docieramy do stolicy gdzie czeka nas wizyta w jednym ze słynnych irlandzkich pubów. Nocleg w okolicy Dublina.

Dzień 6 DUBLIN, WICKLOW, GLENDALOUGH

Zwiedzanie Dublina i okolicznych gór Wicklow, które stały się scenerią dla niejednej hollywoodzkiej superprodukcji (m.in. Braveheart) wizyta w dawnym opactwie w Dolinie Glendalough, spacer nad jeziorem i wieczorny posiłek w Howth, niegdysiejszej wiosce rybackiej, dziś części stolicy, z przepięknym widokiem wybrzeża wschodniego i panoramą morza Irlandzkiego. Nocleg w okolicy Dublina.

Dzień 7 BELFAST, NEWGRANGE, MONASTERBOICE

Wyjazd do Belfastu – miasta, znanego jako główne pole bitwy między katolikami i protestantami, ale też uroczej wiktoriańskiej stolicy Irlandii Północnej. Po drodze odwiedzimy niesamowite prehistoryczne grobowce Newgrange oraz charakterystyczne miejsce związane z krzyżami celtyckimi i okrągłymi wieżami – symbolami wyspy, w Monasterboice.

Dzień 8 PRZELOT DO POLSKI

Transfer na lotnisko w Belfaście. Przelot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie: Polska – Belfast, Belfast – Polska,
 • transport z/na lotnisko,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** i pensjonatach w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy samochodem, paliwo, opłaty drogowe i parkingowe,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • opłatów za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, 
 • wyżywienia,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, 
 • zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz zwiedzić z nami szmaragdową wyspę?

Może Ci się również spodobać: