close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  NAMIBIA, BOTSWANA I ZIMBABWE

  — piękne trio

  planowane terminy 03.11.2024 — 20.11.2024 27.12.2024 — 13.01.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT DO NAMIBII

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Namibii.

  DZIEŃ 2 PRZYLOT DO WINDHOEK

  Lądowanie w Windhoek. Oficjalne powitanie przez lokalnego przewodnika w Namibii i krótki transfer do Windhoek. Przed przyjazdem do hotelu czeka nas jeszcze wycieczka po mieście. Zobaczymy najciekawsze miejsca i poznamy historię miejsca. Powrót do pensjonatu.

  DZIEŃ 3 PUSTYNIA NAMIB

  Po śniadaniu wyjazd na pustynię Namib przez Rehoboth do Sesriem. Pustynia słynie z niezwykłego krajobrazu, wypełnionego zaskakującymi formami skalnymi i najwyższymi wydmami świata, a wszystko to w przeróżnych odcieniach czerwieni. Po obiedzie wyruszamy na naszą przygodę na wydmę i odwiedzamy Deadvlei i Sossusvlei, a następnie wracamy do naszej lodży na pustyni Namib. (B,D)

  DZIEŃ 4 UROCZE MIASTECZKO SWAKOPMUND

  Wczesny wyjazd do nadmorskiego, kolonialnego miasteczka Swakopmund. Przejedziemy przez niesamowitą wioskę Solitaire, Zwrotnik Koziorożca i księżycowy krajobraz, aby zobaczyć pustynne stworzenia. Będziemy mogli cieszyć się niekończącym się krajobrazem od pustyni Namib aż do Swakopmund. Przyjazd na nocleg. (B)

  DZIEŃ 5 REJS PO WALVIS BAY

  Śniadanie i transfer do Walvis Bay. Z portu wybierzemy się na rejs w celu odkrycia fauny morskiej w jej naturalnym środowisku oraz zobaczymy piękną lagunę. Następnie powrót do Swakopmund. Wolne popołudnie na relaks lub możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych w Swakopmund. (B)

  Opcjonalnie: Sandwich Harbour, Lot widokowy nad Skeleton Coast, wycieczka po Township w miejscowości Mondesa. 

  DZIEŃ 6 DAMARALAND I TWYFELFONTEIN

  Po śniadaniu przejedziemy przez region, w którym będzie okazja zaobserwować zebry górskie, słonie pustynne i białe nosorożce. Odwiedzimy także słynne stanowisko archeologiczne w Twyfelfontein wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, z 2500 rycinami naskalnymi, datowanymi na okres od 2000 do 6000 lat temu. Powrót do lodży w Twyfelfontein. (B,D)

  DZIEŃ 7 WIOSKA HIMBA

  Śniadanie i wyjazd do miasta Khorixas na wizytę w wiosce Himba. Himba są pół-koczowniczymi ludami, które nadal żyją w Namibii i jednymi z ostatnich, które zachowały tradycję. Po naszej wizycie kontynuujemy podróż do Etosha National Park. Nocleg na terenie Parku Narodowego Etosha. (B,D)

  DZIEŃ 8 PARK NARODOWY ETOSHA

  Wczesny wyjazd na półdniowe safari w Parku Narodowym Etosha. Poranne godziny dają wyjątkową okazję do zobaczenia niesamowitych zwierząt, dla których domem jest Park Narodowy Etosha.  Okoliczne wodopoje przyciągają „Wielką Piątkę Afryki” – lwy, słonie, nosorożce, bawoły i lamparty. W czasie pobytu w Parku doświadczymy bliskiego spotkania z naturą. Powrót na nocleg do miejsca zakwaterowania. (B,D)

  DZIEŃ 9 ŻYWY SKANSEN I TSUMKWE

  Śniadanie i wyjazd do Tsumkwe z przystankiem w Grasshook Living Museum, aby odwiedzić lud Buszmenów. Muzeum daje zwiedzającym ciekawy wgląd w życie ludu Buszmenów. Żywe Muzeum to autentyczny skansen, w którym goście mogą dowiedzieć się wiele o tradycyjnej kulturze i oryginalnym sposobie życia ludu. Buszmeni demonstrują i opisują wszystko z wielkim zaangażowaniem i angażują przybyłych Gości do interaktywnej zabawy. Po naszej porannej wizycie ruszamy dalej na wschód w kierunku Tsumkwe, stolicy pierwszych żyjących ludzi w Afryce Południowej. Nocleg w Tsumkwe. (B,D)

  DZIEŃ 10 PRZEJAZD DO BOTSWANY

  Śniadanie i wyjazd na granicę Dobe, po wszystkich formalnościach wjeżdżamy do Botswany. Przejazd do Maun, stolicy turystyki w Botswanie. Po przyjeździe będziemy mieli trochę czasu na spacer po mieście. Powrót na kolację i nocleg w lodży. (B,D)

  DZIEŃ 11 RELAKS W MAUN I PRZEJAZD DO KWAI

  Śniadanie i wolny poranek na spacer po Maun lub udział w opcjonalnych zajęciach. Popołudniowy transfer do Kwai. Na miejscu czeka nas safari o zachodzie słońca. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w pensjonacie. (B,D)

  Opcjonalnie w Maun:

  • Delta Flyover: 200,00 USD za osobę (1 godzina),
  • Helikopter: 225 USD za osobę (45 minut).

  DZIEŃ 12 SAFARI W KWAI

  Rano po śniadaniu wyruszamy na safari w okolicy Kwai. Będzie to prawdziwa okazja do zobaczenia jednych z najbardziej dzikich zwierząt w tej części kraju. Kwai znajduje się w pobliżu dobrze znanego parku Moremi Park. Obszar wyróżnia się bardzo bogatym ekosystemem, w której odnajdziemy naprawdę dziką przyrodę. Na terenie Parku znajduje się także rzeka Kwai, rozległe równiny, las z imponującymi wysokością drzewami i ogromnymi polanami, przez które wędrują słonie i hipopotamy. Kolacja i nocleg w pensjonacie w Kwai. (B,D)

  DZIEŃ 13 DELTA OKAWANGO

  Dzisiaj odkryjemy zachwycającą Deltę Okawango. Zaczniemy od spaceru po pięknych terenach, aby potem przesiąść się do tradycyjnej łódki mokoro. To doświadczenie pozwoli poczuć nam się blisko natury, zwłaszcza, że będziemy korzystać z tradycyjnego środku transportu delty. Mokoro poruszają się cicho i niemal bezszelestnie po trzcinach, papirusach i polach lilii wodnych. Ta cisza, która nas otacza, pozwoli uchwycić chwilę i usłyszeć odgłosy natury. Wiatr w sieci, liczne nawoływania ptaków, chrapanie hipopotama to tylko niektóre z rzeczy, które oferuje ta najbardziej znana na świecie delta. Powrót do miejsca zakwaterowania. (B,D)

  DZIEŃ 14 WIOSKA NATA I SŁONE JEZIORO

  Śniadanie i ostatnia przejażdżka łódką mokoro. Żegnamy się z deltą Okawango i jedziemy do Maun przez park Nxai na północy z większą szansą na zobaczenie zwierząt, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu i słonie. Będziemy przebywać na terenie Nata, małej wioski w Botswanie z jednym z największym słonych jezior na świecie (większym niż Szwajcaria). Następnie wybierzemy się na spacer wokół jeziora Makgadikgadi, aby odkryć te wspaniałe słone tereny. Przerwa na lunch. Wieczorem zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodży. (B,D)

  DZIEŃ 15 REJS PO RZECE CHOBE

  Śniadanie i przejazd do Kasane w północnej Botswanie. Po przybyciu do Kasane zakwaterujemy się w lodży.  Po południu wybierzemy się na przejażdżkę łodzią po rzece Chobe. Safari łodzią wzdłuż rzeki Chobe, to wspaniała okazja, aby zobaczyć wodną przyrodę o zachodzie słońca. Naszym oczom ukażą się hipopotamy i krokodyle wylegujące się na brzegu, przybywające antylopy przybywające oraz różne gatunki ptaków takie jak słynny bielik afrykański. Wieczór zakończymy aperitifem o zachodzie słońca. Powrót na nocleg w lodży. (B)

  DZIEŃ 16 SAFARI W PARKU NARODOWYM CHOBE I WODOSPADY WIKTORII

  Śniadanie i wyjazd na poranne safari w Parku Narodowym Chobe. Park Narodowy Chobe jest domem dla słoni, bawołów, lwów, lampartów i wielu antylop, które można łatwo dostrzec podczas safari. Następnie powrót na śniadanie. Około godziny 11:00 przejazd do Kazungula, skąd udamy się do Zimbabwe. Popołudnie przeznaczymy na zwiedzanie potężnych Wodospadów Wiktorii. Nocleg w Zimbabwe. (B)

  Opcjonalnie: lot helikopterem nad wodospadami, rejs łodzią o zachodzie słońca, zwiedzanie miasta.

  DZIEŃ 17 POŻEGNANIE Z AFRYKĄ

  Śniadanie i ostatnie chwile w Afryce. Poranek możemy przeznaczyć na relaks i zakup pamiątek z podróży. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski z przesiadką w jednym z portów tranzytowych. (B)

  DZIEŃ 18 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do kraju.

  Cena zawiera

  • bilet lotniczy na trasie Polska – Namibia – Zimbabwe – Polska,
  • zakwaterowanie w lodgach i pensjonatach z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja – zgodnie z symbolami przypisanymi dla danego dnia) w pokojach dwuosobowych,
  • transfery lotniskowe,
  • usługi i opiekę przewodnika anglojęzycznego podczas pobytu,
  • miejscowych przewodników i ich opiekę podczas aktywności wymienionych w programie,
  • przejazdy prywatnym samochodem podczas całego pobytu,
  • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie,
  • opłaty za wstęp do parków,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • pozostałych posiłków i napojów,
  • wizy do Namibii w cenie około 80 USD/od osoby (na lotnisku), do Zimbabwe w cenie około 30 USD/od osoby (na przejściu granicznym),
  • lokalnych napiwków.

  Uwagi

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Zrealizowane wyjazdy