close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  NOWA ZELANDIA, AUSTRALIA I HONGKONG

  — podróż do kraju Kiwi, Aborygenów i Hongkongu

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Dzień 2 W PODRÓŻY

  W podróży – zmiana stref czasowych.

  Dzień 3 ZWIEDZANIE AUCKLAND

  Przylot do Auckland. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta – m.in. wjazd na wieżę widokową, marina, centrum, nieczynny wulkan Mt Eden. Nocleg w Auckland. (B)

  Dzień 4 ROTORUA - WIZYTA NA FARMIE I STRZYŻENIE OWIEC

  Przejazd do Rotorua. Po drodze wizyta w ogrodach botanicznych w Hamilton. W Rotorua wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Spacer po miasteczku. Nocleg w Rotorua. (B)

  Dzień 5 DOLINA TE PUIA I WAIOTAPU - FORMACJE POWULKANICZNE, KOLOROWE JEZIORKA / FAKULTATYWNIE HOBBITON

  Zwiedzanie okolicy Rotorua – stolicy Maorysów. Dolina Te Puia – gejzery, błota wulkaniczne, sanktuarium ptaszka Kiwi, centrum kultury maoryskiej z występem artystycznym. Dolina Waiotapu – niesamowite formacje powulkaniczne i kolorowe jeziorka. Po południu czas na spacer po niesamowitym lesie sekwoi lub fakultatywnie wycieczka do Matamata (ok. 120 NZD) – miejsca, które odgrywało Hobbiton w słynnym filmie “Władca Pierścieni”. Wieczorem fakultatywnie możliwość kąpieli w gorących źródłach – Polynesian Spa (ok. 20 NZD). (B)

  Dzień 6 WODOSPADY HUKA, JEZIORO TAUPO I PARK NARODOWY TONGARIRO

  Przejazd nad niezwykłe wodospady Huka, a następnie przerwa na kawę i spacer nad jeziorem Taupo. Przejazd do parku narodowego Tongariro z widokiem na tolkienowską Górę Przeznaczenia – Mt. Ruapehu. Wjazd wysoko pod trzy wulkany. Przejazd na nocleg do Wellington. (B)

  Dzień 7 ZWIEDZANIE WELLINGTON, PRZEPRAWA NA WYSPĘ POŁUDNIOWĄ I UROCZE MIASTECZKO PICTON

  Zwiedzanie centrum miasta Wellington. Przeprawa promem na wyspę południową do Picton. Spacery po uroczym miasteczku położonym wśród fiordów. Nocleg. (B)

  Dzień 8 MALOWNICZE TERENY WYSPY POŁUDNIOWEJ - WĄWÓZ MURCHISON I PRZYLĄDEK FOULWIND

  Przejazd przez malownicze tereny Wyspy Południowej. Przejazd przez wąwóz Murchison, wizyta na przylądku Foulwind – obserwacja fok. Nocleg w Westport. (B)

  Dzień 9 WEST COAST, MIASTO HOKITIKA I LODOWIEC FRANZ JOSEF

  Kontynuujemy przejazd mało zaludnione tereny West Coast pośród klifów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody. Spacer wśród skał naleśnikowych parku narodowego Punakaiki. Postój w mieście Hokitika –  znanym z książki “Wszystko co lśni” Eleanor Catton – nowy trend na Nowej Zelandii. Spacer do lodowca Franza Josefa. Nocleg Fox Glacier. (B)

  Dzień 10 JEZIORO MATHESON, LODOWIEC FOX W SCENERII LASU DESZCZOWEGO I ALPY POŁUDNIOWE

  Poranny spacer nad jeziorem Matheson. Możliwy lot widokowy helikopterem nad najwyższym szczytem Nowej Zelandii – Aoraki / Mt. Cook.  Docieramy do Lodowca Foxa gdzie spacerujemy pod jego czoło w scenerii lasu deszczowego. Przejazd przez Alpy Południowe – miejscowość Wanaka, park narodowy Mt. Aspring, kolejne zadziwiające jeziora i krajobrazy. Nocleg w Queenstown – znanym górskim kurorcie. (B)

  Dzień 11 PARK NARODOWY FIORDLAND - REJS STATKIEM

  Całodniowa wycieczka do parku narodowego Fiordland – rejs statkiem po “fiordach” z lunchem – wodospady, lodowce, jeziora, foki, pingwiny, strzeliste szczyty. Powrót na nocleg do Queenstown. (B/L)

  Dzień 12 ZWIEDZANIE QUEENSTOWN I PRZELOT DO AUSTRALII

  Rano czas wolny w najbardziej atrakcyjnym z małych miast Nowej Zelandii – Queenstown. Możliwość zakupów w miasteczku, niespiesznej kawy lub wjazdu kolejką górską na szczyt z pięknymi widokami na jezioro Wakatipu. Po południu przelot do Australii. Nocleg w Sydney. (B)

  Dzień 13 ZWIEDZANIE SYDNEY - SŁYNNA OPERA, PROMEM PO ZATOCE, PLAŻOWANIE NA KULTOWEJ MANLY

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Spacer po ogrodach botanicznych, sesja fotograficzna na tle słynnej opery, przepłynięcie promem po zatoce. Czas na krótkie plażowanie na kultowej plaży Manly. Wieczorem podziwianie rozświetlonego miasta nad Darling Harbour. (B)

  Dzień 14 BLUE MOUNTAINS

  Całodniowa wycieczka w Góry Błękitne – Blue Mountains. Spacer po lesie deszczowym, przejazd kolejkami linowymi. Wizyta w mini ZOO, gdzie możemy zobaczyć większość zwierząt występujących w Australii. Postój fotograficzny przy Stadionie Olimpijskim. Powrót na nocleg do Sydney. (B)

  Dzień 15 ŚWIĘTA SKAŁA ABORYGENÓW - AYERS ROCK/ ULURU

  Wylot do Ayers Rock/ Uluru. Transfer do hotelu. Po południu objazd świętej dla Aborygenów skały Uluru. Spacery do najważniejszych miejsc przy Uluru. Wizyta w centrum aborygeńskim. Zachód słońca z widokiem na Skałę. Nocleg w pustynnym Ayers Rock. (B)

  Dzień 16 SPACER WŚRÓD CZERWONYCH KANIONÓW - KATA TJUTA/ OLGAS, PRZELOT DO CAIRNS

  Rano zwiedzanie Kata Tjuta/ Olgas – spektakularnej grupy skał na terenie parku. Spacer wśród czerwonych kanionów, może spotkanie z kangurem. Przejazd na lotnisko i lot do tropikalnego Cairns. (B)

  Dzień 17 PLAŻOWANIE/ REJS NA WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

  Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie rejs na Wielką Rafę Koralową (ok. 160 AUD). Możliwość nurkowania, snorkelingu lub kolorowego podglądania życia morskiego z łodzi o szklanym dnie. (B)

  Dzień 18 PLAŻOWANIE, KULTURA ABORYGEŃSKA/ WYCIECZKA DO INTERIORU

  Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie całodniowa wycieczka do interioru (ok. 135 AUD). Zwiedzanie i pokazy tańców w Centrum Kultury Aborygeńskiej Tjapukai, Przejazd ponad 8 kilometrową kolejką linową do Kurandy nad lasem deszczowym. Czas na lunch i zakupy pamiątek w spokojnej Kurandzie. Powrót na nocleg do hotelu. (B)

  Dzień 19 WYLOT DO HONGKONGU, CZAS WOLNY W MIEŚCIE

  Wylot z Cairns do Hongkongu. Transfer do hotelu. Czas wolny w centrum miasta. Możliwość zrobienia zakupów w jednych z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie. Nocleg w mieście. (B)

  Dzień 20 ZWIEDZANIE MIASTA I WYLOT DO POLSKI

  Zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście: Szczyt Wiktorii z widokiem na strzeliste wieżowce miasta, port Aberdeen – swoiste miasto łodzi na wodzie, Zatoka Repulse i rezydencjalne wieżowce wokół niej. Wieczorem transfer na lotnisko i  wylot do Polski. (B)

  Dzień 21 PRZYLOT DO POLSKI

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Polska – Auckland, Queenstown – Sydney,
  • transfery  lotniskowe
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i motelach w pokojach dwuosobowych, w Ayers Rock – pokój klasy turystycznej z łazienką
  • przejazdy autobusem lub minibusem, zwiedzanie Sydney transportem publicznym (metro, autobusy)
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 500 USD
  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych
  • ewentualnych opłat za wizy i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: