zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

NOWA ZELANDIA, WYSPY COOKA, AUSTRALIA

— idylliczny klimat i niepowtarzalne krajobrazy

Terminy na zapytanie.

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Dzień 2 W PODRÓŻY

Dzień 3 CHRISTCHURCH - WYSPA POŁUDNIOWA NOWEJ ZELANDII

Przylot do Christchurch – głównego miasta na Wyspie Południowej. Krótkie zwiedzanie miasta, lunch. Przejazd przez sielankową scenerię Niziny Canterbury (ok. 3 godz.). Nocleg.

Dzień 4 JEZIORO TEKAPO, PRZEMARSZ SZLAKIEM Z WIDOKIEM NA MOUNT COOK, MIASTECZKO CROMWELL

Przejazd nad jezioro Tekapo. Spacer do fotogenicznej Kapliczki Dobrego Pasterza. Przejazd wzdłuż Jeziora Pukaki do ośrodka Hermitage w którym przygotowywał się Sir Edmund Hillary przed wyprawą na Mount Everest. Przemarsz szlakiem z widokiem na najwyższy szczyt kraju Aoraki/ Mount Cook. Przejazd do małego miasteczka Cromwell słynącego z najlepszych sadów owocowych w Nowej Zelandii.

Dzień 5 JEZIORO WAKATIPU, WYPOCZYNEK W MIASTECZKU QUEENSTOWN

Wyjazd nad jezioro Wakatipu. Możliwość skoku na bungee nad rzeką Kawarau, które było pierwszym komercyjnym miejscem tego sportu na świecie. Dojazd do Queenstown. Wypoczynek w miasteczku, możliwość spaceru, trekkingu, wjazdu kolejką górską na punkt widokowy, obiadu w pobliskiej winnicy lub przejazdu do Glenorchy (przewodnik dostosuje program do Waszych celów). Możliwość wycieczki na rejs po “fiordach”.

Dzień 6 PARK NARODOWY MT. ASPRING, LODOWIEC FOX W SCENERII LASU DESZCZOWEGO

Przejazd przez Alpy Południowe – miejscowość Wanaka, park narodowy Mt. Aspring, kolejne zadziwiające jeziora i krajobrazy. Docieramy na zachodnie wybrzeże do lodowca Foxa gdzie spacerujemy pod jego czoło w scenerii lasu deszczowego. Nocleg w Fox Glacier lub Franz Josef.

Dzień 7 JEZIORO MATHESON, WEST COAST I SKAŁY NALEŚNIKOWE

Poranny spacer nad jeziorem Matheson. Możliwy lot widokowy helikopterem nad Aoraki/ Mt. Cook. Przejazd do lodowca Franza Josefa. Dalej kontynuujemy przejazd przez mało zaludnione tereny West Coast pośród klifów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody. Miasteczko Hokitika –  znane z książki “Wszystko co lśni” Eleanor Catton – nowy trend na Nowej Zelandii. Po drodze zwiedzamy unikalne skały naleśnikowe – Punakaiki. Nocleg w Westport.

Dzień 8 MALOWNICZY WĄWÓZ, WARSZTAT RZEMIEŚLNIKA, FIORDY / DEGUSTACJA WIN, MIASTECZKO PICTON

Poranny spacer nad Przylądkiem Foulwind z kolonią fok. Przejazd przez malowniczy wąwóz Murchison do Nelson. Przejazd widokową drogą wzdłuż fiordów lub możliwość degustacji win w jednej z malowniczych winnic regionu Marlborough. Nocleg w małym miasteczku Picton.

Dzień 9 PRZEPRAWA PROMEM NA PÓŁNOCNĄ WYSPĘ, WELLINGTON

Trzygodzinna przeprawa promem przez Fiord Queen Charlotte i Cieśninę Cooka na wyspę Północną do Wellington. Atrakcje miasta – gmachy rządowe, wjazd kolejką i spacer ogrodem botanicznym, muzeum Te Papa oraz punkt widokowy Mount Victoria. Nocleg w Wellington.

Dzień 10 MALOWNICZY PRZEJAZD ZIELONYMI PAGÓRKAMI Z PASĄCYMI SIĘ OWCAMI, PARK NARODOWY TONGARIRO, JEZIORO TAUPO I WODOSPADY HUKA

Całodzienny przejazd malowniczymi, zielonymi pagórkami, których nieodłącznym elementem są pasące się owce. Przejazd do parku narodowego Tongariro – Góra Przeznaczenia – Mt. Ruapehu. Wjazd wysoko pod trzy wulkany albo możliwość krótkiego trekkingu. Jezioro Taupo oraz widowiskowe wodospady Huka. Nocleg w Rotorua.

Dzień 11 ROTORUA - GEJZERY, BŁOTA WULKANICZNE, CENTRUM KULTURY MAORYSKIEJ

Zwiedzanie okolicy Rotorua. Te Puia – gejzery, błota wulkaniczne, sanktuarium ptaszka Kiwi, centrum kultury maoryskiej. Dolina Waimango – niesamowite formacje powulkaniczne i kolorowe jeziorka. Farma i pokaz strzyżenia owiec. Ewentualnie spływ rzeką Kaituna. Wieczorem możliwość kąpieli w gorących źródłach – Polynesian Spa. Nocleg w Rotorua.

Dzień 12 MATAMATA - HOBBITON I ZWIEDZANIE AUCKLAND

Wizyta w Matamata – Hobbitonie. Przejazd do jaskini Waitomo – niezwykłej ze względu na “świetliki”. Przejazd i krótkie zwiedzanie Auckland. Wieża widokowa, centrum, marina, punkt widokowy na nieczynnym wulkanie. Nocleg.

Dzień 13 WYSPY COOKA - PLAŻOWANIE I ODPOCZYNEK

Transfer na lotnisko hotelowym busem. Poranny przelot do Rarotonga na Wyspach Cooka – autonomicznej polinezyjskiej wyspy podległej Nowej Zelandii. Przekraczamy linię zmiany czasu i lądujemy “w dniu wczorajszym”. Dla przejrzystości programu pomijam zmianę daty. Trzy noclegi na wyspie. Przejazd do resortu, plażowanie, odpoczynek. Po południu przejazd do domu polskiej rodziny mieszkającej na wyspie – opowieści i grill.

Dzień 14 REZERWAT RYB TIKIOKI, SNORKELING I CZAS WOLNY NA PLAŻY

Rano wycieczka łodzią ze szklanym dnem do rezerwatu ryb Tikioki, snorkeling z pokładu łodzi, lunch i pokaz wyspiarskich umiejętności na niezamieszkałej wysepce wewnątrz laguny (dodatkowe 79 NZD od osoby). Po południu czas wolny – kąpiele, kolacja w jednej z kameralnych restauracji.

Dzień 15 INTERIOR WYSPY - LAS DESZCZOWY I SZCZYT TE MANGA, POLINEZYJSKIE TAŃCE I PIEŚNI

Wędrówka przez las deszczowy na szczyt Te Manga z polskim przewodnikiem. Wspaniałe widoki i szansa na poznanie interioru wyspy. Wieczorem pokaz autentycznych tańców i pieśni polinezyjskich i uczta w zrekonstruowanej wiosce (dodatkowe 99 NZD od osoby).

Dzień 16 OSTATNIE CHWILE NA WYSPIE, WYLOT DO AUSTRALII

Snorkeling, odpoczynek na plaży. Możliwość zarezerwowania masażu w jednym z doskonałych salonów spa, porannej wyprawy wędkarskiej lub wycieczki na deskach SUP. Wieczorny wylot do Sydney.

Dzień 17 ZWIEDZANIE SYDNEY

Poranny przylot do Sydney i zwiedzanie Sydney. Centrum, ogrody botaniczne, rejs po zatoce, opera, most. Możliwość wizyty w małym zoo (zwierzęta Australii) w samym centrum miasta. Nocleg w Sydney.

Dzień 18 AYERS ROCK/ ULURU

Wylot do Ayers Rock/ Uluru. Wynajętym samochodem objazd świętej skały Uluru. Zachód słońca z widokiem na Skałę. Nocleg w pustynnym Ayers Rock.

Dzień 19 SPEKTAKULARNE SKAŁY KATA TJUTA/ OLGAS, PRZELOT DO SYDNEY I HONGKONGU

Przejazd do Kata Tjuta/ Olgas – bardzo spektakularnej grupy skał w pobliżu. Możliwy krótki trekking. Powrót do hotelu. Przejazd na lotnisko. Przelot do Sydney, wieczorny lot do Hongkongu.

Dzień 20 PRZELOT DO POLSKI

Przelot Hongkong – Londyn – Warszawa.

Cena zawiera

 • przeloty na trasach: Warszawa-Christchurch, Auckland-Rarotonga, Rarotonga-Sydney, Sydney-Ayers Rock, Ayers Rock-Sydney, Sydney-Warszawa
 • zakwaterowanie w 3*** hotelach
 • polskojęzycznego przewodnika-kierowcę w Nowej Zelandii
 • transport po Nowej Zelandii vanem 7-osobowym, paliwo, opłaty parkingowe
 • transport z/na lotnisko
 • przeprawa promowa między wyspami w Nowej Zelandii
 • wieczór zapoznawczy z grillem na Wyspach Cooka i trekking po wyspie z polskojęzycznym przewodnikiem
 • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • pozostałego wyżywienia
 • napiwków
 • innych nie wyszczególnionych świadczeń

Uwagi

 • planowane terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: