close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  NAMIBIA I KAPSZTAD

  — śnieżnobiałe plaże, winnice i wydmy Pustyni Namib

  planowane terminy 05.11.2023 — 19.11.2023 27.12.2023 — 10.01.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do RPA.

  DZIEŃ 2 ZWIEDZANIE MALOWNICZEGO KAPSZTADU

  Przylot do Kapsztadu. Po zameldowaniu w hotelu i odpoczynku, zwiedzanie centrum Kapsztadu i zabytków takich jak: Parlament, Zamek Dobrej Nadziei, Bo Kaap i ogrody, słynna Góra Stołowa, jeden z siedmiu Naturalnych Cudów Świata (zależne od pogody). Powitalny szampan na Górze Stołowej lub Signal Hill (zależne od pogody). Po odpoczynku przejazd na kolację do restauracji z nauką gry na tradycyjnych bębnach. Podczas kolacji tradycyjne afrykańskie tańce i śpiewy. Nocleg u podnóża Góry Stołowej. (L/D)

  DZIEŃ 3 SPOTKANIE DWÓCH OCEANÓW

  Całodniowa wycieczka przez malownicze Zatoki Camps Bay i Hout Bay, rejs statkiem na wyspę fok w Hout Bay oraz przejazd najbardziej widokową trasą – Chapmans Peak – to fenomenalna droga widokowa wiodąca wzdłuż wybrzeża do miejsca połączenia oceanów Atlantyckiego z Indyjskim. Na miejscu pamiątkowe zdjęcie na Przylądku Dobrej Nadziei. Po obiedzie skierujemy się w stronę Boulders Beach, gdzie spotkamy afrykańskie pingwiny. Na koniec dnia przejazd do słynnego portu V&A Waterfront. Tam możliwość wycieczki fakultatywnej – rejsu statkiem po zatoce przy zachodzie słońca z szampanem. (B/L/D)

  DZIEŃ 4 ZACHODNIE WYBRZEŻE I TRADYCJA AFRYKAŃSKIEGO WINA

  Po śniadaniu udajemy się na degustację wina w winnicy Cloof. Następnie kierujemy się w stronę Yzerfontein – miasteczka położonego tuż na wybrzeżu. Jemy pyszny lunch serwowany w formie bufetu w stylu południowoafrykańskim, w restauracji położonej na plaży. Przejeżdżamy do Paternoster – malowniczej dawnej wioski rybackiej. Na kolację lokalny grill. Nocleg w wyjątkowym Beachside Camp. (B/L/D)

  DZIEŃ 5 GÓRY CEDERBERG I HISTORIA BUSZMENÓW

  Po urokliwym śniadaniu na plaży, wyjeżdżamy w stronę gór Cederberg, tam zakwaterujemy się w hotelu, a następnie odwiedzamy park – skaliste krajobrazy, zjawiskowe malowidła Buszmenów, lokalne obyczaje. Wieczorem tradycyjna kolacja afrykańska w formie bufetu. (B/D)

  DZIEŃ 6 PRZEJAZD DO NAMIBII

  Po śniadaniu i wymeldowaniu wyjeżdżamy w kierunku Namibii. Po drodze jemy lunch w postaci pikniku, a następnie po przekroczeniu granicy, udajemy się do hotelu. Po odpoczynku czeka na nas pyszna kolacja w lodgy położonej tuż przy wielkiej rzece Orange. (B/L/D)

  DZIEŃ 7 KAJAKIEM PO RZECE ORANGE

  Dzisiejszy dzień to 4 – godzinny spływ kajakowy rzeką Orange. Niezapomniane widoki i sporo dobrej zabawy. Na jednym z brzegów zjemy lunch w postaci pikniku, a następnie powrócimy do lodgy. Czas wolny po południu na relaks, a wieczorem kolacja.  (B/L/D)

  DZIEŃ 8 MALOWNICZY KANION FISH RIVER

  Po pysznym śniadaniu wyruszamy w stronę kanionu Fish River. W malowniczej scenerii jemy lunch, mamy okazję na zrobienie przepięknych zdjęć. Po południu spacery i cieszenie oka pięknymi krajobrazami Namibii, wieczorem kolacja w lodgy. Unikalne zakwaterowanie ze względu na wystrój – jego inspiracją były pierwsze lata motoryzacji w Afryce.  (B/L/D)

  DZIEŃ 9 UROCZE LUDERITZ

  Po śniadaniu w lodgy wyjazd w stronę miasteczka Luderitz. Na malowniczej trasie jemy lunch, a następnie po dotarciu do miasteczka i zameldowaniu w hotelu, zwiedzamy jego urokliwe zakątki. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu położonym tuż nad samym oceanem – gwarancja spektakularnych widoków. (B/L/D)

  DZIEŃ 10 ZAGINIONE MIASTO I POMARAŃCZOWE PIASKI PUSTYNI NAMIB

  Wizyta w zaginionym mieście Kolmanskop, dawnej niemieckiej osady poszukiwaczy złota. Przejazd do “najstarszej pustyni świata” (ma około 43 mln lat) – pustyni Namib. Nocleg w górującym nad czerwonymi wydmami przepięknym Sossusvlei Desert Camp. (B/D)

  DZIEŃ 11 DZIEŃ W PARKU NAUKLUF

  Po śniadaniu w lodgy wyjeżdżamy w kierunku malowniczych Dead Vlei i Sossusvlei. Lunch w postaci pikniku. Następnie odwiedzamy kanion Sesriem, oferujący niezapomniane krajobrazy. Powrót na nocleg do lodgy. (B/L)

  DZIEŃ 12 SWAKOPMUND

  Po śniadaniu wyjeżdżamy wyjątkową trasą, wijącą się przez pustynię Namib, w kierunku Swakopmund. Po drodze mijamy spalone czerwone wydmy w Sossusvlei i podziwiamy księżycowy krajobraz Parku Narodowego Namib-Naukluft. Następnie robimy sobie piknik w scenerii pustynnej. Docieramy do Swakopmund, jemy pyszną kolację i odpoczywamy w hotelu Rapmund z widokiem na ocean. (B/L/D)

  DZIEŃ 13 SWAKOPMUND - REJS PO ZATOCE, PRZYGODA 4X4 PO PUSTYNI

  Po obfitym “niemieckim” śniadaniu, z którego słynie nasz hotel, udajemy się do Walvis Bay. Tam odbywamy rejs “Dolphin Cruise” po zatoce – oglądanie życia morskiego, poszukiwanie morskiej “Wielkiej Piątki” – wieloryba, delfina, mola, żółwia skórzastego i foki. Następnie czekają na nas kolejne atrakcje – samochodem z napędem 4×4 wyjeżdżamy poza obszar Sandwich Harbour na pustynię. Wieczorem powrót do hotelu, pyszna kolacja i zasłużony odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. (B/D)

  DZIEŃ 14 PRZEJAZD DO WINDHOEK, WYLOT DO POLSKI

  Po śniadaniu i wymeldowaniu, wyjeżdżamy do Windhoek. Stamtąd wylatujemy do Polski. (B/L)

  DZIEŃ 15 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa – Kapsztad, Windhoek – Warszawa
  • transfery lotniskowe
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja)
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i campach w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy klimatyzowanym minibusem
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • transport samochodem 4×4
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń -500 USD
  • napojów do obiadów i kolacji
  • napiwków zwyczajowych
  • opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnych opłat wylotowych, podatków lotniczych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. 375 USD

  Uwagi

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Zrealizowane wyjazdy