zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

ŚWIAT WIN

Zarówno winna przygoda jak i cały program zbudowany w oparciu o szlak winnic stanowi świetny pomysł na integracyjny i motywacyjny wyjazd.

Gruzja i Mołdawia to bez wątpienia kolebka wina i punkty obowiązkowe dla osób zaczynających swą przygodę z enoturystyką. Tutaj nawet kilkudniowy wypad można spędzić podróżując od winnicy do winnicy, degustując i poznając tajniki produkcji i tradycji winiarskiej, która w Gruzji sięga 7 tysięcy lat. Moldawska kolekcja wina Milestii Mici, licząca ponad 1,5 miliona butelek wina, zostala wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Dodatkowo można tu zobaczyć dwie największe na świecie piwnice winne – Milestii Mici i Cricova, będące praktycznie podziemnymi winnymi miastami.

Chile i Argentyna to kraje, w których historia winiarstwa jest powiązana z przybyciem europejskich misjonarzy. To, co wyróżnia ich winnice, to fakt, że w zależności od lokalizacji i klimatu występującego w danym miejscu smak wina różni się znacząco i każdy rodzaj uznać można za niepowtarzalny.

W RPA odbędziemy malowniczą podróż najdłuższym winnym szlakiem na świecie – Garden Route. Niezapomniane widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przepyszne wino, urokliwe miasteczka. Prawdziwa rozkosz dla oka i podniebienia.

Australia i Nowa Zelandia ze swoim klasycznym regionem Marlborough czy odmiennym rejonem Barrosa, który urzeknie nas swoimi mikroregionami pokrytymi winoroślami.

 

CHILE

 • Carmenere winnice rozsiane po Dolinie Centralnej z regionem Colchagua czy Casablance w drodze na wybrzeże.

ARGENTYNA

 • Malbec z najsłynniejszym regionem Mendoza,
 • podróż aż do Patagonii do najbardziej na południe kontynentu wysuniętych winnic w poszukiwaniu Pinot Noir.

AUSTRALIA/ NOWA ZELANDIA

 • Marlborough rejon nr 1 z najbardziej klasycznym Sauvignon Blanc
 • nowsze regiony – Otago, w poszukiwaniu Pinot Noir
 • winne zatracenie w Dolinie Yarra czy na Półwyspie Mornigton
 • Region Barrosa w pobliżu Adelaidy, gdzie odkryjemy, że Shiraz jest tylko jedną z wielu propozycji, a mikroregionów pokrytych winoroślami jest znacznie więcej.

MOŁDAWIA

 • kolekcja wina Milestii Mici, licząca ponad 1,5 miliona butelek wina wpisana do Księgi Rekordów Guinessa,
 • dwie największe na świecie piwnice winne – Milestii Mici i Cricova, będące praktycznie podziemnymi winnymi miastami.

GRUZJA

 • to bez wątpienia kolebka wina i winiarska klasyka. Kraj, w którym tradycja winiarska liczy ok 7 tysięcy lat. Tutaj nawet kilkudniowy wypad można spędzić podróżując od winnicy do winnicy, degustując i poznając tajniki produkcji wina.

RPA

 • malownicza podróż najdłuższym winnym szlakiem na świecie – Garden Route. Niezapomniane widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przepyszne wino, urokliwe miasteczka. Prawdziwa rozkosz dla oka i podniebienia.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Może Ci się również spodobać