close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  EKSPRESOWA ANTARKTYDA

  — przelot samolotem

  planowane terminy

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  LOT NA ANTARKTYDĘ

   

  Wylot z Punta Arenas na Wyspę Króla Jerzego na Antarktydzie. Podczas wyprawy przekonamy się, że Antarktyda jest najbardziej surowym kontynentem, z największymi wysokościami oraz charakteryzuje się najmniejszą liczbą ludności spośród wszystkich kontynentów. W trakcie lotu podziwiamy Cieśninę Magellana, wyspę Tierra del Fuego, łańcuch górski Darwina oraz Cieśninę Drake’a z Przylądkiem Horn. Po przylocie zwiedzanie głównych atrakcji wyspy: Villa Las Estrellas – chilijskiej osady. Transport zodiakami (gumowymi pontonami) na wyspę Ardley, gdzie będziemy podglądać kolonię pingwinów. Wizyta w rosyjskiej stacji antarktycznej, znajdującej się w Zatoce Collins. Transfer powrotny na lotnisko i wylot do Punta Arenas. Przejazd do hotelu na nocleg.

   

  MOŻLIWOŚĆ SPĘDZENIA DODATKOWO 1 NOCY NA WYSPIE

   

  Za dopłatą 1000 USD/os możliwość spędzenia dodatkowo 1 nocy na wyspie w obozie noclegowym wraz z kontynuowaniem eksplorowania Antarktydy następnego dnia: stacje badawcze, obserwacja słoni morskich.

   

  ANTARKTYDA

   

  Antarktyda od wieków inspiruje odkrywców. Nasza ekspedycja oferuje możliwość odkrycia co jest tego powodem. 

   

  Dzięki niezapomnianej podróży przez spektakularne pustkowia Półwyspu Antarktycznego zobaczysz świat, w którym to natura tworzy zasady. Poczujesz smak dzikiej, nieujarzmionej i hipnotyzującej przyrody. Każda podróż do tego zakątka świata jest wyjątkowa, mistyczna i bardzo osobista. 

   

  Wyobraź sobie poruszanie się po labiryncie gór lodowych, z których każdy jest unikalnie ukształtowany przez morze. Spacerowanie ścieżkami wydeptanymi przez pingwiny i obserwowanie jak budują swoje gniazda. Doświadczanie leniwego spokoju śpiących na brzegu zwalistych lampartów morskich. Zachwyć się potęgą wynurzających się z wody waleni. Podczas tej wyprawy będziesz cieszyć się atrakcjami Antarktydy i doświadczysz ekscytujących przygód. Siódmy kontynent z “7 kontynentów” nagrodzi Cię wspomnieniami na całe życie. Jedyne o czym będziesz potem marzył, to by znowu tu powrócić i ponownie móc poczuć wyjątkową magię tego miejsca.

  Cena zawiera

  • przeloty wewnętrzne na trasie Punta Arenas – Wyspa Króla Jerzego, Wyspa Króla Jerzego – Punta Arenas,
  • transfery lotniskowe,
  • opłaty lotniskowe,
  • wyżywienie zgodnie z programem (B – śniadania, L – lunch lub snack, D – kolacja) 
  • zejścia na ląd zodiakami, 
  • opiekę wykwalifikowanych przewodników, 
  • bilety wstępów, 
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • pozostałych posiłków nieujętych w programie, 

  Uwagi

  • w czasie tego typu podróży eksploracyjnych należy oczekiwać nieoczekiwanego. Nie ma żadnych gwarancji, że uda nam się osiągnąć wszystko, co chcemy osiągnąć. Elastyczność to coś, co każdy z nas musi wnieść w tę wyprawę. Na Półwyspie Antarktycznym i Szetlandach Południowych znajduje się blisko 200 uznanych miejsc, a ze względów pogodowych wymienione w programie miejsca mogą zostać zmienione na równie interesujące.
  • możliwość podróży w dowolnym terminie – zapytaj nas o możliwośći,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Marzysz o wyprawie na Antarktydę?

  Może Ci się również spodobać: