close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward
  USA – ALASKA I JUKON | 7kontynentów

  USA – ALASKA I JUKON

  — gorączka złota (trasa nr 7)

  planowane terminy 27.07.2024 — 07.08.2024 23.08.2024 — 03.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI I LOT DO ANCHORAGE

  Wylot z Warszawy, przelot na Alaskę do jej największego miasta Anchorage. Transfer z lotniska, odpoczynek i nocleg.

  Dzień 2 PRZEZ LODOWIEC MATANUSKA, PARKI NARODOWE W STRONĘ KANADY DO JUKONU

  Wyruszamy w drogę w stronę Kanady do Jukonu. Przed nami ponad 300 mil nienaruszonej, dzikiej i zachwycającej przyrody. Droga którą jedziemy prowadzi przez lodowiec Matanuska, Parki Narodowe Wrangell oraz Świętego Eliasza i Kluane stanowiące jeden z największych na świecie obszarów przyrody chronionej. Leniwie zaczynają rozciągać się przed nami najwyższe góry Alaski, to tutaj znajduje się 12 z 15 najwyższych szczytów tego stanu, będących aktywnymi bądź wygasłymi wulkanami. Widać również najwyższy szczyt Kanady – Mount Logan (5966 m). Nocleg w okolicach Beaver Creek.

  Dzień 3 STOLICA JUKONU - LEGENDARNE MIASTECZKO WHITEHORSE I GORĄCZKA ZŁOTA

  Kontynuujemy podróż do Whitehorse, stolicy terytorium Jukonu. To legendarne miasto powstało podczas gorączki złota. Jedną z ikon tego miasta jest stojący przy nabrzeżu statek „S.S. Klondike” który przewoził kiedyś poszukiwaczy do krainy złota. Więcej o historii tego miejsca, technikach wydobywania złota dowiemy się z Mcbride Muzeum. Nocleg.

  Fakultatywnie – możliwość lotu nad Parkiem Narodowym Kluane. Mount Logan – najwyższa góra w Kanadzie położona jest w Kordylierach, w paśmie górskim Św. Eliasza na terytorium Jukonu.

  Dzień 4 ŚLADAMI POSZUKIWACZY ZŁOTA - SKAGWAY I WHITE PASS

  Skagway to małe, urocze miasteczko, otoczone imponującymi Górami Nadbrzeżnymi. Miasto rozkwitło w czasie gorączki złota – leżało na trasie wiodącej do regionu Klondike. Mieszkańcy oferowali transport i nocleg poszukiwaczom złota którzy musieli pokonać góry by dostać się do kopalni. Słynęło z niezliczonej liczby saloonów, uchodziło za dziksze niż dziki zachód. Od tamtego czasu sceneria miasteczka pozostaje niezmienna. Pamiątki minionych lat i zabytkowe budynki można zobaczyć w parku historycznym Klondike Gold Rush, a klimat miejsca poczujemy podczas wizyty w Red Onion Bar.

  Fakultatywnieprzejazd historyczną wąskotorową kolejką na słynnej trasie White Pass  Jukon Route, którą przemierzali poszukiwacze złota.

   

  Powstała w 1898 roku w trakcie gorączki złota w regionie Klondike linia kolejowa White Pass & Jukon Route stanowiła najważniejsze połączenie pomiędzy głównymi miastami. Ponad 100 lat później można zrelaksować się siedząc w pociągu i podziwiając magiczne scenerie – góry, lodowce, wąwozy, wodospady i tunele.

  Dzień 5 KLONDIKE HIGHWAY I STOLICA GORĄCZKI ZŁOTA - DAWSON CITY

  Podróż malowniczą Klondike Highway do legendarnego Dawson City – stolicy gorączki złota. Piękna okolica i widoki na rzekę Jukon  sprzyjają spacerom. To miasto nadal pachnie złotem, tańczy się w nim kankana i zachęca do nocnego szaleństwa. Nocleg.

  Dzień 6 ALASKA - DROGA NA SZCZYCIE ŚWIATA

  Przekraczamy rzekę Jukon i granicę USA. Wjeżdżamy na szutrową “drogę na szczycie świata” – Top of the World Highway. Znajdują się na niej liczne punkty widokowe, a w pogodny dzień można dojrzeć Denali. Przed samym Fairbanks przejeżdżamy przez nic innego jak ogromny dom Świętego Mikołaja.

  Dzień 7 FAIRBANKS - DOM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, GORĄCE ŹRÓDŁA

  Fairbanks – położone w centralnej części Alaski nad rzeką Chena, założone przez poszukiwaczy złota. Możemy udać się z wizytą w domu Świętego Mikołaja w North Pole i przejść się po uroczych zakamarkach miasta. Nocleg w Fairbanks.

  Fakultatywniewyprawa do Barrow.

  Dzień 8 PARK NARODOWY DENALI - MASYW DENALI, KARIBU I NIEDŹWIEDZIE GRIZZLY

  Przejazd do wrót parku narodowego Denali. W parku będziemy zatrzymywać się w licznych punktach widokowych. Poza malowniczymi dolinami, przełęczami i masywem Denali (najwyższą górą Ameryki Północnej) może uda nam się wypatrzeć szybujące orły, łosie, owce Dalla, stada migrujących karibu czy wędrującego przez tundrę niedźwiedzia grizzly. Nocleg w okolicach parku.

  Dzień 9 TALKEETNA - UROCZE MIASTECZKO WSPINACZY I SPACER PO ANCHORAGE

  Przejazd do uroczego miasteczka Talkeetna. Ta mała mieścina jest bazą wypadową dla wspinaczy, znajduje się w cieniu najwyższej góry Ameryki Północnej – Denali (dawniej: Mount McKinley). To miasteczko potrafi oczarować. To właśnie tu mamy kolejną okazję na wycieczkę samolotem.  Docieramy do Anchorage, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po największym mieście Alaski. Nocleg w Anchorage.

  Fakultatywnielot awionetką z możliwością lądowania na lodowcu u podnóża Denali.

  Dzień 10 SEWARD - PARK NARODOWY KENAI FJORDS

  Dziś czeka nas 2,5 godzinny przejazd do Seward skąd wyruszamy na 6 godzinny rejs statkiem wzdłuż fiordów Parku Narodowego Kenai Fjords, docieramy do czoła lodowca spływającego wprost do morza. Lunch na statku. Po rejsie powrót na nocleg do Anchorage. Zostało nam już tylko wypoczywać i celebrować zakończenie wyjazdu w największym mieście na Alasce.

  Dzień 11 POŻEGNANIE Z ALASKĄ I LOT DO POLSKI BĄDŹ NA HAWAJE

  W zależności od rozkładu lotów rano możliwe jeszcze zwiedzanie Anchorage, szansa na ostatnie zakupy pamiątek z północy. Następnie wylot do Polski bądź przelot na Hawaje.

  Dzień 12 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do Polski.

  OPCJA HAWAJE OPCJA HAWAJE

  DZIEŃ 11. PRZELOT NA HAWAJE

  Wczesnym popołudniem wylot na Hawaje. Lądujemy na wyspie Oahu, a dokładnie w jej największym mieście i stolicy – Honolulu. Tego dnia przenosimy się do egzotycznego raju pełnego palm kokosowych, otoczonego piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Udajemy się na zasłużony wypoczynek do hotelu znajdującego się w centrum Waikiki.

   

  DZIEŃ 12. RELAKS NA PLAŻY, SPACER PO HONOLULU, KNAJPKI, ŚWIEŻE OWOCE I DRINKI

  To dzień, który można spędzić odpoczywając spokojnie na rajskiej plaży bądź udać się na przechadzkę malowniczymi przedmieściami Honolulu. Skosztować miejscowych owoców (pochodzących z lokalnych plantacji ananasów), lokalnych potraw ze świeżych ryb czy popularnych na wyspach drinków – Mai Thai i Blue Hawai.  Fakultatywnie – dla osób chętnych możliwość uczestnictwa w Polynesian Show – centrum kultury polinezyjskiej zakończonego kulinarną ucztą.

   

  DZIEŃ 13. RAJSKIE PLAŻE OAHU, ZATOKA HANAUMA I PLENERY FILMOWE “BLUE HAWAI”

  Objazd samochodem wyspy Oahu i wypoczynek na rajskiej plaży. Tego dnia zobaczymy z bliska wygasły wulkan Diamond Head, odwiedzimy plantację ananasów oraz majestatyczną Dolinę Świątyń.  Przejedziemy do 'gejzeru’ Halona (którego podwodny otwór wydrążony naturalnie w lawie strzela wodą nawet na 9 metrów) i zatoki Hanauma – to jej piekne plenery wykorzystane zostały w filmie “Blue Hawai” z Elvisem Presleyem. Zachwycimy się widokami z punktu Makapu i odpoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimanalo, która zachwyca swoim turkusowym odcieniem wody. Wieczorem powrót do Waikiki.  

   

  DZIEŃ 14. ZATOKA PEARL HARBOR, CZAS NA ZAKUPY, WYLOT DO POLSKI

  Wyjazd do Pearl Harbor – to nazwa zatoki oraz bazy marynarki wojennej USA mieszcząca się na zachód od Honolulu. W 1941 roku baza Pearl Harbor została zaatakowana przez japońskie siły powietrzne co stało się początkiem wojny na Pacyfiku. Nad wrakiem zatopionego pancernika Arizona znajduje się pomnik z nazwiskami poległych upamiętniający atak. Przejazd do centrum Honolulu i kilka najważniejszych miejsc; m.in. pałac ostatniej hawajskiej królowej. Można udać się na plażę bądź na zakupy – znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, odzieżą, biżuterią. Transfer na lotnisko i wylot z Honolulu – przesiadka na jednym z amerykańskich lotnisk i wylot do Europy.

   

  DZIEŃ 15. PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Warszawy.

   

  CENA OPCJI HAWAJE: 900 USD/ OS.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Anchorage, Anchorage – Warszawa
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy autokarem / minibusem,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena opcji Hawaje dodatkowo zawiera:

  • przelot na Hawaje
  • 3 noclegi w hotelu 3*** w regionie plaży Waikiki (bez posiłków),
  • wycieczki zgodnie z programem,
  • transport,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 400 USD
  • zwyczajowych napiwków
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • opcja Hawaje + 900 USD

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać na Alaskę?

  Może Ci się również spodobać: