close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ARGENTYNA I BRAZYLIA

  — pielgrzymka

  planowane terminy

  wyjazd na zamówienie - w razie zainteresowania prosimy o kontakt

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Wylot do Argentyny przez Frankfurt.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE BUENOS AIRES

  Przylot do Buenos Aires o 8.00 rano. Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Późny lunch. Zwiedzanie stolicy, m.in. obelisk przy szerokiej Avenida 9 de Julio, Katedra Metropolitalna, główny plac miasta – Plaza de Mayo, San Telmo – dzielnica tanga, La Boca z kolorowymi uliczkami, stadion Boca Juniors, na którym grał słynny Maradona. (L/D)

  Dzień 3 ŚLADAMI JORGE BERGOGLIO

  Tego dnia podążamy śladami Jorge Bergoglio zanim został papieżem Franciszkiem, m.in. dom w którym mieszkał jako dziecko, miejsce święceń kapłańskich – bazylika San Jose de Flores, kościół San Ignacio de Loyola – najstarszy w mieście, konwent Świętego Franciszka. Zwiedzanie północnych eleganckich dzielnic miasta: Palermo i Recoleta z niezwykłym cmentarzem. Wieczorem udział w kolacji z pokazem tanga i nie tylko… Steki i degustacja win. (B/L/D)

  Dzień 4 SANKTUARIUM MARYJNE I ARGENTYŃSKIE RANCZO

  Wyjazd poza miasto do sanktuarium maryjnego w Lujan. Zwiedzanie bazyliki Matki Bożej, patronki Argentyny. Dalej przejazd na tradycyjne argentyńskie rancho – “estancia”. Przejazdy powozami konnymi, pokaz umiejętności miejscowych kowbojów “gauchos”, tradycyjne BBQ z wołowiny i innych przysmaków. Po południu powrót do Buenos Aires. (B/L/D)

  Dzień 5 URUGWAJSKIE UROKLIWE MIASTECZKO - COLONIA DEL SACRAMENTO

  Korzystając z najnowszych super-szybkich wodolotów przepłyniemy na drugą stronę zatoki do urugwajskiego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Colonia del Sacramento. Spacer po urokliwych wybrukowanych uliczkach miasta. Po południu powrót do Buenos Aires. (B/L/D)

  Dzień 6 WODOSPADY IGUAZU

  Transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Zwiedzanie wodospadów Iguazu, przejazd specjalnym ekologicznym pociągiem oraz spacery przez szereg kładek spacerowych do wielu punktów widokowych z najsłynniejszym Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Dla chętnych – fakultatywnie ze względu na dość “mokrą i lekko przygodową atmosferę” –  rejs małymi łódkami pod strumienie wody z wodospadów. (B/L/D)

  Dzień 7 RUINY SAN IGNACIO MINI

  Całodniowa wycieczka na południe od Puerto Iguazu. Wzdłuż rzeki Parana docieramy do ruin San Ignacio Mini, jednej z tzw. redukcji paragwajskich, które w XVII i XVIII wieku stały się symbolem misji jezuickich w Ameryce. Misjonarze zajmowali się tam ewangelizacją Indian Guarani. Są to jedynie ruiny, jednak miejsce oddaje atmosferę tej oryginalnej próby głoszenia Ewangelii w tak niedostępnym miejscu. Dramatyczne losy takiej redukcji zostały ukazane w filmie Rolanda Joffe – “Misja” z Robertem De Niro i Jeremy Ironsem. Po drodze ciekawostki: w wiosce Wanda – “Kaplica Częstochowa” oraz kopalnia kamieni szlachetnych (odmian kwarcu – cytrynów, ametystów). (B/L/D)

  Dzień 8 PRZEKRACZANIE GRANICY BRAZYLIJSKIEJ PRZY WODOSPADACH. PRZELOT DO KURYTYBY.

  Żegnamy się z Argentyną i przekraczamy granicę. Zwiedzanie wodospadów od strony brazylijskiej. Transfer na lotnisko. Przelot do Kurytyby. Spacer po mieście. (B/L/D)

  Dzień 9 NOWOCZESNA KURYTYBA - ODWIEDZANIE MIEJSC ZWIĄZANYCH Z POLONIĄ

  Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie nowoczesnej Kurytyby, stolicy stanu Parana, która jest najważniejszym ośrodkiem polonijnym w Ameryce Południowej. Odwiedzimy miejsca związane z emigracją polską, której tradycje sięgają lat siedemdziesiątych XIX wieku, m.in. park im. Jana Pawła II – skansen z chatami polskich osadników, osada Araucaria, katedra Matki Bożej Światłości, sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W miarę możliwości spotkania z księżmi z Polskiej Misji Katolickiej oraz z tamtejszą Polonią. (B/L/D)

  Dzień 10 SAO PAULO - APARECIDA “BRAZYLIJSKA CZĘSTOCHOWA”

  Poranny przelot do Sao Paulo. Przejazd autobusem do sanktuarium w Aparecida – “brazylijskiej Częstochowy”. 12 października jest uznany w Brazylii dniem wolnym od pracy ze względu na święto Matki Bożej z Aparecidy. Czas na modlitwę i zwiedzanie uznanej za drugą największą bazylikę na świecie. Przejazd na wybrzeże do małego kolonialnego miasteczka Paraty. (B/L/D)

  Dzień 11 MALOWNICZE PARATY, REJS PO SPOKOJNYCH WODACH ZATOKI

  Poranny spacer po malowniczych pozbawionych ruchu samochodowego uliczkach Paraty. Przejście do portu i zaokrętowanie na szkuner. Rejs po spokojnych wodach zatoki i cumowanie przy odosobnionych plażach. Możliwość kąpieli w oceanie, lunch na pokładzie statku. Powrót do Paraty, czas wolny na spacery. Wieczorem kolacja. (B/L/D)

  Dzień 12 PRZEJAZD WYBRZEŻEM DO RIO DE JANEIRO, WIECZÓR NA COPACABANIE

  Przejazd  wzdłuż wybrzeża krajobrazową trasą do Rio de Janeiro z postojami w najciekawszych miejscach. Zakwaterowanie w hotelu przy słynnej plaży Copacabana. Odpoczynek. Wieczorem wyjście na kolację połączoną z występami tancerzy samby. (B/L/D)

  Dzień 13 CORCOVADO I HISTORYCZNE CENTRUM MIASTA

  Wjazd kolejką na granitowe wzgórze Corcovado, na szczycie którego znajduje się pomnik Chrystusa Odkupiciela. Lunch – brazylijskie BBQ. Po obiedzie przejazd przejazd do katedry Św. Sebastiana oraz spacer po historycznym centrum miasta.  Jeżeli czas pozwoli podjazd pod stadion Maracana oraz na teren Sambodromu. (B/L/D)

  Dzień 14 ODPOCZYNEK NA PLAŻY COPACABANA, “GŁOWA CUKRU” I POWRÓT DO POLSKI.

  Do południa czas wolny na spacer i kąpiele na plaży Copacabana. Wykwaterowanie z hotelu, a następnie dalsze zwiedzanie miasta. Pożegnalny posiłek oraz zwieńczenie całej eskapady – zachód słońca podziwiany z majestatycznej skały – tzw. Głowy Cukru. Przejazd na lotnisko i wieczorny wylot do Polski. (B/L/D)

  Dzień 15 POWRÓT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przelot na trasie: Katowice/Kraków-Buenos Aires, Rio de Janeiro-Katowice/Kraków oraz przeloty wewnętrzne: Buenos Aires – Puerto Iguazu, Foz de Iguazu – Kurytyba, Kurytyba – Sao Paulo 
  • noclegi w 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych, w Paraty nocleg w stylowej brazylijskiej “pousada”
  • wyżywienie według programu (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja) – w większości z napojami
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opłaty za wieczorne przedstawienia tanga w Argentynie oraz samby w Brazylii
  • opiekę dwóch polskich pilotów-przewodników
  • opiekę lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych sugerowana kwota: 50 USD
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 750 USD)

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chciałbyś tam pojechać?

  Może Ci się również spodobać: