close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  CHINY, HONGKONG 13 DNI

  — tajemnice Państwa Środka

  planowane terminy 06.10.2024 — 18.10.2024 07.03.2025 — 19.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Zbiórka na lotnisku. Wylot do Pekinu.

  Dzień 2 PEKIN - PLAC TIANANMEN, ZAKAZANE MIASTO, ŚWIĄTYNIA NIEBA I PARK BEIHAI

  Przylot do Pekinu. Przejazd na zwiedzanie miasta. Postój przy Stadionie Olimpijskim tzw. “ptasim gnieździe”. Spacer po placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), na którym znajduje się mauzoleum Mao Zedonga. Zwiedzanie słynnego Zakazanego Miasta – dawnej rezydencji cesarskiej. Następnie wizyta w najbardziej znanej ze świątyń Pekinu, Świątyni Nieba, dzisiaj będącej zabytkiem pod patronatem UNESCO. Wizyta w parku Beihai, który kiedyś pełnił funkcję cesarskich ogrodów. Wieczorna kolacja.
  (D)

  Dzień 3 WIELKI MUR CHIŃSKI I PAŁAC LETNI

  Po śniadaniu wyjazd na Wielki Mur Chiński rozciągający się na przestrzeni kilkunastu tysięcy kilometrów. Mur będziemy zwiedzać w sekcji Mutianyu obejmującej zarówno najdłuższy zrekonstruowany odcinek tej budowli jak i jej oryginalne części. Wjazd kolejką linową na wzgórze. Podziwianie rozciągłości Wielkiego Muru. Przejazd do Pałacu Letniego, kojarzonego ze słynną cesarzową Cixi. Rozległy kompleks pałacowo-parkowy zawiera dziesiątki budowli o poetyckich nazwach takich jak Pawilon Nefrytowych Fal, Pawilon Dobroczynności i Długowieczności czy Pawilon Oczyszczenia Serca.
  (B/D)

  Dzień 4 PRZEJAŻDŻKA RIKSZAMI PO STARYM PEKINIE, MUZEUM STOŁECZNE, ŚWIĄTYNIA LAMY I KACZKA PO PEKIŃSKU

  Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta. Przesiądziemy się do rikszy, którymi będziemy się poruszać po wąskich uliczkach starego Pekinu (hutongi), którego architektura coraz bardziej wypierana jest przez nowoczesną zabudowę. Prawdziwą duchowość dzisiejszych Chin poznamy w świątyni Lamy (Yonghegong) – jednym z najważniejszych klasztorów buddyzmu tybetańskiego na świecie. Wieczorna kolacja z miejscowym klasykiem – kaczką po pekińsku.

  (B/D)

  Dzień 5 SUPERSZYBKI POCIĄG DO SZANGHAJU I SZESNASTOWIECZNY OGRÓD CHIŃSKI YU GARDEN

  Po śniadaniu przejazd nowoczesnym, superszybkim pociągiem do Szanghaju. Transfer do hotelu. Zwiedzanie klasycznego szesnastowiecznego ogrodu chińskiego (Yu Garden) uważanego za najbardziej wykwintny z miejskich ogrodów Chin i przechadzki po starej części miasta.

  (B/D)

  Dzień 6 SZANGHAJ - ŚWIĄTYNIA NEFRYTOWEGO BUDDY, MUZEUM SZANGHAJSKIE, PRZEPRAWA PRZEZ RZEKĘ I BAJECZNA PANORAMA Z JIN MAO TOWER

  Zajrzymy do Świątyni Nefrytowego Buddy kryjącej w swoim wnętrzu niezwykłe buddyjskie obrazy, zwoje, rzeźby oraz słynny posąg jadeitowego Buddy ozdobiony szmaragdami i agatami. Zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego – zawierającego jedną z najlepszej kolekcji sztuki w Chinach. Spacer po Bundzie – słynnym szanghajskim nabrzeżu, sercu miasta z klasycznymi budynkami rozciągniętym wzdłuż rzeki Huangpu. Przeprawa na drugą stronę rzeki i wjazd na taras widokowy w drugim najwyższym budynku w Chinach Jin Mao Tower, z bajeczną panoramą metropolii.

  (B/D)

  Dzień 7 REJS GONDOLĄ PO “WENECJI SZANGHAJU” I NOCY POCIĄG DO GUILIN

  Po śniadaniu udamy się do położonego na przedmieściach Szanghaju wodnego miasta. Zhujiajiao, które przez wzgląd na gęstą sieć kanałów zwane jest “Wenecją Szanghaju”, jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych miast wodnych w okolicy. Przesiądziemy się do drewnianej gondoli i sunąc leniwie siatką kanałów będziemy podziwiać urocze miasto z niską zabudową, starożytnymi kamiennymi mostami i drobnymi uliczkami. Transfer na stację kolejową. Przejazd nocnym pociągiem do Guilin.

  (B/D)

  Dzień 8 JASKINIA TRZCINOWEGO FLETU, REJS PO PARKU DWÓCH RZEK I CZTERECH JEZIOR

  Dojeżdżamy do położonego u podnóża Gór Południowochińskich miasta Guilin. Miasto swój urok zawdzięcza przepięknej okolicy – wapiennym wzniesieniom oraz pagórkom o fantastycznych kształtach, w których kryją się niesamowite jaskinie a malowniczy krajobraz poprzecinany jest rzekami i jeziorami. Zakwaterowanie w hotelu, po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta.  Podziwianie przepięknych formacji naciekowych w Jaskini Trzcinowego Fletu i wizyta w fabryce pereł. Wieczorem rejs po parku Dwóch Rzek i Czterech Jezior z podziwianiem podświetlonych mostów i pagód.

  (B/D)

  Dzień 9 TARASY SMOCZEGO GRZBIETU I MNIEJSZOŚCI ETNICZNE YAO

  Całodniowa wycieczka do tarasów ryżowych w Longji (Longhseng) znanych również jako Tarasy Smoczego Grzbietu. Poznajemy uroki chińskiej prowincji i zagłębiamy się w spokojne życie miejscowych mniejszości etnicznych Yao. Kobiety z tej grupy narodowościowej słyną z bardzo długich włosów. Dojazd do tarasów ryżowych istniejących tu od ponad 800 lat. Sesje fotograficzne, obiad w miejscowej restauracji i możliwość krótkiego trekkingu po tarasach ryżowych. Powrót na nocleg do Guilin.

  (B/L)

  Dzień 10 REJS STATKIEM PO RZECE LI W MALOWNICZEJ SCENERII GÓR I OSTAŃCÓW

  Rejs statkiem po rzece Li między górami i ostańcami o fantazyjnych kształtach. Po drodze postoje w lokalnych wioskach, podziwianie imponujących formacji skalnych oraz  bambusowych gajów rosnących przy brzegach. Wieczorem po kolacji imponujące przedstawienie światło-dźwięk w reżyserii choreografa otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nocleg w Yangshuo.
  (B/L/D)

  Dzień 11 WZGÓRZE FUBO, JASKINIA ZWRÓCONEJ PERŁY I POCIĄG DO HONGKONGU

  Po śniadaniu udamy w okolice Wzgórza Fubo. Samotnie usytuowany szczyt majestatycznie góruje nad okolicą. Na jego zboczach znajduje się Jaskinia Zwróconej Perły oraz Jaskinia Tysiąca Buddów. Przejazd na stację kolejową skąd pociągiem ruszamy do Hongkongu. Transfer do hotelu. Hongkong pełen jest drapaczy chmur w których swoje siedziby mają największe firmy świata, lśni światłem kolorowych neonów i witrynami luksusowych sklepów. Wieczorem spektakularny pokaz świateł “Symphony of the lights”.

  (B/D)

  Dzień 12 ZWIEDZANIE HONGKONGU - SZCZYT WIKTORII, REJS LOKALNĄ ŁODZIĄ I WYLOT DO POLSKI

  Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych punktów w mieście: Szczyt Wiktorii z widokiem na strzeliste wieżowce miasta, Zatoka Repulse i rezydencjalne wieżowce wokół niej, port Aberdeen – swoiste miasto łodzi na wodzie. Wskoczymy na pokład jednej z małych lokalnych łodzi (sampan), na krótki rejs. Czas wolny w centrum miasta. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
  (B)

  Dzień 13 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie: Warszawa-Pekin, Hong Kong-Warszawa,
  • opłaty za bilety na szybki pociąg Pekin – Szanghaj, nocny pociąg Szanghaj – Guilin, szybki pociąg Guilin – Hongkong,
  • transfery lotniskowe,
  • noclegi w 4**** hotelach w pokojach dwuosobowych, jeden nocleg w pociągu wagonie sypialnym,  
  • wyżywienie według programu (B-śniadanie, L-obiad, D-kolacja)
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem,
  • opłaty za biletów wstępu oraz atrakcje wyszczególnione w programie,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika
  • opiekę lokalnego przewodnika
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • opłaty za wizę oraz kosztów jej uzyskania,
  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń m.in. opłaty za część biletów wstępów – 300 USD,
  • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników  bagażowych sugerowana kwota ok. 50 USD,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Podoba Ci się?

  Może Ci się również spodobać: