close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  AUSTRALIA Z TASMANIĄ I NOWA ZELANDIA

  — intensywnie

  planowane terminy

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI - LOT NA WSCHODNI KRANIEC ŚWIATA

  Wylot z Polski.

  Dzień 2 W PODRÓŻY - ZMIANA STREF CZASOWYCH

  W podróży (zmiana stref czasowych).

  Dzień 3 SYDNEY - SYDNEY OPERA HOUSE I OGRODY BOTANICZNE

  Lądujemy w Sydney, przejazd do hotelu. Zaczynamy zwiedzanie tego niezwykłego miasta – sesja fotograficzna na tle słynnej Sydney Opera House, spacer po Ogrodach Botanicznych, postój przy krześle Gubernatorowej Macquarie z widokiem na zatokę Sydney Harbour i Fort Dennison. Niesamowity widok na operę i most Harbour Bridge. Odpoczynek w pubach najstarszej dzielnicy Sydney – The Rocks.

  Dzień 4 SYDNEY - KULTOWA MANLY BEACH I HYDE PARK

  Przeprawa promem przez zatokę – czas na krótkie plażowanie na kultowej plaży Manly, odpoczynek nad Morzem Tasmana. Możliwość wjazdu na wieżę widokową i obserwacja panoramy miasta. Zwiedzanie okolic Hyde Park. Wieczorem podziwianie rozświetlonego miasta nad Darling Harbour, w okolicy Cockle Bay i Pyrmont Bridge.

  Dzień 5 CANBERRA - JEZIORO GRIFFITHA, PARLAMENT I ALPY AUSTRALIJSKIE

  Po śniadaniu wyjazd do Australijskiego Terytorium Stołecznego. Zwiedzimy Canberrę (jezioro Griffitha, parlament, dzielnica ambasad) – stolicę Australii, która zostało zaprojektowane ponad 100 lat temu i poznamy jej ciekawą historię. Przejazd za miasto i nocleg w okolicach Alp Australijskich.

  Dzień 6 GÓRA KOŚCIUSZKI I PANORAMA GÓRY ŚNIEŻNYCH

  Po śniadaniu, wjazd do Parku Narodowego Góry Kościuszki. Trekking (istnieje możliwość wjazdu kolejką) i przejście na sam szczyt (2228 m. n.p.m.). Przejazd do wschodniej części Gippsland – barwnego, rolniczego regionu, usytuowanego nad szeroką, piaszczystą plażą. Nocleg.

  Dzień 7 PARK NARODOWY WILSONS PROMONTORY I MELBOURNE

  Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Wilsons Promontory, gdzie może udać nam się zobaczyć dzikie kangury, emu czy wombaty. Przejazd na słynącą z najdrobniejszego i najbielszego piasku w całej Australii plażę Squeaky Beach, relaks nad krystalicznie czystymi i lodowatymi wodami Oceanu Południowego. Przejazd do Melbourne.  Spacerujemy po ścisłym centrum stolicy Victorii zwanym – Marvellous Melbourne. Oglądamy m.in. Federation Square, Southbank. Nocleg.

  Dzień 8 GREAT OCEAN ROAD, PARKI NARODOWE GREAT OTWAY, PORT CAMPBELL I LAS DESZCZOWY

  Po śniadaniu ruszamy wzdłuż wybrzeża Oceanu Południowego. Mekka surfingu australijskiego oraz obfitująca w widoki Great Ocean Road. Parki narodowe – Great Otway czy Port Campbell. Las deszczowy, latarnie morskie, punkty widokowe na oszałamiające klify jak chociażby Twelve Apostles czy Loch Ard Gorge. Urocze miasteczka Apollo Bay i Lorne, spotkanie z koalą w lesie eukaliptusowym. Powrót na nocleg

  Dzień 9 POŻEGNANIE Z MELBOURNE I LOT NA TASMANIĘ - PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN

  Poranny lot do Hobart na Tasmanii. Hobart to największe miasto, główny port i stolica, położone jest w południowo-wschodniej części stanu nad brzegiem rzeki Derwent.  Przejazd przez najbardziej dzikie tereny Tasmanii a nawet całej Australii do Parku Narodowego Cradle Mountains. Na ostatnim odcinku zależnie od możliwości jazda parkowym busikiem lub własnym samochodem na punkty widokowe i spacer. Nocleg w okolicy miejscowości Launceston.

  Dzień 10 PARKI NARODOWE I POSZUKIWANIE DIABŁA TASMAŃSKIEGO

  Dalsze podziwianie Tasmanii w jej najlepszych miejscach: Wizyta w Mount Field NP i Southwest NP. Poszukiwanie diabła tasmańskiego. W góry. I w lasy. Podziwianie efektów pracy rąk polskich inżynierów – systemu zbiorników wodnych i tam. Alternatywnie wizyta w Parku Narodowym Freycinet i spacer z widokiem na najbardziej kultowe miejsce na całej wyspie czyli Wineglass Bay. Późnym wieczorem lot do Melbourne z Hobart. Nocleg.

  Dzień 11 ŚWIĘTA SKAŁA ABORYGENÓW ULURU I SPEKTAKULARNE KATA TJUTA

  Wylot do Uluru / Ayers Rock. Transfer do hotelu. Po południu objazd świętej dla Aborygenów skały Uluru. Punkt widokowy na inną grupę skał – Kata Tjuta. Spacery do najważniejszych miejsc przy Uluru. Wizyta w centrum aborygeńskim. Zachód słońca z widokiem na Skałę. Nocleg w pustynnym Ayers Rock

  Dzień 12 WSCHÓD SŁOŃCA NAD ULURU I DARWIN

  Wczesna pobudka i przejazd na wschód słońca nad Uluru. Transfer na lotnisko i przelot do Darwin. Darwin to małe, kosmopolityczne miasto położone nad Morzem Timorskim w północno-środkowej Australii, jest tropikalną stolicą Northern Territory. Śpimy w samym centrum aby spokojnie pospacerować głównymi ulicami stolicy Terytorium Północnego.

  Dzień 13 DARWIN - PARK NARODOWY KAKADU I KROKODYL DUNDEE

  Wyjazd do Parku Narodowego Kakadu – symbolu kultury aborygeńskiej. Obszar niezwykle cenny pod względem przyrodniczym, wpisany jest na listę dziedzictwa UNESCO, oczarowuje wodospadami i sadzawkami. Fakultatywnie możliwość rejsu po rzece podczas którego można podziwiać krokodyle i wiele gatunków ptaków. Naskalne rysunki sięgające 50-60 tys lat wstecz. Nocleg w parku bądź okolicy.

  Dzień 14 CAIRNS - TROPIKALNE I ROZRYWKOWE MIASTECZKO

  Powrót do Darwin i przelot do Cairns. Przelot do Cairns, zakwaterowanie w hotelu. Spacer po uroczym miasteczku i korzystanie z nocnych uroków tego rozrywkowego miasta.

  Dzień 15 RAJSKIE PLAŻE CAIRNS LUB REJS NA WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

  Dzień wolny bądź fakultatywnie – Rejs na Wielką Rafę Koralową. Możliwość nurkowania, snorkelingu lub podglądania kolorowego życia morskiego z łodzi o szklanym dnie.

  Dzień 16 ODPOCZYNEK LUB WYPRAWA DO CENTRUM KULTURY ABORYGEŃSKIEJ TJAPUKAI

  Błogiego odpoczynk na jednej z północnych plaż Cairns bądź fakultatywnie – całodniowa wycieczka do interioru. Zwiedzanie i pokazy tańców w Centrum Kultury Aborygeńskiej Tjapukai.

  Dzień 17 POŻEGNANIE Z MAGICZNĄ AUSTRALIĄ I LOT DO NOWEJ ZELANDII

  Po śniadaniu ostatnie spacery i zakup pamiątek. Transfer na lotnisko i lot do Christchurch na Wyspie Południowej Nowej Zelandii.

  Dzień 18 CHRISTCHURCH, JEZIORO TEKAPO, PUKAKI I GÓRA MT. COOK/ AORAKI

  Po śniadaniu zwiedzimy centrum miasta. Wyjazd, przez Nizinę Canterbury, w okolice jeziora Tekapo i Pukaki. Pięknie położony kościółek „Dobrego Pasterza” z widokiem na jezioro Tekapo. Fakultatywnie – przelot nad Alpami i lodowcami. Kontynuujemy przejazd w okolice Aoraki (najwyższej góry w kraju – 3 764 m. n.p.m.) w Alpach Południowych. Spacer do punktu widokowego na lodowiec Tasmana. Ruszamy w kierunku Queenstown, po drodze piękne klify Clay Cliffs koło Omarama. Nocleg.

  Dzień 19 AORAKI, ALPY POŁUDNIOWE I QUEENSTOWN

  Po śniadaniu ruszamy do Queenstown. Po drodze fakultatywnie możliwość skoku na bungee – w kultowym miejscu, nad rzeką Kawarau, gdzie AJ Hackett po raz pierwszy skoczył z mostu. Docieramy do Queenstown położonego nad jeziorem Wakatipu. Wieczorne spacery po rozrywkowym centrum bądź możliwość wjazdu kolejką linową na górę ponad miastem. Nocleg.

  Dzień 20 PARK NARODOWY FIORDLAND - REJS STATKIEM

  Całodniowa wycieczka do parku narodowego Fiordland – rejs statkiem po “fiordach” z lunchem – wodospady, lodowce, jeziora, foki, pingwiny, strzeliste szczyty. Powrót na nocleg do Queenstown.

  Dzień 21 ALPY POŁUDNIOWE, WEST COAST I LODOWCE

  Po śniadaniu ruszamy na północ. Przejeżdżamy przez Alpy Południowe, Park Narodowy Mt Aspiring i przełęcz Haas. Docieramy do Zachodniego Wybrzeża i malowniczą drogą wzdłuż Morza Tasmana ruszamy do Parku Narodowego Westland, gdzie lodowce Fox i Franz Josef schodzą wprost do lasu deszczowego. Nocleg.

  Dzień 22 LODOWCE FOX I FRANZ JOSEPH, GRAYMOUTH I SKAŁY NALESNIKOWE

  Po śniadaniu spacer do jednego z szybko znikających lodowców (Fox lub Franz Joseph). Przejazd przez Greymouth – jedno z wielorybniczych miast, z przepięknymi, nadmorskimi widokami. Spacer wśród skał naleśnikowych parku narodowego Punakaiki. Przejazd na nocleg.

  Dzień 23 PARKI NARODOWE, UROCZE MIASTECZKO NELSON I FIORDY W PICTON

  Po śniadaniu przejazd widokową trasą przez Park Narodowy Kahurangi, Park Narodowy Nelson Lakes, urocze miasteczko Nelson do Picton, gdzie będziemy podziwiać majestatyczne klify będące częścią parku morskiego Marlborough Sounds. Nocleg.

  Dzień 24 CIEŚNINA COOKA I WELLINGTON

  Rano wyjazd na terminal promów – wypłynięcie w 3-godzinny rejs na Wyspę Północną do stolicy kraju – Wellington. Zwiedzanie miasta – parlament, katedra, centrum biznesowe, ogród botaniczny, wjazd kolejką linowa na wzgórze skąd rozciąga się panorama na port i miasto. Dalszy przejazd na północ na nocleg w okolice Palmerston North.

  Dzień 25 GÓRA PRZEZNACZENIA, JEZIORA TAUPO I ROTORUA

  Po śniadaniu przejazd do parku narodowego Tongariro z widokiem na tolkienowską Górę Przeznaczenia. Dalej, niezwykle malowniczą trasą dookoła jeziora Taupo, wyruszamy do nieformalnej stolicy Maorysów – Rotorua.

  Dzień 26 ROTORUA - DOLINA TE PUIA I WAIOTAPU: FORMACJE POWULKANICZNE, KOLOROWE JEZIORKA / FAKULTATYWNIE HOBBITON

  Zwiedzanie okolicy Rotorua – stolicy Maorysów. Dolina Te Puia – gejzery, błota wulkaniczne, sanktuarium ptaszka Kiwi, centrum kultury maoryskiej z występem artystycznym. Dolina Waiotapu – niesamowite formacje powulkaniczne i kolorowe jeziorka. Po południu czas na spacer po niesamowitym lesie sekwoi lub fakultatywnie wycieczka do Matamata (ok. 120 NZD) – miejsca, które odgrywało Hobbiton w słynnym filmie “Władca Pierścieni”. Wieczorem fakultatywnie możliwość kąpieli w gorących źródłach – Polynesian Spa (ok. 20 NZD).

  Dzień 27 ROTORUA - WIZYTA NA FARMIE I STRZYŻENIE OWIEC I AUCKLAND

  Wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Przez rolnicy region Waikato zmierzamy do Auckland. Zwiedzanie Auckland – m.in. marina, centrum, nieczynny wulkan Mt Eden, możliwość wjazdu na wieżę widokową. Nocleg.

  Dzień 28 POŻEGNANIE Z AUCKLAND

  Po śniadaniu czas na ostatnie spacery po mieście i pożegnanie z Nową Zelandią. Przejazd na lotnisko i lot powrotny.

  Dzień 29 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Sydney, Auckland – Warszawa,
  • loty wewnętrzne na trasach Melbourne – Hobart, Hobart – Ayers
  • Rock, Ayers Rock – Darwin, Darwin – Cairns, Cairns – Christchurch,
  • transfery lotniskowe,
  • noclegi w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych, w Uluru zakwaterowanie w budżetowych lodgach,
  • przejazdy autobusami, minivanami lub minibusem, w Sydney komunikacją publiczną,
  • przeprawa promowa między wyspami Nowej Zelandii,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w  programie
  • rejs po Milford Sound z lunchem,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika na całości trasy,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu za część świadczeń – 500 EUR,
  • wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
  • wydatków osobistych,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami zobaczyć Australię i Nową Zelandię?

  Może Ci się również spodobać: