zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Azory, wyspy Terceira i São Miguel

— raj na środku Atlantyku

planowane terminy 29.04.2023 — 06.05.2023 12.08.2023 — 19.08.2023 29.09.2023 — 06.10.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT NA TERCEIRA - MAGICZNĄ WYSPĘ W ARCHIPELAGU AZORÓW

Przylot na Terceirę – magiczną wyspę w archipelagu Azorów. Transfer do hotelu w miejscowości Angra do Heroísmo (stolica Terceiry). Zakwaterowanie i nocleg. W zależności od połączeń lotniczych możliwość samodzielnych spacerów i odkrywania uroków wyspy.

Dzień 2 MALOWNICZE CENTRUM ANGRY

Spacer po malowniczym centrum Angry, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu przejdziemy się uliczkami Angry i udamy się na wycieczkę po najpiękniejszych punktach widokowych wyspy. Będziemy podziwiać m.in. ocean, wulkaniczne wzgórza i słynną szachownicę pól. 

(B)

Dzień 3 WIELORYBY I WULKANY

Rano wielbiciele oceanu będą mieli możliwość wypłynięcia łodzią na oglądanie wielorybów i delfinów (ok. 50 EUR za osobę) Azory to naturalne środowisko wielu zwierząt morskich, więc podziwianie ich w takich warunkach jest prawdziwym przeżyciem. Po południu wybierzemy się zaś na spotkanie z wulkanami. Wejdziemy do środka wulkanu Algar do Carvão (to unikat na skalę światową!) i obejrzymy zróżnicowane kształty lawy w jaskini lawowej. (Wejście do wulkanu i do jaskini dla chętnych, 12 EUR). Pójdziemy również na spacer w miejscu wtórnej czynności wulkanicznej, wśród fumaroli i soczyście zielonych endemicznych roślin. Dzień zakończymy tradycyjną kolacją z lokalnymi przysmakami i trunkami (dla chętnych, 25 EUR). 

(B)

Fakultatywnie:

 • oglądanie wielorybów i delfinów, ok 50 EUR za osobę,
 • wejście do wulkanu i do jaskini dla chętnych, ok. 12 EUR za osobę,
 • kolacja z lokalnymi przysmakami i trunkami, ok. 25 EUR za osobę,

Dzień 4 WIOSKA RYBACKA, WINNICE I NATURALNE BASENY SKALNE. PRZELOT NA SAO MIGUEL

Tego dnia zobaczymy zachodnie wybrzeże Terceiry, w tym – nadal funkcjonującą wioskę rybacką. Pojedziemy też na północ wyspy, do terceirskiego raju winnego – Biscoitos. Wybierzemy się do Muzeum Wina i na spacer po lokalnych winnicach. Dla zwolenników kąpieli morskich i słonecznych relaks w naturalnych basenach skalnych. Wieczorem – transfer na lotnisko, lot na São Miguel. Transfer do hotelu w miejscowości Ponta Delgada, stolicy wyspy. 

(B)

Dzień 5 WULKANY, HERBATA I LIKIERY

Rano będziemy podziwiać jeziora wulkaniczne i przespacerujemy się po słynnych Furnas. Zobaczymy gejzery i fumarole, wyraźnie potwierdzające, że Azory to wyspy wulkaniczne. Możliwość skosztowania słynnego cozido das Furnas, posiłku przygotowywanego w gorącej wulkanicznej ziemi (dla chętnych, 19 EUR). Możliwość spaceru i kąpieli w gorących źródłach (dla chętnych, 8 EUR). Po południu wybierzemy się do azorskiej fabryki herbaty na degustację i spacer wśród krzaczków herbaty. Azory to jedyne miejsce w Europie, w którym produkuje się herbatę. Na koniec dnia udamy się do azorskiej fabryki likierów. 

(B)

Fakultatywnie:

 • degustacja cozido das Furnas, ok. 19 EUR od osoby
 • kąpiel w gorących źródłach, ok. 8 EUR od osoby

Dzień 6 HORTENSJE, NAJPIĘKNIEJSZE PUNKTY WIDOKOWE I RAJSKI OGRÓD

Tego dnia wybierzemy się północny wschód wyspy, do Nordeste. To miejsce znane z korytarzy hortensji i azalii oraz z zachwycających krajobrazów. Zatrzymamy się w najpiękniejszych punktach widokowych i będziemy podziwiać lokalną przyrodę. Popołudnie spędzimy na spokojnym spacerze po parku naturalnym. Wodospady, endemiczne gatunki roślin i urocze ścieżki wśród zieleni – można się poczuć jak w rajskim ogrodzie. 

(B)

Dzień 7 ANANASY, LEGENDARNE JEZIORA I POŻEGNANIE Z AZORAMI

Odwiedzimy plantację przepysznych azorskich ananasów. Po spacerze na plantacji pojedziemy do Sete Cidades zobaczyć jeziora, z którymi wiąże się wyjątkowa legenda. Popołudnie wolne, możliwość spaceru po Ponta Delgada i nabycia pamiątek. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot przez Lizbonę do Polski. 

Dzień 8 PRZYLOT DO POLSKI

Lądowanie w Polsce. 

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa – Terceira, Terceira – Ponta Delgada, Ponta Delgada – Warszawa,  
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy minibusem, paliwo, opłaty drogowe i parkingowę, 
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika na miejscu, 
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej, 
 • ewentualnych biletów wstępu, atrakcji fakultatywnych i nie ujętych w programie, 
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, 

Uwagi

 • podana została średnia cena dla grup 6-osobowych. Cena zależy od wielkości grupy, standardu hotelu oraz terminu wyjazdu,
 • w zależności od wybranych połączeń lotniczych program może ulec zmianie, 
 • możliwość wydłużenia wyjazdu o pobyt w Lizbonie,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: