close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  CHINY 11 DNI

  — orientalna kultura

  planowane terminy 06.10.2024 — 18.10.2024 07.03.2025 — 19.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Pekinu w jednym z portów przesiadkowych.

  Dzień 2 PRZYLOT DO PEKINU I KOLACJA POWITALNA

  Przylot do Pekinu i powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Pekinie. Czas na odświeżenie po podróży i odpoczynek. Wieczorem kolacja powitalna. (D)

  Dzień 3 WIELKI MUR CHIŃSKI, PAŁAC LETNI I PARK OLIMPIJSKI

  Śniadanie w hotelu. Dzisiaj wyjeżdżamy z miasta, aby odwiedzić Wielki Mur Juyongguan, miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jeden z najważniejszych ze strategicznymi odcinków muru, bogaty w naturalne i kulturowe piękno. Po zwiedzaniu wracamy do miasta, aby zobaczyć Pałac Letni, który stanowił prywatny ogród dla rodzin królewskich z dynastii Qing. Ostatnim przystankiem będzie Park Olimpijski, gdzie odbyły się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku. Wycieczka zakończy się pyszną kolacją w stylu chińskim. (B,D)

  Dzień 4 ODKRYWANIE STOLICY

  Po śniadaniu odwiedzimy najpopularniejsze miejsca w stolicy. Naszym pierwszym przystankiem będzie Świątynia Nieba, obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce, w którym starożytni cesarze oddawali cześć bogom. Po zwiedzaniu świątyni, udamy się na Plac Tiananmen, który jest sercem Pekinu i największym centralnym placem w Pekinie. Następnie wejdziemy do Zakazanego Miasta, wspaniałego miejsca, które było pałacem cesarskim przez 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing aż do obalenia dynastii Qing. Po zwiedzaniu udamy się w okolice Hutong, spacerując po hutongach, aby cieszyć się lokalną kulturą pekińską. Przerwa na lunch w lokalnej chińskiej restauracji na obiad. Przerwa na zakup pamiątek i przejazd komfortowym pociągiem nocnym z miejscami do spania do miasta Xi’an. (B,D)

  Dzień 5 MIASTO XI’AN

  Po przybyciu na stację kolejową Xi’an czeka nas powitanie przez lokalnego przewodnika. Pierwszym punktem programu będzie Wielka Pagoda Dzikich Gęsi – bardzo znana i starożytna pagoda w Chinach, zbudowana 1300 lat temu. Następnie jedziemy zwiedzać na południu mur miejski, który jest największym i najlepiej zachowanym istniejącym starożytnym murem miejskim w Chinach. Następnie przejazd do Wielkiego Meczetu, słynnego muzułmańskiego miejsca, które doskonale zachowało starożytna zabudowę, połączoną z tradycyjnym stylem chińskim i kulturą islamu. Na miejscu będzie okazja do skosztowania wielu lokalnych potraw ulicznych. Kolacja w chińskiej restauracji, powrót do hotelu na nocleg. (D)

  Dzień 6 GORĄCE ŹRÓDŁA I STAROŻYTNA PAGODA

  Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do gorących źródeł Hua Qing Chi, które są malownicze położone na tle gór. Odwiedzimy także jedno z najważniejszych miejsc, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mowa o Terakotowej Armii, która uznawana jest za ósmy cud świata. Zbiór wielobarwnych figur żołnierzy robi naprawdę imponujące wrażenie. Po całodniowej wycieczce czeka nas lokalna kolacja. Powrót do hotelu na nocleg. (B,D)

  Dzień 7 SUPERSZYBKI POCIĄG, GROTY W LONGMEN I ŚWIĄTYNIA SHAOLIN

  Wcześnie rano po śniadaniu, transfer na dworzec kolejowy, skąd udamy się superszybkim pociągiem do miejscowości Luoyang. Po przybyciu na stację czeka nas powitanie przez naszego lokalnego przewodnika. Następnie przejazd do Longmen Grottoes, miejsca które również zostało wpisane na listę UNESCO. Groty Longmen to niezwykły kompleks buddyjskich świątyń, które zostały założone przez buddyjskich władców dynastii Północnej Wei (386-534), to około 2 tysiące jaskiń i w sumie ponad 100 tysięcy posągów. Następnie udamy się do hrabstwa Dengfeng, aby odwiedzić słynną na całym świecie świątynię Shaolin, która jest jedną z głównych świątyń buddyjskich Zen w Chinach i światowym miejscem dziedzictwa kulturowego. Po zwiedzaniu świątyni udamy się do miasta Zhengzhou na kolację i nocleg. (B,D)

  Dzień 8 SZANGHAJ

  Wcześnie rano śniadanie w hotelu, następnie transfer na dworzec kolejowy, i przejazd superszybkim pociągiem do Szanghaju. Po przybyciu do Szanghaju na stację Hongqiao czeka nas powitanie przez naszego lokalnego przewodnika. Następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Krótki wypoczynek po podróży i wycieczka autokarem do Yu Garden, najsłynniejszego klasycznego chińskiego ogrodu w centrum Szanghaju. Następnie nasza podróż wiedzie nas do słynnej drogi Nanjing, gdzie znajdują się tradycyjne domy towarowe, butiki i sklepy. Podążając drogą Nanjing, dojdziemy do słynnego Bund, który jest charakterystycznym punktem orientacyjnym skąd możemy mieć wspaniały widok m.in. na słynną orientalną wieżę telewizyjną, banki i budynki użyteczności publicznej. Wycieczka zakończymy kolacją w stylu chińskim. Powrót na nocleg do hotelu. (B,D)

  Opcjonalnie: Rejs Pujiang.

  Dzień 9 SZANGHAJ I JEGO ARTYSTYCZNA STRONA

  Śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy Świątynię Nefrytowego Buddy, z ponad 130-letnią historią, w tętniącym życiem centrum Szanghaju. Następnym przystankiem będzie muzeum w Szanghaju, które uważa się, iż gromadzi połowę zabytków naszej kultury. Następnie udamy się na ulicę Tianzifang, historyczną i kulturową aleję pełną sklepów artystycznych, gdzie będzie okazja do delektowania się filiżanką kawy na świeżym powietrzu. Następnie czas wolny na zakupy. Całodniowa wycieczka zakończy się smaczną chińską kolacją. Powrót na nocleg do hotelu. (B,D)

  Opcjonalnie (za opłatą): wstęp na wieżę telewizyjną Pearl of Orient.

  Dzień 10 WENECJA SZANGHAJU

  Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Dzisiaj wyruszamy na pieszą wycieczkę po mieście Zhujiajiao, które nazywane jest „Wenecją Szanghaju”. Miejsce uznawane jest jako jedno z czterech najważniejszych starożytnych miast kulturalnych w Szanghaju. Ostatnie chwile w mieście i czas na zakup pamiątek. Następnie pożegnalny obiad i przejazd na lotnisko.  Lot powrotny do kraju. (B,L)

  Dzień 11 PRZYLOT DO KRAJU

  Przylot do kraju z przesiadką w jednym z portów tranzytowych.

  Cena zawiera

  • bilet lotniczy na trasie Polska – Chiny – Polska,
  • zakwaterowanie w hotelach 4****, w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie na bazie HB – śniadania i obiadokolacje (bez śniadania w dniu 2 i 5),
  • transfery lotniskowe,
  • przejazdy nowoczesnym i komfortowym autokarem,
  • opiekę i usługi polskiego przewodnika,
  • usługi lokalnych anglojęzycznych przewodników na miejscu,
  • wstępy do atrakcji wymienionych w programie,
  • przejazd nocnym pociągiem z Pekinu do Xi’an w komfortowym wagonie typu soft-sleeper z miejscami do spania,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN, koszty potencjalnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w kwocie 200 USD,
  • lokalnych napiwków,
  • wyżywienia nieujętego w programie,
  • opłaty za wizę w wysokości około 445 PLN (opłata główna oraz opłata Centrum Wizowego) + koszty ewentualnego pośrednictwa.

  Uwagi

  • możliwość zakwaterowania w hotelach o standardzie 5***** za dopłatą około 230 USD/za pobyt,
  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Podoba Ci się?

  Może Ci się również spodobać: