close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  JAPONIA 14 DNI

  — w kraju samurajów

  planowane terminy 14.10.2024 — 27.10.2024 04.04.2025 — 17.04.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Planowane na teraz

  Dzień 1 WYLOT DO JAPONII

  Zbiórka na lotnisku. Lot do Japonii.

  Dzień 2 TOKIO - PAŁAC CESARSKI I PANORAMA MIASTA Z TOKIJSKIEGO RATUSZA

  Przylot na lotnisko w Tokio. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Tokio to stolica kraju kwitnącej wiśni, pełna miejskich parków i wieżowców wtopionych w tradycyjną, niską zabudowę i majestatyczne świątynie. Przejazd pod Pałac Cesarski, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych kamiennych japońskich mostów. Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Nocleg w hotelu.

  (B)

  Dzień 3 MEIJIJING, JAPOŃSKA MODA NA ULICY TAKESHITA I TRADYCYJNA DZIELNICA ASAKUSA

  Wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu)  i informacje na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych podczas spaceru ulicą Takeshita. Wizyta w dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Zwiedzimy dzielnicę Asakusa kultywującą dawne tradycje. Mieści się tu najstarsza świątynia Tokio – Sensō-ji oraz popularna ulica handlowa Nakamise. Dzielnica Shibuya i pamiątkowe zdjęcie przy figurce psa Hachiko, symbolu wierności. Powrót do hotelu.

  (B)

  Dzień 4 NIKKO - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ TOSHOGU I TRZY MĄDRE MAŁPY

  Nikko – położona niedaleko Tokio malownicza mieścina. Urzeka górskim krajobrazem, jeziorami, gorącymi źródłami, wodospadami i dzikimi małpami. Udajemy się do najważniejszego kompleksu świątyń – Toshogu, mauzoleum poświęconemu layasu Tokugawie. To właśnie tu, nad wejściem do stajni znajduje się słynna rzeźba będąca przedstawieniem “trzech mądrych małp” – symbolizujące przysłowie “nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Powrót na nocleg do Tokio.

  (B)

  Dzień 5 GÓRA FUJI - ŚWIĘTE MIEJSCE I ŹRÓDŁO ARTYSTYCZNEJ INSPIRACJI

  Śniadanie. Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na świętej górze Fuji (w zależności od dostępności i warunków pogodowych). Fuji to aktywny wulkan, symbol Japonii, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji. Przejazd do stacji Mishima, przesiadka na shinkansen i przejazd na nocleg do Kioto.

  (B)

  Dzień 6 KIOTO - PAŁAC NIJO-JO I KOMPLEKS BUDDYJSKI NA GÓRZE OTOWA

  Śniadanie. Przejazd do Kioto i całodniowe zwiedzanie: wizyta w pałacu shoguna Nijo-jo, pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin. Dzielnica Higashiyama, a tam: świątynia Kiyomizudera (buddyjski kompleks świątynny na górze Otowa, gdzie główny pawilon stoi na 140 palach) oraz świątynia boga miłości. Nocleg.

  (B)

  Dzień 7 MAGICZNE KOYA SAN, ŚWIĄTYNIA OKUNION I NOCLEG W KLASZTORZE

  Śniadanie. Przejazd pociągiem w góry do magicznego Koya san, najświętszego miejsca szkoły shingon, japońskiego buddyzmu ezoterycznego. Wizyta w Kongobuji, Dai Garan. Zameldowanie w świątyni, następnie spacer po okolicy i zwiedzanie tysiącletniego cmentarza i świątyni Okunoin. Nocleg w klasztorze.  

  (B/D)

  Dzień 8 HIMEJI I SHINKANSEN DO HIROSZIMY

  Wcześnie rano uczestnictwo możliwość uczestnictwa w modlitwach. Przejazd do Himeji, oglądanie zamku, który jest jedną z najstarszych budowli w Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd shinkansenem do Hiroszimy. Zameldowanie w hotelu, spacer po mieście i w miarę możliwości  czasowych zwiedzanie tego dnia i następnego. Kolacja i nocleg.

  (B)

  Dzień 9 KOPUŁA BOMBY ATOMOWEJ, MUZEUM POKOJU I KATEDRA POKOJU

  Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej przy Parku Pokoju i Muzeum Pokoju. Prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby. Przejście do katolickiej Katedry Pokoju, centrum modlitw o pokój na świecie i spokój dusz zmarłych w wyniku uderzenia bomby. Przerwa na lunch. Po południu wycieczka promem na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót promem do Hiroszimy i przejazd shinkansenem na nocleg do Nagasaki.

  (B)

  Dzień 10 NAGASAKI - BURZLIWA HISTORIA I DUTCH SLOPE

  Zwiedzanie miasta: poznawanie burzliwej historii miejsca stanowiącego cel drugiego ataku atomowego. Wizyta w Parku Pokoju oraz spacer po zabytkowej części miasta. Udamy się do dawnej holenderskiej placówki handlowej położonej na sztucznej wyspie Dejima w zatoce Nagasaki, przejdziemy się Duch Slope. Nocleg w Nagasaki.

  (B)

  Dzień 11 PIEKŁA Z BEPPU I GORĄCE KĄPIELE

  Beppu jest jednym z najsłynniejszych japońskich kurortów termalnych. Można tu skorzystać ze zwykłych kąpieli w gorącej wodzie, kąpieli błotnych, piaskowych czy łaźni parowych. Symbolem miasta są “Piekła Beppu” – spektakularne gorące źródła wody termalnej o różnych kolorach nad którymi unoszą się efektowne kłęby pary i siarczany zapach.

  (B)

  Dzień 12 OSAKA - ZAMEK OSAKA, GŁOŚNA DZIELNICA DOTONBORI I TARG ŻYWNOŚCI

  Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta. Zapierający dech w piersiach Zamek Osaka, jedna z najstarszych w japonii świątyń Shitennoji czy pełna barów, restauracji, salonów gier i straganów słynna dzielnica Dotonbori, która nocą skrzy się od neonów. Udamy się na lokalny Kuromon Ichiba Market, targ żywności. Niezwykłe miasto jest współczesnym centrum handlu, biznesu i kultury.

  (B)

  Dzień 13 NARA - ZIELEŃ, ŚWIĄTYNIE I BIEGAJĄCE PO ULICACH JELONKI

  Nara to niewielkie japońskie miasto uznawane za pierwszą stolicę kraju. Znana jest z pięknych świątyń buddyjskich, parków, spokoju u przechadzających się wszędzie oswojonych jeleni. Udamy się na spacer, zobaczymy świątynię Kofukuji, będziemy podziwiać Wielkiego Buddę w jednej z największych drewnianych budowli świata – Świątyni Todaiji. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

  (B)

  Dzień 14 LĄDOWANIE W POLSCE

  Lądowanie w Polsce.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Tokio, Osaka – Warszawa,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem, śniadania na całości trasy (B – śniadanie, D – kolacja),
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych, a w Koya San nocleg w klasztorze,
  • przejazdy ekspresowymi pociągami shinkansen, przejazdy lokalnymi pociągami , metrem, taksówkami
  • przejazdy busami,
  • transport promem,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – m.in. opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie 300 EUR,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • pozostałego wyżywienia (posiłki aranżowane przez pilota),
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,
  • zwyczajowych napiwków,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie (cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu)

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać: