close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  CHINY 8 DNI

  — z wizytą w Państwie Środka

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Chin.

  Dzień 2 PEKIN, PLAC NIEBIAŃSKIEGO SPOKOJU I ZAKAZANE MIASTO

  Przylot do Pekinu wcześnie rano. Zwiedzanie zaczniemy od imponującego placu Tian’anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju), gdzie odbywa się większość narodowych uroczystości. Z placu przejdziemy do zachwycającego Zakazanego Miasta. Po dotarciu do największego cesarskiego pałacu, zwiedzający są zwykle pod wrażeniem wysokich, czerwonych ścian i dużej ilości budynków ze złotymi dachami. Następnie przejdziemy się na Wzgórze Węglowe w Parku Jingshan, skąd można podziwiać przepiękny widok na Zakazane Miasto. Dalej, udamy się do Parku Beihai, byłego ogrodu cesarskiego, skąd ruszymy do hotelu na odpoczynek.

  Dzień 3 PEKIN - WIELKI MUR CHIŃSKI

  Na początek odwiedzimy fascynujący Wielki Mur w Badaling. Na górę wjedziemy kolejką linową, a w dół zejdziemy pieszo. Następnie pojedziemy zobaczyć Pałac Letni. Pałac był wykorzystywany przez rodzinę cesarską jako „ucieczka od letnich upałów”. Powrót do hotelu.

  Dzień 4 PEKIN-SUZHOU, NOCNY POCIĄG.

  Rano odwiedzimy Świątynię Nieba, gdzie antyczni cesarzowie oddawali cześć bogom. Jeśli dotrzemy tam wystarczająco wcześnie, będziemy mogli podejrzeć lokalną ludność, wykonującą poranną gimnastykę. Stąd, rikszą (stara forma transportu) wybierzemy się do Shichahai Hutong, tradycyjnej rezydencji pekińskiej. Następnie przespacerujemy się po okolicy Houhai, handlowej części Shichahai, możliwość zakupienia lokalnych pamiątek. Wieczorem wsiądziemy do pociągu do Suzhou.

  Dzień 5 SUZHOU – SZANGHAJ

  Przyjazd do Suzhou. Spacer wzdłuż Wielkiego Kanału, najbardziej dogodnego węzła komunikacyjnego, który biegnie przez całe miasto, łącząc w ten sposób większość atrakcji Suzhou. Następnie udamy się do ogrodu Mistrza Sieci, który posiada najwięcej walorów artystycznych i wartości kulturowych. To typowy, prywatny ogród, składający się z rezydencji i części ogrodowej. Razem z pozostałymi, klasycznymi ogrodami Suzhou, znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później, udamy się do fabryki jedwabiu. Po wizycie, transfer do hotelu.

  Dzień 6 SUZHOU – SZANGHAJ

  Podróż do Szanghaju. Po drodze zatrzymamy się w Wodnym Mieście Tongli, które słynie z kamiennych mostów i dobrze zachowanej, starodawnej architektury, w tym prywatnych ogrodów, świątyń i domów. Po wizycie, kontynuujemy podróż do Szanghaju. Tu zaczniemy od  zwiedzenia Yu Garden i pobliskich bazarów. W Yuyuan można podziwiać wyszukane wzornictwo oraz wspaniałą kompozycję pawilonów, sal, skalniaków, sadzawek i krużganków. Następnie udamy się na Bund by podziwiać panoramę nowoczesnego Szanghaju. Windą wjedziemy na wieżę telewizyjną, Perłę Orientu, by spojrzeć na Miasto Szanghaj z góry. Transfer do hotelu i odpoczynek.

  Dzień 7 SZANGHAJ

  Wodne Miasto Zhujiajiao oraz rejs statkiem. Powrót do Szanghaju, wizyta w Muzeum Szanghaju, prezentującym starożytną sztukę Chin, z bogatymi zbiorami z brązu, porcelany, kaligrafii i malarstwa. Spacer słynną ulicą Nanjing. Transfer do hotelu.

  Dzień 8 POWRÓT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Cena zawiera

  Cena nie zawiera

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: