close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  BHUTAN I NEW DELHI

  — natura, spokój i duchowa siła

  planowane terminy 15.09.2024 — 27.09.2024 02.11.2024 — 14.11.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski. Przylot do stolicy Indii – New Delhi. Zakwaterowanie w hotelu.

  DZIEŃ 2 ZWIEDZANIE NEW DELHI

  Zwiedzanie New Delhi. Obiekty, atrakcje oraz plan zwiedzania do uzgodnienia.

  DZIEŃ 3 PRZELOT DO BHUTANU, ZWIEDZANIE PARO

  Transfer na lotnisko i przelot. Witamy w Bhutanie! Lot do Paro to wyjątkowe przeżycie. Podczas podróży można podziwiać piękne i inspirujące widoki najsłynniejszych Himalajskich szczytów. Na lotnisku nasz przewodnik przywita Państwa i zawiezie do hotelu. Po przyjeździe, zakwaterowaniu i lunchu czas na zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowe Ta-Dzong, wieża strażnicza Paro Dzong, która stoi do dziś na wzgórzu z widokiem na dolinę Paro. Zejście do Paro Rinpung Dzong ’Twierdzy Wzgórza Klejnotów oraz do Dungtse Lhakhand po  przekroczeniu Namai Zampa (tradycyjnego mostu wspornikowego). Lhakhang jest postrzegany jako “mandala”, gdzie różne poziomy odpowiadają różnym etapom inicjacji i zawiera kolekcję niektórych z najbardziej interesujących obrazów. Ta krótka wizyta ukazuje zarys bogactwa kulturowego i ekologicznego Bhutanu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

  DZIEŃ 4 TAKTSANG, GNIAZDO TYGRYSA I ŚWIĄTYNIA KYICHU LHAKHANG

  Zwiedzanie Paro – wyprawa do Taktsang (4-5 godz.). Najważniejszym punktem programu tego dnia jest wędrówka do jednego z najbardziej czczonych przez pielgrzymów miejsc Taktsang Goemba, bardziej znanego, jako “Gniazdo Tygrysa”. Według legendy guru Rinpoche dotarł tutaj lecąc na grzbiecie tygrysicy, medytował w jaskini przez trzy miesiące i nawrócił całą Dolinę Paro na Buddyzm. Spoczywające na wysokości 900 m ponad Doliną Taktsang stanowi jeden z cudów architektonicznych i cel naszej 4-godzinnego wędrówki, który będzie dla Państwa niezwykłym doświadczeniem. Część trasy można przejechać kucykami, z czego warto skorzystać, ponieważ trasa do klasztoru jest bardzo stroma i forsowna. Lunch pod chmurką przygotowany wcześniej przez naszego kucharza. W drodze powrotnej przystanek w najstarszej świątyni w Bhutan, Kyichu Lhakhang, wybudowanej w XIII wieku przez słynnego króla Tybetu buddyjskiego, Songtsena Gampo. Wieczorna przechadzka po pięknym mieście Paro. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

  DZIEŃ 5 DOLINA PUNAKHA, DZONG PUNAKHA I SPACER WŚRÓD PÓL RYŻOWYCH

  Paro – Punakha (5 godz. jazdy). Przejazd Doliną Punakha, do poprzedniej stolicy Bhutanu. Po obfitującej w piękne widoki jeździe zygzakowatą drogą docieramy do Dochula, pięknej przełęczy górskiej (na wysokości 3140 m. n.p.m.) ozdobionej chorągiewkami modlitewnymi oraz grupą 108 miniaturowych czortenów. W pogodny dzień można stąd dostrzec najwyższe wierzchołki himalajskich szczytów w Bhutanie. Pozostała część drogi to głównie zjazd w kierunku Doliny Punakha. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasta: Dzongu Punakha, wybudowanego strategicznie między dwoma rzekami, Phochu (rzeka rodzaju męskiego) i Mochu (rzeka rodzaju żeńskiego). Następny punkt to zimowa rezydencja religijnego przywódcy Bhutanu Je-Kkenpo. Następnie udamy się na wieczorną ceremonię do czortenu Khamsum Yule Namgyel, trzypoziomowego sanktuarium wybudowanego przez królową Bhutanu. Będzie to krótki 30-40-minutowy spacer pośród pól ryżowych i plantacji chili. Nocleg w hotelu w Punakha.

  DZIEŃ 6 DOLINA PHOBJIKHA, GANGTEY GOEMBA I CENTRUM ŻURAWIA CZARNOSZYJEGO

  Punakha – Gangtey (Dolina Phobjikha, 3 godz. jazdy). Po śniadaniu przejazd do Gangtey znanego również, jako Dolina Phobjikha. Gangtey jest piękną doliną położona na 3000 m. n.p.m. ze wzgórzami i zielonymi łąkami otoczoną ośnieżonymi szczytami Himalajów. Dolina Gangtey jest zimowym siedliskiem żurawi czarnoszyich (Grus nigricollis), które migrują tutaj z Tybetu i Syberii podczas zimowych miesięcy. Żurawie czarnoszyje są gatunkiem pod ochroną, rzadko spotykanym w naturalnym środowisku. Karą za zranienie żurawia czarnoszyjego jest dożywotnie więzienie. Odwiedzimy również Gangtey Goemba, z którego rozciąga się widok na całą zieloną Dolinę Phobjikha. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Lunch w hotelu. Po południu wycieczka po parku narodowym, gdzie jest wytyczonych wiele ścieżek dydaktycznych i zwiedzanie Centrum żurawia czarnoszyjego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

  DZIEŃ 7 ZWIEDZANIE TRONGSA, PAŁAC ZIMOWY DRUGIEGO KRÓLA BHUTANU

  Gangtey – Trongsa (4 godz. jazdy). Wcześnie rano, przejazd do Trongsa. Zakwaterowanie w hotelu, czas na krótki odpoczynek i lunch. Po lunchu odwiedzimy wspaniałe Dzong Trongsa rodową siedzibę monarchy Bhutanu. Jest to jedno z najbardziej imponujących dzieł architektury Bhutanu. Przerwa na lunch a następnie przejazd do Kuenga Rapten, aby zobaczyć Pałac Zimowy Drugiego Króla Bhutanu Jigme Wangchuk. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w hotelu.

  DZIEŃ 8 PRZEJAZD PRZEZ GÓRY CZARNE, ZWIEDZANIE BUMTHANG

  Trongsa – Bumthang (2,5 godz. jazdy). Rano, przejazd do tajemniczej i mitycznej krainy Bumthang, znanej dzięki opowieścią o cudach czynionych przez Wielkiego Guru Padmasambhawy. Serpentynową drogą przejedziemy przez najbardziej malowniczą krainę Bhutanu – Góry Czarne. Z punktu widokowego, w którym zatrzymamy się po drodze roztacza się widok na Jakar Dzong, czyli Zamek Białego Ptaka. Mijamy rzeki i strumienie oraz chorten Jamba Lhakhang i Kurjey Lhakhang z poruszanymi wodą młynkami modlitewnymi i kolorowymi kamiennymi rzeźbami. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i lunch. Po lunchu zwiedzanie świątyni Jakar Dzong, a potem Pałacu i Klasztoru Lamey Goemba zbudowanego w 1800 roku przez króla Urgjena Wangchuk dla swoich dwóch sióstr mniszek. W Bumthang warto również zobaczyć zakład tradycyjnego papieru czerpanego, fabrykę soku jabłkowego, dojrzewalnie sera szwajcarskiego i pospacerować po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg w hotelu.

  DZIEŃ 9 DOLINA TANG, ZWIEDZANIE ŚWIĄTYŃ, PRZEJAZD DO WANGDUEPHODRANG

  Bumthang – Dolina Tang – Wangduephodrang (ok. 6 godz. jazdy). Rano wyruszamy na pieszą wycieczkę do XVI wiecznego Pałacu wybudowany przez Deb Tshokye Dorji, potomka Dorji Lingpy. Obecnie w Pałacu mieści się muzeum, w którym można zobaczyć wystawę związaną głównie z życiem gubernatora Trongsa Penelop Tshokey Dorji i jego rodziny. Z Ugyenchholing udajemy się do Rimochen Lhakhang, świątyni poświęconej Guru Rimpoche (święty, patron Bhutanu). Odwiedzamy również świątynię Rimochen, kolejną świątynię pobłogosławioną przez Guru Rimpoche, gdzie można obejrzeć odciśnięte w skale ślady jego stóp i ciała. Wieczorem odwiedzamy miejscowe gospodarstwo, aby zakosztować tutejszej gościnności i porozmawiać. Po lunchu przejazd do Wangduephodrang. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczór wolny. Nocleg w resorcie.

  DZIEŃ 10 ZWIEDZANIE WANGDUEPHODRANG, PUNAKHA, ODWIEDZINY TYPOWYCH DOMOSTW BHUTAŃSKICH

  Wangduephodrang – Punakha – Thimphu (ok. 3 godz. jazdy). Wizyta w Wangduephodrang Dzong wybudowanym w 1638 r. w miejscu połączenia dwóch rzek. Z tego miejsca roztacza się imponujący widok zarówno na północno-południowe, jak i wschodnio-zachodnie panoramy. Potem przejazd do Thimphu. Po drodze zwiedzanie Punakha. Wizyta w Chimi Lhakhang w wiosce Lobesa (20 minut od Punakha), świątyni pomyślnych zbiorów wybudowanych przez słynnego „boskiego szaleńca” Lama Drukpa w 1499. Pielgrzymują do niej głównie kobiety, które nie mogą doczekać się potomstwa. To piękny krótki spacer wśród pól ryżowych oraz typowych domostw bhutańskich. Warto zatrzymać się w paru z nich, aby przyjrzeć się tradycyjnemu życiu tutejszych mieszkańców. Świątynia jest pięknie ulokowana na szczycie małego wzgórza spoglądającego na całą okolicę. Piknik w drodze powrotnej w Dochula cafeteria. Po przyjeździe do Thimphu zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

  DZIEŃ 11 ZWIEDZANIE THIMPHU, SZKOŁA TRZYNASTU SZTUK I RZEMIOSŁ, MUZEUM TEKSTYLIÓW

  Thimphu. Całodniowe zwiedzanie miasta. Warto być obecnym na targu weekendowym, gdzie lokalni mieszkańcy robią cotygodniowe zakupy. To jedna z głównych atrakcji tej wycieczki, ukazująca życie i kulturę ludzi w Bhutanie. Wizyta w Czortenie Pamięci (ogromna stupa), wybudowany ku czci Trzeciego Króla BhutanU. Przejazd do punktu widokowego Sangyegang, gdzie z lotu ptaka można oglądać Dolinę Thimphu. Następnie wizyta w ZOO i obserwacje takinów  – himalajskich ssaków. Wizyta w Zorig Chuksum, Szkole Trzynastu Sztuk i Rzemiosł założonej w 1971. Uczniowie przybywają tu z całego Bhutanu, aby uczyć się tradycyjnej sztuki i rzemiosła. Następnie wizyta w Muzeum Tekstyliów, gdzie można oglądać piękne tkaniny o oryginalnych wzorach. Kolejny punkt wycieczki to Centrum Rzemiosła Ręcznego oraz Tashichhodzong – Centrum Administracyjnym Bhutanu. W tej masywnej budowli znajdują się gabinety Króla, Opactwa oraz czterech ministrów. Po całodziennym zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg w hotelu. Hotel Phuntshopelrig /Jumolhari, Thimphu.

  DZIEŃ 12 PRZELOT Z PARO DO NEW DELHI, ZWIEDZANIE

  Thimphu – Paro – New Delhi. Rano wyjazd do Paro na lotnisko i lot do Indii. Zwiedzanie New Delhi (atrakcje inne niż pierwszego dnia). W zależności od wybranej opcji lotów nocleg lub transfer na lotnisko i wylot.

  DZIEŃ 13 PRZYLOT DO WARSZAWY

  Przylot do Warszawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – New Delhi – Paro – New Delhi – Warszawa,
  • noclegi w hotelach i motelach o standardzie 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • wszystkie transfery z lotniska i na lotnisko,
  • transport samochodem z kierowcą,
  • opłaty za benzynę, parkingi,
  • wyżywienie: śniadanie, lunch, obiadokolacja
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę przewodnika w Bhutanie na całej trasie wycieczki,
  • opiekę przewodnika lokalnego w Indiach,
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
  • opłatę za wizę do Indii,
  • opłatę za wizę do Bhutanu,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • biletów wstępów do części atrakcji wymienionych w programie 300 USD,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • zwyczajowych napiwków, 

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie.

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może ci się również spodobać