close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  DZIKA PRZYGODA NA MADAGASKARZE

  — aktywnie przez “ósmy” kontynent

  planowane terminy 06.10.2024 — 22.10.2024 27.04.2025 — 13.04.2025

  Podoba Ci się ten program? Napisz do Nas

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI NA MADAGASKAR

  Wieczorny wylot z Polski na Madagaskar przez jeden lub dwa porty przesiadkowe. 

  DZIEŃ 2 PRZYLOT DO ANTANANARIVO

  Wczesnym popołudniem przylot do stolicy wyspy. Procedury wizowe, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Dla chętnych wyjście na rekonesans okolicy. Nocleg w Antananarivo.

  DZIEŃ 3 WIZYTA W REZERWACIE MAROZEVO I VAKONA - PIERWSZY KONTAKT Z PRZYRODĄ MADAGASKARU

  Po śniadaniu wyruszamy malowniczą trasą, po drodze mijając małe tradycyjne wioski należące do grupy etnicznej Merina. Zatrzymujemy się w Marozevo, w rezerwacie “Madagascar Exotic” będącym domem dla kolorowych motyli, kameleonów, krokodyli, węży i nietoperzy. Dalszy przejazd do Andasibe przez Moramanga, miasta będącego stolicą plemienia Bezanozano (jednego z osiemnastu ludów zamieszkujących Madagaskar). Po południu wizyta w rezerwacie Vakona, gdzie zobaczymy między innymi fossa madagaskarskiego – największego drapieżnego ssaka zamieszkującego wyspę. Spróbujemy zaprzyjaźnić się także z wesołymi lemurami. Przejazd na kolację i nocleg do lodgy(B/D)

  DZIEŃ 4 PARK NARODOWY ANALAMAZAOTRA - SPOTKANIE Z INDRI - INDRI

  Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Analamazaotra w poszukiwaniu największych lemurów na Madagaskarze i na całym świecie, zwanych „Babakoto” lub Indri-Indri. Dorosłe osobniki dorastają do 1 metra wysokości. Zwierzęta te emitują wołanie zbliżone do płaczu, które bardzo wcześnie rano jest słyszalne w promieniu wielu kilometrów. Park zamieszkują liczne gatunki lemurów żerujących w ciągu dnia lub w nocy, a także ptaków i gadów.  Oprócz zwierząt oczaruje nas tu także bogactwo bujnej flory tropikalnej. Wśród niej wiele endemicznych roślin takich jak ravinala zwana drzewem podróżnika – ze względu na niezwykłą cechę gromadzenia wody deszczowej w liściach. Zachwycimy się pięknymi kwiatami dzikich orchidei, których jest tu ponad 100 gatunków. Powrót na kolację i nocleg do lodgy. (B/D)

  DZIEŃ 5 PODRÓŻ DO ANTSIRABE

  Po śniadaniu wyjazd do Antsirabe, trzeciego co do wielkości miasta Madagaskaru, będącego uzdrowiskiem i ośrodkiem turystycznym. Miejscowość leży w środkowej części wyspy u podnóża masywu wulkanu Ankaratra, na wysokości 1500 m n.p.m. Droga poprowadzi nas poprzez rodzime krajobrazy i tradycyjne wioski etnicznej grupy Merina, budującej domy z czerwonej cegły. Przybycie do Ambatolampy, krótka wizyta w rodzinnym warsztacie, gdzie wyrabiane są garnki i patelnie. Następnie przejazd w kierunku Antsirabe. Zakwaterowanie w lodgach, odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 6 ANDRANOMAFANA - PODGLĄDANIE I UCZESTNICZENIE W ŻYCIU LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

  Po śniadaniu wyjazd do wioski Andranomafana, oddalonej o około trzydzieści kilometrów od miasta Antsirabe. Po przyjeździe powitalny koktajl, a następnie zwiedzanie wsi i zakładów lokalnych rzemieślników. Dzięki pracującym tam ludziom dowiemy się jak wyrabia się krzesła czy pufy, odwiedzimy też tradycyjny wiejski dom. Lunch w formie pikniku, a potem czas na relaks w baniach termalnych. Po południu powrót do Antsirabe, kolacja i nocleg w lodgy(B/L/D)

  DZIEŃ 7 ZWIEDZANIE ANTSIRABE

  Po śniadaniu zwiedzanie miasta Antsirabe, nazywanego „Miastem wody”, będącego ważnym ośrodkiem rolniczo-przemysłowym. Wizyta w warsztacie produkującym miniaturowe zabawki i tradycyjne rękodzieło – wyroby z rogów bydła zebu. Możliwość zakupu unikatowych pamiątek z podróży. Następnie wyjazd do Miandrivazo. Zakwaterowanie w lodgach, czas na odpoczynek, kolacja i nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 8 MASIAKAMPA, REJS PO RZECE TSIRIBIHINA, WIOSKA MIANDRIVAZO

  Po śniadaniu przejazd samochodami do Masiakampy, gdzie czeka nas dziś spływ rzeką Tsiribihina. Podczas wycieczki na pokładzie naszej drewnianej łodzi będziemy mogli relaksować się, podziwiając krajobrazy cichej i spokojnej doliny. Spróbujemy dostrzec wodne ptactwo zamieszkujące brzegi rzeki. Na naszym szlaku miniemy wioskę Miandrivazo i będziemy mogli podpatrywać codzienne życie jej mieszkańców. Lunch na pokładzie łodzi. Po południu przypłynięcie do bazy campingowej. Kolacja i nocleg w namiotach nad brzegiem rzeki. (B/L/D)

  DZIEŃ 9 SPŁYW RZEKĄ, PARK NARODOWY BEMARAHA, WIOSKA SAKALAVA

  Po śniadaniu wyruszamy w dalszą podróż rzeką. Dopłyniemy do Parku Narodowego Bemaraha, gdzie udamy się na spacer w poszukiwaniu symbolu wyspy – lemurów. Chętni będą mogli zażyć orzeźwienia w wodach wodospadu. Lunch serwowany na pokładzie łodzi. Następnie popłyniemy do tradycyjnej wioski – Sakalava. Po jej zwiedzeniu przejdziemy nad brzeg rzeki, gdzie po kolacji spędzimy kolejną noc w namiotach. (B/L/D)

  DZIEŃ 10 PORT BELO SUR TSIRIBIHINA, BEKOPAKA

  Po śniadaniu wyruszamy w dalszą podróż rzeką. Dopłyniemy do Parku Narodowego Bemaraha, gdzie udamy się na spacer w poszukiwaniu symbolu wyspy – lemurów. Chętni będą mogli zażyć orzeźwienia w wodach wodospadu. Lunch serwowany na pokładzie łodzi. Następnie popłyniemy do tradycyjnej wioski – Sakalava. Po jej zwiedzeniu przejdziemy nad brzeg rzeki, gdzie po kolacji spędzimy kolejną noc w namiotach. (B/L/D)

  DZIEŃ 11 SPŁYW KAJAKIEM PO RZECE MANAMBOLO

  Po śniadaniu przejazd do bram Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha. Czeka nas dziś spływ canoe wąwozem rzeki Manambolo. Płynąc w cieniu olbrzymich klifów o pionowych, rzeźbionych przez rzekę ścianach zasmakujemy totalnej ciszy. Zobaczymy tzw. “Małe Tsingy” – struktury krasowe tworzone przez naturę od wieków, mające kształt wapiennych szczytów. Skały powstały w wyniku działań erozyjnych wody oraz wiatru. Po południu powrót do lodgy. Odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 11 SPŁYW KAJAKIEM PO RZECE MANAMBOLO

  Po śniadaniu przejazd do bram Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha. Czeka nas dziś spływ canoe wąwozem rzeki Manambolo. Płynąc w cieniu olbrzymich klifów o pionowych, rzeźbionych przez rzekę ścianach zasmakujemy totalnej ciszy. Zobaczymy tzw. “Małe Tsingy” – struktury krasowe tworzone przez naturę od wieków, mające kształt wapiennych szczytów. Skały powstały w wyniku działań erozyjnych wody oraz wiatru. Po południu powrót do lodgy. Odpoczynek przy basenie. Kolacja i nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 12 SPACER PO PARKU NARODOWYM TSINGY DE BEMARAHA

  Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha, który  nazywany jest „skalnym lasem”. W tym położonym na zachodzie wyspy rezerwacie przyrody można zobaczyć unikatowe na skalę światową wysokie wapienne skały, uformowane na kształt igieł. Niektóre z nich osiągają 45 metrów wysokości. Nazwa „Tsingy” wywodzi się z języka tubylców, gdyż po uderzeniu w skałę jej kamień wydaje głuchy dźwięk. Spacer po parku, który jest siedliskiem aż jedenastu gatunków lemurów. Żyje tutaj także ponad sto różnorodnych ptaków i około kilkadziesiąt gatunków gadów. Od 1990 r. rezerwat jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kolacja i nocleg w lodgach. (B/D)

  DZIEŃ 13 PRZEJAZD “ALEJĄ BAOBABÓW” DO MORONDAVA

  Po śniadaniu przejazd do Morondava. Po drodze przeprawa promowa przez rzekę. Przejazd słynną “aleją baobabów”. Te ogromne, wielowiekowe drzewa rosnące wzdłuż drogi, tworzą niesamowity krajobraz zwłaszcza przy zachodzie słońca. Czas na postój i sesje fotograficzne. Baobaby osiągają do 30 metrów wysokości i niektóre mogą mieć nawet tysiąc lat. Baobaby w Morandavie stanowią pozostałość po rosnących w okolicy lasach tropikalnych, które zostały wycięte przez miejscową ludność. Przyjazd do Morondava, zakwaterowanie w lodgach nad brzegiem morza. Wieczorem dla chętnych spacer piaszczystą plażą. Kolacja, nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 14 WIZYTA W WIOSCE PLEMIENIA MENABE

  Po śniadaniu spacer wśród mangrowców. Dotarcie do wioski rybackiej zamieszkałej przez ludność plemienia Menabe. Podglądanie życia jej mieszkańców. Dla chętnych możliwość nauczenia się tradycyjnych technik połowu ryb oraz popływania w kajaku wzdłuż brzegów wyspy. Czas wolny na odpoczynek, spacery, kąpiele w morzu. Wieczorem kolacja w lodgy. Nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 15 PRZELOT DO ANTANANARIVO

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy wyspy, Antananarivo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po odpoczynku spacer po mieście. Wejście na wzgórze Ambohimanga, gdzie mieści się letnia królewska rezydencja z XVIII wieku. Na cześć królowej Renavalony I, zwanej Okrutną, wybudowano tutaj dwa pawilony. Legendy głoszą, że z polecenia królowej z wyspy wygnano i zamordowano wszystkich europejskich kupców i misjonarzy. Wracając do hotelu wizyta na lokalnym rynku. Kolacja i nocleg w hotelu. (B/D)

  DZIEŃ 16 ANTANANARIVO - ZWIEDZANIE MIASTA, WYLOT DO EUROPY

  Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie stolicy Madagaskaru. Pierwotna nazwa miasta brzmiała “Analamanga”, co oznaczało “Niebieski Las”. Założone na początku XVII wieku znane jest również jako “Miasto Tysiąca”, gdyż w okresie podbojów broniło go tysiąc wojowników. Antananarivo rozmieszczone jest na 12 świętych wzgórzach, na wysokości 1200 m n.p.m. Zwiedzimy dwa zabytkowe pałace: pierwszy z nich to Pałac w Tana, wzniesiony przez Francuzów w XIX wieku; drugi to Pałac Rova, siedziba dawnych władców. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy. (B/L)

  DZIEŃ 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

  Cena zawiera

  • przeloty na głównej trasie 
  • bilet lotniczy na lot wewnętrzny Morondava – Antananarivo 
  • transport z/na lotnisko 
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja)  
  • zakwaterowanie w hotelu w Antananarivo w dniach 2 i 15; lodge w dniach 3-7 i 10-14; namioty typu iglo w czasie spływu rzeką w dniach 8-9
  • przejazdy prywatnymi jeepami 4×4 
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie Madagascar Exotic private reserve, Andasibe private park, Analamazaotra National Park, Bemaraha National Park 
  • rejsy łódkami 
  • miejscowych przewodników i ich opiekę podczas aktywności wymienionych w programie 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN  
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń
  • napiwków zwyczajowych
  • opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania
  • ewentualnych opłat wylotowych
  • ewentualnych podatków lotniczych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • sugerowana ochrona przeciwmalaryczna
  • zwiedzanie Grand Tsingy w Bemaraha National Park wymaga dobrej kondycji fizycznej, nie zalecana osobom cierpiącym na klaustrofobię – dz. 12
  • wyprawa możliwa do zrealizowania w czasie pory suchej – od połowy czerwca do połowy listopada

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może ci się również spodobać