close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  EKWADOR

  — kraj “Środka Świata”

  planowane terminy 08.06.2024 — 20.06.2024 11.08.2024 — 23.08.2024

  Chcesz jechać w innym terminie?

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI, PRZYLOT DO QUITO

  Wylot z Polski. Przylot do stolicy Ekwadoru – Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży.

  Dzień 2 HISTORYCZNE MIASTO QUITO

  Podczas wycieczki po historycznym mieście zwiedzimy piękne, kolonialne centrum Quito. Pierwszym przystankiem jest Bazylika, uważana za jeden z najważniejszych przykładów neogotyckiej architektury w Ekwadorze. Dalej kierujemy się do Plaza Grande (zwany również Placem Niepodległości), aby podziwiać historyczne budynki, w tym Pałac Prezydencki, Katedrę i Pałac Arcybiskupów. Spacerując tętniącymi życiem, kolonialnymi uliczkami starego miasta można podziwiać inne perełki historyczne, jak słynny kościół Compañia z wnętrzem pokrytym złotem. Na koniec udamy się na słynne wzgórze Panecillo, z którego rozpościera się piękny widok na miasto, skąd można zaobserwować kontrast pomiędzy kolonialnym i współczesnym Quito widzianym z góry. Po lunchu udamy się poza miasto by zobaczyć Środek Świata, gdzie linia równika przecina południk zerowy, a współrzędne wskazują punkt 0°0’0”. To wyjątkowe miejsce, przy pomniku Środek Świata, pozwala stanąć na obu półkulach jednocześnie. Wieczorem powrót do hotelu w Quito. (B/L)

  Dzień 3 REZERWAT PRZYRODY NAPO

  Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Quito, półgodzinny lot nad wschodnimi Andami przeniesie nas do Coca, miasteczka w dżungli. Na miejscu, z gorącym powitaniem czekać będą nasi pracownicy, którzy zabiorą Państwa do Portu Francisco de Orellana – który znajduje się zaledwie pięć minut od lotniska. To tu zaczyna się prawdziwa przygoda! W porcie wsiądziemy do łodzi z napędem motorowym i udamy się w dół rzeki Napo, głównego dopływu Amazonki w Ekwadorze. W trakcie podróży będzie można zaobserwować różne ptaki, w tym zimorodki, czaple. Po dwóch godzinach spływu rzeką Napo dotrzemy do przystani przy wejściu do rezerwatu. Czeka na nas spokojna podróż dłubanką, wąskim strumieniem zabierze nas do jeziora Añangu, gdzie znajduje się hotel. (B/L)

  Dzień 4 SPEKTAKL KOLORÓW W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI, LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ ANANGU

  Podczas drugiego dnia wycieczki w dżungli amazońskiej będzie można zaobserwować jedno z bardziej niesamowitych widowisk przyrodniczych: ssanie gliny przez papugi. Dotarcie do pierwszego miejsca gdzie papugi liżą glinę zajmie nam około godziny. To prawdziwy spektakl kolorów: około 11 gatunków ptaków takich jak papugi, ary i papugi aleksandretta przylatują tutaj każdego dnia by żywić się minerałami. Później wybierzemy się na spacer szlakiem w dżungli by dotrzeć do społeczności Kichwa Añangu i spędzić czas z mężczyznami, kobietami i dziećmi tej społeczności. Zobaczymy ich codzienne życie, zajęcia oraz ich rodowe zwyczaje i tradycje. Wrócimy do rzeki i wybierzemy się na półgodzinną, pieszą wycieczkę przez las Terra Firme. Późnym popołudniem powrót do hotelu. (B/L)

  Dzień 5 CANOPY OBSERVATION TOWER, CZARNE JEZIORO I TAJEMNICZA DZIKA PRZYRODA

  Po śniadaniu wyruszymy do zadaszonej wieży obserwacyjnej (Canopy Observation Tower), wysokiej platformy, z której będziemy mogli z bliska zaobserwować najlepsze widoki w dżungli. Ta drewniana platforma na wysokości 36 metrów została zbudowana obok wiekowego drzewa kapokowego. Aby dotrzeć na szczyt trzeba przejść przez różne poziomy lasu. Na samej górze rozpościera się przed nami bezkres i piękno Amazonii. Ptaki, które są praktycznie niezauważalne z najniższego poziomu dżungli, będą przelatywać obok nas. Stada żywo ubarwionych pirang, niebiesko żółtych ar i ogromnych tukanów przelatują wcześnie rano. Po południu, wejdziemy w głąb aby odkrywać piękną i tajemniczą dziką przyrodę, która kryje się wewnątrz lasu. Istnieje wiele możliwości by zobaczyć jaszczurki, różne gatunki małp takie jak endemiczne małpy tamaryny, rzadkie i wyjątkowe owady czy nawet przerażające węże. Zobaczymy również czarne jezioro Añangu i strumienie, które są domem dla wielu gatunków ryb i ssaków takich jak arirania amazońska (wydra olbrzymia) – unikalny gatunek z Amazonki. (B/L)

  Dzień 6 POWROTNA PRZEPRAWA ŁODZIĄ, TRANSFER NA LOTNISKO

  Po śniadaniu łodzią wiosłową popłyniemy do przystani, gdzie przesiądziemy się na łódź z napędem motorowym i wrócimy do miasteczka Coca. W trakcie ostatniej wyprawy rzeka może ujawnić nowe miejsca z rzadkimi gatunkami ptaków i małp, a na pożegnanie może pojawi się również arirania. Prywatny transfer z lotniska do hotelu w Quito. (B)

  Dzień 7 PARK NARODOWY COTOPAXI, ALEJA WULKANÓW, DZIKIE KONIE

  Wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi. Dzisiejsza przygoda rozpoczyna się wcześnie rano, Aleją Wulkanów przemieścimy się na południe. Dzisiejszym celem jest jeden z najwyższych, aktywnych wulkanów na świecie i jedna z głównych atrakcji Ekwadoru: elegancki Cotopaxi (5897 m. n.p.m.). Ten imponujący, pokryty śniegiem wulkan dumnie stoi pośrodku pięknego parku narodowego, który nosi jego nazwę. Po przyjeździe do Narodowego Parku Cotopaxi przewodnik opowie o unikatowej florze i faunie tego obszaru, oraz o historii wulkanu. Następnie udamy się nad jezioro Limpiopungo (3850 m. n.p.m.) by cieszyć się wędrówką przez zachwycające krajobrazy andyjskiego paramo gdzie można zaobserwować kolibry, dzikie konie i inne zwierzęta. Imponujący wulkan Cotopaxi oddalony jest zaledwie o kilka kroków, a w pogodny dzień można podziwiać go w pełnej okazałości. Po południu udamy się do hotelu znajdującego się w pobliżu Narodowego Parku Cotopaxi. (B/L)

  Dzień 8 LAGUNA QUILOTOA, LOKALNA WIOSKA TIGUA

  Wizyta nad laguną Quilotoa i Tigua. Wyruszamy rano by zobaczyć lagunę Quilotoa w kraterze. Quilotoa to piękna laguna na szczycie wulkanu Quilotoa. To jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w ekwadorskiej Sierra. Jej nazwa pochodzi od dwóch słów w języku Quechua „Quiru” co oznacza ząb i „toa” co znaczy królowa, z uwagi na kształt laguny. Woda mineralna laguny ma szmaragdowozielony kolor, który może zmieniać się w niebieskawą zieleń, a nawet prawie żółtą, w zależności od pory roku. Woda ma również dużą ilość dwutlenku węgla zmieszanego z siarkowodorem, przez co nie nadaje się do spożycia. Można przejść się w dół laguny i z powrotem w górę krateru (pieszo lub wynajmując muła). W drodze powrotnej zatrzymamy się w małej wiosce, która słynie ze swych lokalnych malowideł i masek, zwanej Tigua. (B/L)

  Dzień 9 NIETKNIĘTY KRAJOBRAZÓW ANDÓW, POCIĄGIEM DO NARIZ DEL DIABLO, RUINY INKÓW

  Pociąg Nos Diabła, Ruiny Inków Ingapirca i przyjazd do Cuenca. Dziś wybierzemy się na południe przez nietknięty krajobraz Andów. Od pokrytych śniegiem wulkanów, po tereny rolnicze gdzie lokalni mieszkańcy ubrani w tradycyjne stroje uprawiają swe ziemie, ten obszar wiejski zaskakuje na każdym kroku. Główną atrakcją dzisiejszego dnia jest Alausi, skąd rusza słynny pociąg jadący do Nosa Diabła. Nariz del Diablo to najbardziej złożona konstrukcja kolejowa jaka była do tej pory stworzona, co można zauważyć gdy pociąg manewruje na zygzakowatych torach, mijając zapierające dech w piersiach widoki. Po powrocie do Alausi kontynuujemy dalej na południe, do ruin Inków Ingapirca: niegdyś najważniejszy kompleks Inków w Ekwadorze. Tamtejsza świątynia Słońca, spiżarnie, obserwatoria i inne ruiny oferują interesujący wgląd w Imperium Inków. Po południu dotrzemy do pięknego, kolonialnego miasta Cuenca. (B/L)

  Dzień 10 CUENCA - KOLONIALNE DZIEDZICTWO, FABRYKA KAPELUSZY PANAMA

  Wycieczka po kolonialnym mieście Cuenca i fabryce kapeluszy Panama. Dziś mają Państwo okazję zwiedzić Cuenca ze swoim przewodnikiem. Cuenca to czwarte miasto Ekwadoru, a jego piękne, kolonialne centrum zostało ogłoszone przez UNESCO, Dziedzictwem Kulturowym Ludzkości. Dopełnieniem piękna centrum miasta jest życzliwość jego mieszkańców i przytulna atmosfera. Zobaczymy główne atrakcje architektoniczne, w tym imponującą katedrę. Następnie przewodnik zabierze Państwa do punktu widokowego Turi ze wspaniałym widokiem na całe miasto. „Turi” oznacza „brat” w Quichua, lokalnym języku rdzennych ludzi (przed okresem kolonialnym). Odwiedzą Państwo również rzemieślniczą fabrykę kapeluszy Panama. Wbrew temu co sugeruje nazwa, kapelusze Panama pochodzą z Ekwadoru, a Cuenca jest jednym z najważniejszych producentów tych kapeluszy, które wykonane są z liści palmy Paja Toquilla. W zależności od jakości i rozmiaru, ręczne wyprodukowanie kapelusza Panama może trwać tygodniami, a nawet miesiącami. (B/L)

  Dzień 11 PARK NARODOWY CAJAS, MIASTO PORTOWE GUAYAQUIL

  Cuenca – Narodowy Park Cajas – Guayaquil. Po śniadaniu przejazd do parku narodowego Cajas, pięknego obszaru chronionego o powierzchni 28.544 ha z różnymi typami ekosystemów, zróżnicowanych od lasu mglistego po skalisty krajobraz księżycowy. Jego różnorodność i duża liczba lagun, ponad 780, sprawia, że park ten jest naprawdę wyjątkowy. Większa część Cajas znajduje się na wysokości ponad 3000 m. n.p.m., a niektóre miejsca sięgają nawet 4400 m. n.p.m. Ten najwyżej położony obszar zachwyca najbardziej: krajobrazy paramo gdzie szczyty górskie i skały lodowe przeplecione są ciemnymi jeziorami i polami, na których pasą się dzikie lamy. Po wędrówce udamy się do Guayaquil, głównego portu i największego miasta Ekwadoru. Położone na brzegach rzeki Guayas, z plażą w odległości mniejszej niż 1,5h jazdy samochodem, Guayaquil posiada atmosferę nadmorskiego miasta. Ponadto połączenie nowoczesnych i historycznych budynków tworzy wyjątkowy klimat. (B/L)

  Dzień 12 WYLOT DO EUROPY

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

  Dzień 13 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Quito , Guayaquil – Warszawa
  • loty wewnętrzne na trasie: Quito – Coca – Quito
  • transfery lotniskowe
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja), pozostałe posiłki aranżowane przez pilota.
  • zakwaterowanie w hotelach 3***, 4**** oraz hacjendach w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • usługi lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń 400 USD
  • napiwków zwyczajowych
  • ewentualnych opłat wylotowych
  • ewentualnych podatków lotniczych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: