close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  WIETNAM I KAMBODŻA

  — wyszukana mieszanka kultur, smaków i tradycji

  planowane terminy 03.11.2024 — 16.11.2024 02.03.2025 — 15.03.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z  Polski do Wietnamu.

  Dzień 2 PRZYLOT DO HANOI - STOLICY WIETNAMU

  Lądujemy w stolicy Wietnamu – Hanoi. Transfer do hotelu – po drodze przewodnik omówi z Państwem plany na najbliższe dni, wieczorem czas na pozostawienie bagaży, kolację w hotelu i relaks po podróży. (D)

  Dzień 3 HANOI - MAUZOLEUM HO CHI MINHA, OLD QUARTER I WATER PUPPET

  Hanoi – miasto wielkich bulwarów, jezior i parków. Gwar przenika przez kolonialne budynki, eleganckie skwery i jedne z najnowocześniejszych hoteli w tej części Azji. Prawdziwy urok tego miejsca kryje się w małych sklepikach, przydrożnych kawiarniach i zabytkowym starym mieście. Zobaczymy znajdujące się tam imponujące mauzoleum Ho Chi Minha, otaczające je niesamowite ogrody, Dom Ho Chi Minha (Dom na Palach) oraz wybudowany na początku XX wieku Pałac Prezydencki – będący dawniej siedzibą Generalnego Gubernatora Francuskich Indochin. W Old Quarter znajduje się wiele niesamowitych świątyń – poświęcona Konfucjuszowi Świątynia Literatury, będąca jednocześnie najstarszym wietnamskim uniwersytetem, Pagoda na Jednym Filarze z 1049 roku, Pagoda Dien Huu, Van Mieu, Świątynia Quahn Thanh oraz legendarne Jezioro Zawróconego Miecza. Pod koniec dnia udamy się na Water Puppet – teatr drewnianych lalek wykonywany na wodzie, w którym starożytne legendy splatają się z nowoczesnością.. W międzyczasie obiad i kolacja w typowych wietnamskich restauracjach. (B/L/D)

  Dzień 4 ZATOKA HALONG BAY - REJS POMIĘDZY TYSIĄCAMI WYSP

  Transfer z Hanoi nad Zatokę Halong Bay. Po drodze zatrzymamy się by zobaczyć miejsca słynące z produkcji jedwabiu, ceramiki oraz kamiennych rzeźb. Lazurowe wody Zatoki Halong Bay będziemy przemierzać tradycyjną, drewnianą łodzią. To magiczna podróż pomiędzy tysiącami wapiennych wysp wynurzających się z morza. Legenda tej Zatoki Lądującego Smoka głosi, że smoki, dzięki którym powstała są tu nadal – ukryte w niezliczonych jaskiniach pełnych stalaktytów i stalagmitów. Obiad, kolacja i nocleg na pokładzie łodzi. (B/D)

  Dzień 5 HOI AN - KOLACJA W MIEŚCIE KRAWCÓW

  Poranek spędzimy na dalszym zwiedzaniu niekończących się atrakcji Zatoki Halong Bay. Późne śniadanie na pokładzie łodzi. Następnie zejdziemy na ląd. Stąd transfer na lotnisko. Lot do Danang, następnie transfer do Hoi An gdzie czekać na nas będzie kolacja. (B/L/D)

  Dzień 6 JAPOŃSKI MOST, FABRYKA JEDWABIU I MUZEUM W DANANG

  Hoi An – zachwyca swoją nadrzeczną scenerią, miniaturową skalą (mówi się że można tu dotknąć dachów wielu domów), gościnnością, butikami i galeriami. Rano wyruszymy na zwiedzanie miasteczka rikszami. Zobaczymy słynny i jeden z piękniejszych – Japoński Most (Pagoda Bridge). Podglądamy jak wyglądało domostwo potężnego kupca w minionym stuleciu, udamy się do fabryki jedwabiu. Następnie do Danang – jednego z największych wietnamskich portów. Zwiedzimy zbudowane w 1961 roku przez Ecole Francais D’Extreme-Orient Danang Museum of Cham Sculpture. Jest ono  pełne arcydzieł powstałych na przestrzeni wieków. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer do Hue – dawnej stolicy Wietnamu (1805 – 1945) gdzie udamy się na kolacje. (B/L/D)

  Dzień 7 HUE - PERFUMOWANA RZEKA, CESARSKA CYTADELA I TARGOWISKO DONG BA

  Całodniowa wycieczka po Hue. To zbudowane na brzegach rzeki Huong Giang (Perfumowana Rzeka) miasto przez pokolenia było siedzibą najpotężniejszych cesarzy kraju. Znajdująca się tu majestatyczna Cesarska Cytadela, dawna siedziba władców to kompleks budynków z Pałacem Cesarskim, Zakazanym Miastem, Pałacem Najwyższego Pokoju, Świątynią Dynastii Mieu, murami i bramami. Są one  zbudowane zgodnie z chińskimi zasadami geomantycznymi – przynoszącymi spokój i harmonię. Po obiedzie w lokalnej restauracji udamy się wzdłuż doliny Perfumowanej Rzeki – tu znajdują się Cesarskie Mauzolea Tu Dac i Khai Dinh. Nieopodal znajdują się efektowne pagody – Heavenly Lady Pagoda, Thien Mu (z dzwonem stojącym na grzbiecie marmurowego żółwia) i Huong Giang. Spacer kończymy przy lokalnym targowisku Dong Ba. Transfer na lotnisko. Lot do Sajgonu, transfer do hotelu i kolacja. (B/L/D)

  Dzień 8 PODZIEMNE MIASTA WIETKONGU I HO CHI MINH CITY (SAJGON)

  W pierwszej części udajemy się do jednego z najciekawszych miejsc powiązanych z wojną w Wietnamie – usytuowanego pomiędzy Ho Chi Minh a Kambodżą słynnego podziemnego miasta Wietkongu. Cu Chi – to niesamowita sieć podziemnych magazynów, zbrojowni, kuchni, stanowisk dowodzenia, połączonych siecią 250 km tuneli. Wybudowane już podczas francuskiej okupacji, dopracowane podczas wojny z USA pozostały jakby nietknięte przez bomby i ataki żołnierzy. Zobaczymy film dokumentalny nakręcony przez Wietkong. Czeka nas spotkanie z  historią. Wracamy do centrum miasta i udajemy się do lokalnej restauracji na obiad. Ho Chi Minh City (Sajgon) – jest pełen ruchu, szalony, ekscytujący, tłoczny, pełen barów, restauracji i sklepików. Spędzimy trochę czasu w War Remnants Museum w którym znajdują się przedmioty upamiętniające wojnę. Pozwoli nam to spojrzeć na wszystko co się wydarzyło oczami mieszkańców. Przejdziemy się uliczkami miasta, zobaczymy neogotycką Katedrę Notre Dame, taoistyczną święte miejsce Chua Ngoc Hoang, Jade Emperor Pagoda – której wyposażenie, dekoracje i rzeźby są symbolami boskości, niknącymi pod dymem nieustannie palących się kadzideł. Przeniesiemy się do tętniącej życiem dzielnicy handlowej Dong Khoi, “Rue Catinat”- historycznej ulicy francuskich osadników na targu Ben Thanh. Kolacja w lokalnej restauracji. (B/L/D)

  Dzień 9 SPŁYW DELTĄ MEKONGU, PŁYWAJĄCE RYNKI CAI BE

  Całodniowy spływ Deltą Mekongu. Wyjeżdżamy z szalonego Sajgonu by po godzinie drogi zatrzymać się  przy molo. Przesiądziemy się na małą łódkę. Udamy się na na bajeczną wycieczkę pomiędzy sadami mango i cytrusów, popłyniemy na pływający rynek Cai Be. Jest  to miejsce gdzie  sprzedaje się owoce, warzywa i lokalne rzemiosło prosto z łodzi, a towar przywiązany jest do wystających z nich wędek. Po drodze przycumujemy na chwilę przy jednym z  rodzinnych warsztatów. Zobaczymy jak wykorzystuje się starodawne techniki do ręcznego wytwarzania dmuchanego ryżu, słodyczy z cukru palmowego czy ciastek ryżowych. Po obiedzie w lokalnej restauracji przeniesiemy się na zachód do Chau Doc – wielokulturowego miasteczka przy granicy z Kambodżą. Znajdują się tu hodowle krewetek i farmy rybne, gdzie hoduje się je w “zagrodach” bezpośrednio w rzece. Nocleg i kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 10 KAMBODŻA - SPŁYW W DÓŁ MEKONGU I ZWIEDZANIE STOLICY PHNOM PENH

  Dziś przekraczamy kambodżańską granicę. Po śniadaniu wsiądziemy do szybkiej łodzi motorowej i kanałem spłyniemy w dół Mekongu przekraczając posterunki graniczne. Otoczeni przepięknymi krajobrazami, przyrzecznymi wioskami i plantacjami na brzegach odbędziemy pięciogodzinną podróż. Zauroczy nas zauważalna od razu różnorodność – dwa kraje, dwie kultury, odmienne sposoby życia. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na obiad do lokalnej restauracji. Zwiedzimy stolicę Kambodży Phnom Penh. Odwiedzimy Muzeum Narodowe pełne skarbów, arcydzieł i khmerskich rzeźb z okresu od V do VII wieku. Zwiedzimy Pałac Królewski i jego okolice, salę tronową gdzie do dziś udzielane są królewskie audiencje oraz kompleks Srebrnej Pagody. Kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 11 DROGA DO SIEM REAP

  Rano opuścimy Phnom Penh i przejedziemy przez Skun – miasta słynącego ze smażonych pająków i krainy zwanej Great Lakes River. Naszą wycieczkę będziemy kontynuować wśród gęstej roślinności i drewnianych domków, aż do sanktuarium Kuk Nokor z XI wieku. Po południu wizyta w Sambor Prei Kuk, ktory jest ogromnym terenem archeologicznym, zatopionym w buszu i wciąż mało popularnym wśród turystów. Jadąc dalej tzw. „Royal Way”, zatrzymamy się przy Kompong Kdei, solidnej zaporze, zbudowanej w wieku XII. Późnym popołudniem dotrzemy do Siem Reap. (B/L/D)

  Dzień 12 ANGKOR WAT

  Całodniowa wizyta w świątyniach Angkor Wat. To największy obszar archeologiczny na świecie. Sklasyfikowanych zostało tu 276 zabytków o niebagatelnym znaczeniu. Jest niezaprzeczalnym arcydziełem khmerskiej sztuki i architektury. Magiczne płaskorzeźby okalają zewnętrzne mury świątyni bezsprzecznie stanowiąc o jej niesamowitości, precyzji i drobiazgowym wykonaniu- nie bez powodu uważane za jeden z najpiękniejszych zabytków na świecie. Gigantyczne drzewa i ich korzenie owijają się wokół  przenikając świątynie. Ciężko odróżnić co stanowiło tu pracę człowieka a co twór natury. Udamy się z wizytą w Ta Phrom. Wybudowana w 1186 przez króla Jajavarmana VII jako buddyjski klasztor, świątynia dedykowana dla jego matki, była niegdyś jedną z najbogatszych świątyń zamieszkałych przez ponad 12 000 osób. Dziś masywne drzewa figowca i benjaminów wyrastają wprost z wież i korytarzy. Kolacja w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 13 JEZIORO TONLE SAP - PŁYWAJĄCE WIOSKI

  Wizyta w wiosce rybaków. Wzdłuż brzegów słynnego jeziora Tonle Sap znajduje się mnóstwo łodzi, które w rzeczywistości okazują się być domami należącymi do społeczności “nomadów jeziora”. Ta pływająca wspólnota przemieszcza się po jeziorze zgodnie z sezonem połowowym. Łodzie te – zbudowane na barkach i platformach które wznoszą się bądź osiadają wraz z rytmem jeziora są ich domami, szkołami, kościołami, urzędami, sklepami, gospodarstwami. Transfer na lotnisko w Siem Reap i wylot do Polski.

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Wietnam, Kambodża – Polska,
  • 2 loty wewnętrzne: Hanoi – Danang, Hue – Sajgon,
  • opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów wewnętrznych,
  • transfery z / na lotnisko,
  • przejazdy między miastami,
  • transport łodziami motorowymi, przejażdżkę rikszami,
  • noclegi w hotelach o standardzie 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • nocleg na statku w Zatoce Ha Long,
  • rejs w Zatoce Ha Long,  
  • wszystkie posiłki wymienione w  programie (B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja),
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę licencjonowanego angielskojęzycznego pilota – przewodnika w Wietnamie,
  • opiekę licencjonowanego angielskojęzycznego pilota – przewodnika w Kambodży,
  • opiekę polskojęzycznego pilota do wyłącznej dyspozycji grupy (przy grupach 10 osobowych bądź na życzenie),
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego,
  • wszystkie wymagane podatki i opłaty rządowe

  Cena nie zawiera

  • biletów wstępów do części atrakcji wymienionych w programie 300 USD,
  • wizy kambodżańskiej ok. 35 USD,
  • wizy wietnamskiej ok. 25 USD,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • posiłków nieuwzględnionych w programie,
  • wydatków osobistych,
  • zwyczajowych napiwków,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Podoba Ci się?

  Może Ci się również spodobać: