close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  Etiopia północ

  — historia ludzkości z filiżanką kawy w tle

  TERMINY NA ZAPYTANIE.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI DO ETIOPII

  Wylot z Polski przez jeden z portów tranzytowych. Transfer do hotelu w Addis Ababa na nocleg.

  DZIEŃ 2 BAHIR DAR, WODOSPADY BŁĘKITNEGO NILU

  Rano wylot do Bahir Dar. To małe miasteczko leży nad brzegiem największego jeziora w Etiopii. Nad Jeziorem Tana rybacy do dziś używają ręcznie robionych łodzi z papirusa. Niespełna godzinny przejazd do źródeł Błękitnego Nilu, gdzie będziemy mogli także podziwiać jego spektakularny wodospad Tis Issat. Po południu wizyta na lokalnym targu, a później wieczorna panorama miasta i Nilu z okolicznych wzgórz. Powrót do hotelu na nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 3 ZWIEDZANIE GONDAR

  Kontynuujemy przejazd na północ w stronę Gondar – XVI wiecznej stolicy Cesarstwa Etiopii. Ze względu na pozostałości pałaców cesarskich miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest też nazywane Camelotem Afryki, gdyż w całej Afryce nie znajdziemy tylu wspaniałych zamkowych budowli i kościołów. Zwiedzanie pałacu cesarza Fasiledesa oraz Katedry Trójcy ze słynnymi malowidłami i obrazami oraz Pałac Ras Gimb. Nocleg w Gondar. (B/D)

  DZIEŃ 4 LOT DO AKSUM - ARKA PRZYMIERZA, PAŁAC MAKEDY KRÓLOWEJ SABY, OBELISKI

  Rano transfer na lotnisko i przelot do Aksum. Zwiedzanie Aksum – świętego miasta dla kościoła etiopskiego. Założone ok. V wieku p.n.e. było stolicą królestwa Aksum – pierwszego państwa etiopskiego, a także miejscem koronacji cesarzy Etiopii. Wizyta w kościele Matki Bożej z Syjonu, w którym według tradycji kościoła etiopskiego spoczywa Arka Przymierza. Wedle przekazów przywiózł ją tu z Izraela pierwszy król Etiopii Menelik I (zgodnie z legendą syn króla Salomona i Makedy – królowej Saby). Dostępu do niej strzeże dożywotnio jeden mnich. Zwiedzanie muzeum, ruin zamku króla Kaleba i pałacu królowej Saby. Podziwianie megalitycznego obelisku o wadze ponad 100 ton. Nocleg w Aksum. (B/D)

  DZIEŃ 5 WYLOT DO LALIBELI, ZWIEDZANIE PODZIEMNYCH KOŚCIOŁÓW

  Śniadanie i wylot do Lalibeli – świętego miejsca etiopskiego kościoła ortodoksyjnego, celu licznych pielgrzymek chrześcijan. Jest to jedno z bardziej tajemniczych i ciekawych historycznie miejsc na świecie. Znajduje się tu jedenaście wykutych w litej skale monumentalnych kościołów, pochodzących z XII wieku i wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jedna z legend utrzymuje, że przynajmniej jeden z kościołów został zbudowany z pomocą aniołów w jeden dzień. Zwiedzanie kościołów Bet Medhane Alem, Bet Maryam, Bet Meskel, Bet Danaghel i Bet Mikael. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (B/D)

  DZIEŃ 6 LALIBELA

  Rano wycieczka za miasto do jednego z kościołów wokół wioski Bilbilla – Monastyru Yemrehanna. Monastyr został zbudowany z drewna i granitu przy wejściu do dużej jaskini. Powrót do Lalibela i czas na lunch. Po południu zwiedzanie zespołu kościołów Bet Gabriel – Rufael, Bet Merkorios, Bet Amanual i Bet Abba Libanos oraz najsłynniejszego z nich – Bet Giyorgis, powstałego w hołdzie świętego patrona Etiopii – św. Jerzego. Nocleg w Lalibela. (B/D)

  DZIEŃ 7 Addis Abeba

  Zwiedzanie pobliskiego Monastyru Na’akuto La’ab, zbudowanego na klifie. Przejazd do Addis Abeba. Nocleg.
  (B)

  DZIEŃ 8 POŻEGNANIE Z ETIOPIĄ I LOT DO POLSKI

  Wylot z Etiopii i przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Addis Ababa, Addis Ababa – Warszawa,
  • przeloty wewnętrzne na trasie przeloty wewnętrzne na trasie Addis Ababa – Bahir Dar, Gondar – Aksum, Aksum – Lalibela,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy autokarem / minibusem,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • rejs łodzią,
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków,
  • opłaty za wizę w wysokości ok. 52 USD/os (płatność po przylocie na lotnisku),
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • sugerowana ochrona przeciwmalaryczna,
  • możliwość połączenia z południem Etiopii,

  Planowana trasa

  Zdjęcia

  Chcesz z nami jechać?

  Może Ci się również spodobać