close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ISLANDIA (oferta dla szkół)

  — NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

  planowane terminy 11.05.2024 — 18.05.2024 (możliwość wyjazdu w dowolnym terminie)

  możliwość wyjazdu w dowolnym terminie

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZYLOT DO ISLANDII

  Przylot do Keflaviku o godz. 18:50. Przejazd wypożyczonymi vanami na nocleg w pensjonacie w okolicach Sellfoss. 

  Dzień 2 KSIĘŻYCOWE KRAJOBRAZY ISLANDII

  Po śniadaniu wyjazd na południe wyspy. Po drodze postoje przy wodospadach Seljalandsfoss i Skogafoss, na punkcie widokowym Dyrholaey. Dotarcie do miejscowości Vik i Myrdal z pięknymi czarnymi plażami i słupami skalnymi wynurzającymi się z oceanu. Powrót na kolację i nocleg. (B/L/D)

  Dzień 3 PÓŁWYSEP SNAEFELLSNES

  Krajobraz półwyspu Snaefellsnes nazywany jest często „Islandią w miniaturze”, gdyż znaleźć tu można wiele typowych dla tego kraju krajobrazów. Centralnym punktem regionu jest wulkan Snæfellsjökull, który może być uznany za symbol Islandii. Jego wysokość sięga 1446 m n.p.m., a na jego szczycie znajduje się lodowiec. Na północnym wybrzeżu półwyspu znajduje się kilka miasteczek i portów rybackich które odwiedzimy – ważniejszymi są: Ólafsvík, Grundarfjörður czy Stykkishólmur. (B/L/D)

  Dzień 4 POZNAWANIE OKOLIC

  Po wczorajszych intensywnych przeżyciach dzisiejszy dzień spędzimy na odpoczynku i niespiesznym poznawaniu bliższych okolicy. Możliwości jest sporo – przejażdżki na islandzkich konikach, trekking na pobliskie wzgórza, wypożyczenie rowerów. (B/L/D)

  Dzień 5 LAGUNA JOKULSARLON

  Całodniowa wyprawa do jednej z największych atrakcji Islandii – Laguny Jokulsarlon. Laguna powstała naturalnie z wód topniejącego pobliskiego lodowca. Wypełniona jest górami lodu mającego ponad tysiąc lat, który tworzy spektakularne krajobrazy. Przez cały rok można tu zobaczyć foki, gromadzące się u ujścia laguny. Miejsce to wielokrotnie było wykorzystywane w teledyskach czy filmach m.in o Jamesie Bondzie.

  Dzień 6 PARK NARODOWY THINGVELLIR

  Wyjazd do Parku Narodowego Thingvellir – to właśnie tu już w 930 roku narodziła się Islandzka demokracja, czyli niespełna 60 lat od przybycia pierwszych osadników. Miejsce atrakcyjne jest nie tylko dla turystów, ale również geologów z całego świata. To właśnie tu można zobaczyć na własne oczy szczelinę ryftową między dwoma płytami tektonicznymi – północnoamerykańską i euroazjatycką.(B/L/D)

  Dzień 7 ZŁOTY KRĄG

  Tego dnia czekają na nas najpopularniejsza atrakcja jaką skrywa Islandia, tzw “Złoty Krąg”. Zobaczymy słynny gejzer Strokkur, strzelający wodą na 30 metrów oraz ​Złoty Wodospad – Gullfoss​, od którego  wywodzi się nazwa ​“Złoty Krąg”​. Opcjonalnie możliwość kąpieli w gorących źródłach w Fontana Laugarvatn (koszt 15 EUR/ poniżej 16 lat, 28 EUR/ powyżej 16 lat). Wieczorem powrót do guesthouse, kolacja, a później wypatrywanie na niebie zorzy polarnej. (B/L/D)

  Dzień 8 ZWIEDZANIE REYKJAVIKU

  Po śniadaniu, pakujemy bagaże i jedziemy do Reykjaviku. Wizyta w starym porcie, spacer do latarni morskiej. Chwila dla miłośników fotografii przy budynku Harpa, zwanym także islandzkim kryształem. Spacer znaną Laugavegur – główną ulicą handlową, pełną restauracji, sklepów z pamiątkami i słynnymi islandzkimi swetrami. Opcjonalnie wjazd windą na dzwonnicę kościoła Hallgrímskirkja, który jest symbolem miasta i podziwianie panoramy Reykjaviku (koszt 1 EUR/poniżej 16 lat, 10 EUR/powyżej 16 lat). Następnie Gmach Parlamentu (najstarszy parlament świata), Hofdi House – uważany za jeden z najładniejszych budynków w Reykjaviku (w którym Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow spotkali się, aby zakończyć „zimną wojnę”), rzeźba Solfar („Podróżnicy”) – przypominająca łódź z rybiego szkieletu. Czas wolny, obiadokolacja. Wieczorem transfer na lotnisko. O godz. 19:35 wylot do Polski. Przylot do Katowic po północy.(B/L/D)

  Cena zawiera

  • 7 noclegów, zakwaterowanie w pensjonacie w okolicy miejscowości Sellfoss (ok. 45 km od Reykjaviku), pokoje 2-4 osobowe ze wspólną łazienką,
  • wyżywienie zgodne z programem (B – śniadanie, L – lunch, D – dwudaniowa ciepła kolacja),
  • przejazdy vanami 9 osobowymi,
  • opiekę 2 polskich przewodników,
  • ubezpieczenie KL 10000 EUR, NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

  Cena nie zawiera

  • atrakcji ujętych w programie jako opcjonalne (wjazd na wieżę kościoła oraz gorące źródła – Fontana Laugarvatn) lub dodatkowych atrakcji.

  Uwagi

  • oferta dla szkół,
  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,
  • pokoje 2-4 osobowe z pościelą, wspólna łazienka na korytarzu,
  • konieczność zabrania własnych ręczników,
  • lunch przygotowywany samodzielnie przez uczestników z produktów serwowanych na śniadanie, możliwość zaparzenia kawy/ herbaty w termosie,
  • trasa i kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na warunki panujące na drogach.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: