zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

GRUZJA DLA AKTYWNYCH

— trekkingi i rowery

planowane terminy 12.08.2023 — 19.08.2023

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 WYLOT DO GRUZJI

Wieczorny wylot z Warszawy lotem bezpośrednim do Tbilisi.

Dzień 2 ZWIEDZANIE TBILISI

Wcześnie rano przylot do Tbilisi. Odprawa i przejazd na pierwszą część zwiedzania gruzińskiej stolicy. Czas na śniadanie. Przejazd do hotelu i w miarę możliwości jak najwcześniejsze zakwaterowanie. Odpoczynek, a po następnie zwiedzanie miasta z najważniejszymi jego punktami: Katedrą Trójcy Świętej, kościołem Metekhi oraz twierdzą Narikala, do której dostaniemy się kolejką gondolową. Wieczorny spacer po stołecznej starówce. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji.

(B/D)

Dzień 3 MCCHETA, TWIERDZA ANANURI, KAZBEGI

Po porannym rozruchu i śniadaniu czas na wyjazd na północ do Mccheta – zabytkowego miasta, które jest kolebką gruzińskiego chrześcijaństwa i państwowości. Zwiedzanie soboru katedralnego i monastyru. Kolejny przystanek, pięknie położona nad rzeką Aragwi – twierdza Ananuri. Dalej przemieszczamy się malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną wijącą się serpentynami przez majestatyczne góry Kaukazu. Dojeżdżamy do Kazbegi, na kolację i nocleg. Dla “rozruszania kości” lekki trekking/spacer po okolicy.

(B/D)

Dzień 4 ROWERY I TREKKING Z KAZBEKIEM W TLE

Dla chętnych poranny rozruch, a po śniadaniu ruszamy na rowerową przygodę. Czeka nas sześciokilometrowy podjazd do jednego z najsłynniejszych miejsc w Gruzji – kościoła Gergeti. Położony jest on na zboczu górującym nad doliną, a w tle znajduje się jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek. Zjeżdżamy w dół doliny i po krótkim odpoczynku czeka nas krótki trekking w wąwozie Dariali do widowiskowego wodospadu Gveleti. W przypadku złych warunków pogodowych proponujemy pokonanie trasy samochodami 4×4. Kolacja i nocleg w Kazbegi.

(B/D)

Dzień 5 RAFTING, WINIARNIA, SIGHNAGHI

Poranny rozruch. Przejazd nad rzekę Aragwi, skąd rozpoczniemy emocjonujący 13 kilometrowy spływ raftingowy. Na przełomie kwietnia i maja topniejące śniegi zapewniają sporą dawkę adrenaliny. Po raftingu jedziemy na wschód Gruzji do słynnego z winnic regionu Kachetii. Odwiedziny w jednej z  nich, gdzie będziemy degustować miejscowe wina. Dzień zakończymy w uroczym miasteczku Sighnaghi położonym wysoko nad równinami Kachetii. Kolacja i nocleg w miejscowym hotelu.

(B/D)

Dzień 6 TREKKING W REZERWACIE LAGODEKHI

Dzień tradycyjnie rozpoczniemy od rozruchu i śniadania. Następnie przejazd do rezerwatu Lagodekhi położonego przy granicy z Azerbejdżanem. Od bram parku ruszamy na 10 km trekking, który pozwoli  nam podejrzeć różnorodność przyrody Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Zajęcia fitness, kolacja i nocleg.

(B/D)

Dzień 7 GORI, SKALNE MIASTO UPLISCICHE, TRADYCYJNA KOLACJA

Po porannych zajęciach wyjazd do Gori – miejsca, w którym urodził się Józef Stalin. Wizyta w muzeum. Dalej przejazd do Uplisciche – starożytnego gruzińskiego miasta. Eksploracja skalnego miasta i jaskiń zamieszkiwanych przez pierwszych mieszkańców Gruzji. Powrót do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w restauracji z tradycyjnym pokazem folklorystycznym. Nocleg.

(B/D)

Dzień 8 WYLOT DO POLSKI

Poranna pobudka, transfer na lotnisko i wczesny wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa
 • noclegi w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych
 • wyżywienie: śniadania i kolacje
 • transfery lotniskowe
 • przejazdy minibusem/ autobusem na trasie wycieczki lub w przypadku grupy poniżej 7 osób – samochodami 4×4
 • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • wypożyczenie rowerów górskich
 • rafting na rzece Aragwi z profesjonalną obsługą
 • opłata za degustację wina w rejonie Kachetii
 • opiekę miejscowego przewodnika
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15 000 PLN
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok. 150 EUR)
 • ewentualnych napiwków

Uwagi

 • planowane terminy na zapytanie
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Zainteresowany?

Może Ci się również spodobać: