close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  ISLANDIA

  — wokół wyspy

  planowane terminy
  06.07.2024 — 14.07.2024 22.06.2024 — 31.07.2024
  11.08.2024 — 19.08.2024 01.09.2024 — 09.09.2024

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 LOT NA ISLANDIĘ

  Wylot z lotniska Chopina w Warszawie lub innego lotniska w Polsce. Lądujemy w Keflaviku, nieopodal w stolicy Islandii Reykjaviku. Transfer do hotelu na nocleg.

  Dzień 2 ZŁOTY KRĄG, GEJZERY, LODOWCE I WULKANY

  Wyruszamy na północ drogą “ring road”, w kierunku słynnego “Złotego Kręgu”. Odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO dolinę Thingvellir –  miejsce atrakcyjne nie tylko przyrodniczo (tu stykają się dwie płyty tektoniczne – można więc w jednym momencie stać na dwóch kontynentach jednocześnie), ale też historycznie – narodziła się tu islandzka demokracja. Zobaczymy strzelający wodą na ok. 30 metrów gejzer Strokkur oraz Złoty Wodospad – Gullfoss. Nocleg na półwyspie Snaefellsjokul.

  Dzień 3 ISLANDIA W PIGUŁCE - LODOWCE, POLA LAWOWE, KLIFY I ŹRÓDŁA GEOTERMALNE

  Przejazd widokową trasą wokół lodowca Snaefellsjokull znanego z powieści Juliusza Verne’a “Podróż do wnętrza Ziemi”. Półwysep często nazywany jest Islandią w pigułce – zwiedzając ten mały kawałek lądu ma się wrażenie, że skupia on w sobie wszystko, co najpiękniejsze w Islandii. Lodowce, rozległe pola lawowe, wodospady, klify i źródła geotermalne. Nocleg w okolicach stolicy północnej Islandii – Akureyri.

  Dzień 4 WODOSPAD BOGÓW, WULKAN HVERFJALL I MALOWNICZE TERENY WOKÓŁ JEZIORA MYVATN

  Wyruszamy na wschód. Zatrzymujemy się przy Godafoss – wodospadzie bogów. Następnie udamy się na spacer po wygasłym wulkanie Hverfjall – uwiedzie nas surowy, księżycowy krajobraz okolicy. Tereny przyległe do jeziora Myvatn pełne są niesamowitych formacji skalnych. Okolica pełna jest gejzerów, gorących źródeł i oczek błotnych. Będziemy spacerować, podglądać ptaki, przejedziemy do wulkanu Krafla. Czarnych i czerwone pola lawowe, gotujące się błotne kałuże i para wydobywająca się ujść kraterów tworzy wręcz magiczny klimat. 

  Fakultatywnie możliwość rejsu po Morzu Grenlandzkim i wypatrywanie wielorybów (ok. 3 godziny). 

  Dzień 5 FIORDY WSCHODNIE, WODOSPAD DETTIFOSS I MIASTECZKO SEYDISFJORDUR

  Malownicze wybrzeże, czarne piaszczyste plaże i elfy – to wszystko ponoć możemy znaleźć przemierzając 120 kilometrowy odcinek linii brzegowej fiordów wschodniej Islandii. Udamy się w okolice malowniczego miasteczka Djupivogur. Odpoczniemy przy potężnym wodospadzie Dettifoss i zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miasteczek na wyspie – Seydisfjordur. Nocleg w okolicy Egilssataoir.

  Dzień 6 LODOWIEC VATNAJOKULL I LAGUNA LODOWCOWA

  Przejazd w okolice największego w Europie lodowca – Vatnajokull. Podjeżdżamy do jednego z jęzorów lodowcowych. Fakultatywnie – możliwość udania się na spacer po lodowcu. Udamy się w okolice laguny lodowcowej Jokulsarlon gdzie z brzegu widać lodowe góry. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wycieczki statkiem wokół gór lodowych.  Nocleg na trasie w okolicach Vik.

  Dzień 7 CZARNE PLAŻE, WODOSPADY

  Okolice miasteczka Vik pełne są pięknych czarnych plaż i skalnych formacji wynurzających się z oceanu. Okoliczne klify stanowią teren rozrodczy dla maskonurów. Zatrzymamy się przy imponujących wodospadach Skogafoss i Seljalandsfoss. Nocleg w okolicy wulkanu Hekla.  Legenda głosi, że jest on wrotami piekieł.

  Dzień 8 DOLINA GJAIN, REYKJAVIK, ERUPCJA WULKANU FAGRADALSFJALL

  Doliną rzeki Thjorsa udajemy się w stronę Reykjaviku. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej dolinie Gjáin. Zobaczymy majestatyczne wodospady Haifoss i Hjalparfoss. Docieramy do Reykjaviku. Zwiedzanie stolicy Islandii. Na koniec obserwowanie erupcji wulkanu Fagradalsfjall. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Dzień 9 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Reykjavik, Reykjavik – Polska,
  • przejazdy minibusem,
  • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach 3*** lub, w prywatnych apartamentach typu AirBnB w pokojach dwuosobowych, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika na miejscu,
  • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15 000 PLN, koszty ewentualnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 300 EUR,
  • ewentualnych napiwków,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Lecisz z nami na Islandię?

  Może Ci się również spodobać: