zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

ISLANDIA

— wokół wyspy

planowane terminy
24.06.2023 — 02.07.2023 08.07.2023 — 16.07.2023
12.08.2023 — 20.08.2023 03.09.2023 — 11.09.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT NA ISLANDIĘ

Wylot z lotniska Chopina w Warszawie lub innego lotniska w Polsce. Lądujemy w Keflaviku, nieopodal w stolicy Islandii Reykjaviku. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2 ZŁOTY KRĄG, GEJZERY, LODOWCE I WULKANY

Wyruszamy na północ drogą “ring road”, w kierunku słynnego “Złotego Kręgu”. Odwiedzimy wpisaną na listę UNESCO dolinę Thingvellir –  miejsce atrakcyjne nie tylko przyrodniczo (tu stykają się dwie płyty tektoniczne – można więc w jednym momencie stać na dwóch kontynentach jednocześnie), ale też historycznie – narodziła się tu islandzka demokracja. Zobaczymy strzelający wodą na ok. 30 metrów gejzer Strokkur oraz Złoty Wodospad – Gullfoss. Nocleg na półwyspie Snaefellsjokul.

Dzień 3 ISLANDIA W PIGUŁCE - LODOWCE, POLA LAWOWE, KLIFY I ŹRÓDŁA GEOTERMALNE

Przejazd widokową trasą wokół lodowca Snaefellsjokull znanego z powieści Juliusza Verne’a “Podróż do wnętrza Ziemi”. Półwysep często nazywany jest Islandią w pigułce – zwiedzając ten mały kawałek lądu ma się wrażenie, że skupia on w sobie wszystko, co najpiękniejsze w Islandii. Lodowce, rozległe pola lawowe, wodospady, klify i źródła geotermalne. Nocleg w okolicach stolicy północnej Islandii – Akureyri.

Dzień 4 WODOSPAD BOGÓW, WULKAN HVERFJALL I MALOWNICZE TERENY WOKÓŁ JEZIORA MYVATN

Wyruszamy na wschód. Zatrzymujemy się przy Godafoss – wodospadzie bogów. Następnie udamy się na spacer po wygasłym wulkanie Hverfjall – uwiedzie nas surowy, księżycowy krajobraz okolicy. Tereny przyległe do jeziora Myvatn pełne są niesamowitych formacji skalnych. Okolica pełna jest gejzerów, gorących źródeł i oczek błotnych. Będziemy spacerować, podglądać ptaki, przejedziemy do wulkanu Krafla. Czarnych i czerwone pola lawowe, gotujące się błotne kałuże i para wydobywająca się ujść kraterów tworzy wręcz magiczny klimat. 

Fakultatywnie możliwość rejsu po Morzu Grenlandzkim i wypatrywanie wielorybów (ok. 3 godziny). 

Dzień 5 FIORDY WSCHODNIE, WODOSPAD DETTIFOSS I MIASTECZKO SEYDISFJORDUR

Malownicze wybrzeże, czarne piaszczyste plaże i elfy – to wszystko ponoć możemy znaleźć przemierzając 120 kilometrowy odcinek linii brzegowej fiordów wschodniej Islandii. Udamy się w okolice malowniczego miasteczka Djupivogur. Odpoczniemy przy potężnym wodospadzie Dettifoss i zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miasteczek na wyspie – Seydisfjordur. Nocleg w okolicy Egilssataoir.

Dzień 6 LODOWIEC VATNAJOKULL I LAGUNA LODOWCOWA

Przejazd w okolice największego w Europie lodowca – Vatnajokull. Podjeżdżamy do jednego z jęzorów lodowcowych. Fakultatywnie – możliwość udania się na spacer po lodowcu. Udamy się w okolice laguny lodowcowej Jokulsarlon gdzie z brzegu widać lodowe góry. Dla chętnych (fakultatywnie) możliwość wycieczki statkiem wokół gór lodowych.  Nocleg na trasie w okolicach Vik.

Dzień 7 CZARNE PLAŻE, WODOSPADY

Okolice miasteczka Vik pełne są pięknych czarnych plaż i skalnych formacji wynurzających się z oceanu. Okoliczne klify stanowią teren rozrodczy dla maskonurów. Zatrzymamy się przy imponujących wodospadach Skogafoss i Seljalandsfoss. Nocleg w okolicy wulkanu Hekla.  Legenda głosi, że jest on wrotami piekieł.

Dzień 8 DOLINA GJAIN, REYKJAVIK, ERUPCJA WULKANU FAGRADALSFJALL

Doliną rzeki Thjorsa udajemy się w stronę Reykjaviku. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej dolinie Gjáin. Zobaczymy majestatyczne wodospady Haifoss i Hjalparfoss. Docieramy do Reykjaviku. Zwiedzanie stolicy Islandii. Na koniec obserwowanie erupcji wulkanu Fagradalsfjall. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 9 LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski.

Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Reykjavik, Reykjavik – Polska,
  • przejazdy minibusem,
  • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach 3*** lub, w prywatnych apartamentach typu AirBnB w pokojach dwuosobowych, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika na miejscu,
  • ubezpieczenie KL 100 000 EUR i NNW 15 000 PLN, koszty ewentualnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 300 EUR,
  • ewentualnych napiwków,

Uwagi

  • inne terminy na zapytanie

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Lecisz z nami na Islandię?

Może Ci się również spodobać: