close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KOLUMBIA

  — ukryta perła Ameryki Południowej

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI DO KOLUMBII

  Poranna zbiórka na lotnisku, lot do Kolumbii przez jeden z portów europejskich. Lądowanie w Bogocie. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych w ramach zaaklimatyzowania pierwszy spacer po okolicy.

  (D)

  Dzień 2 ZWIEDZANIE BOGOTY

  Całodniowe zwiedzanie Bogoty. Zaczniemy od spaceru po historycznym centrum oraz zabytkowej Candelaria. Zobaczymy: oszałamiające muzeum złota, Plac Bolivar, Chorro del Quevedo. Jaskrawo pomalowane budynki pokryte graffiti i klimatyczne knajpki. Wjazd kolejką na górę Monserrate (3100 m n.p.m.), skąd rozciąga się widok na całą metropolię. Krótka wizyta w muzeum najsłynniejszego kolumbijskiego artysty Fernando Botero. Powrót do hotelu. Wieczorem kolacja w modnej, klimatycznej restauracji “Andres Carne Res”.

  (B/L/D)

  Dzień 3 PODZIEMNA KATEDRA SOLI, VILLA DE LEYVAPODZIEMNA KATEDRA SOLI, VILLA DE LEYVA

  Przejazd do Zipaquira. Wizyta w Katedrze Soli, która jest uważana za jedno z najbardziej znaczących osiągnięć kolumbijskiej architektury. Zbudowana 200 metrów pod powierzchnią ziemi w tunelach kopalni, jest rzymskokatolickim kościołem, miejscem pielgrzymek i niedzielnych mszy. Lunch. Następnie kontynuacja podróży do Villa de Leyva. Zakwaterowanie oraz czas na eksplorację miasteczka.

  (B/L)

  Dzień 4 WYCIECZKA DO IGUAQUE LUB RAQUIRA

  Gratka dla miłośników pieszych wędrówek – wycieczka do Iguaque. Jest to jeden z płaskowyżów Kolumbii, uważanych przez starożytnych mieszkańców Muisca za miejsce święte. Wedle ich wierzeń bogini Bachue pojawiła się tam, by zaludnić ziemię, a następnie zniknęła w jeziorze w postaci węża. Obszar paramo porastają charakterystyczne, kwitnące na żółto gwiezdne rośliny – frailejones. Słyną one z tego, że wychwytują wodę z nisko wiszących chmur i uwalniają ją z powrotem do gleby, zapewniając miastom takim jak Bogota ciągłe zaopatrzenie w wodę.

   

  Dla pozostałych krótka wycieczka do Raquira, która znana jest z kolorowych domów oraz tradycyjnych wyrobów garncarskich i tkackich. Następnie wizyta w muzeum El Fosil. Wzgórza wokół Villa de Leyva pełne są skamielin, pozostałości z czasów, gdy obszar ten zalegał pod wodami morskimi. Odnajdywanie małych skamielin było codziennością, ale pewnego popołudnia 1977 r. miejscowi rolnicy natknęli się na masywny, prawie kompletny szkielet Kronozaura, krewnego krokodyla z okresu kredy.

   

  Po powrocie do Villa de Leyva czas wolny i wymiana wrażeń z wycieczek.

  (B/L)

  Dzień 5 KOLUMBIJSKIE SŁODKOŚCI, BARICHARA

  Opuszczamy uroczą miejscowość Villa de Leyva i jedziemy do Barichara. Po drodze wizyta w fabryce bocadillo – galaretek z guavy – tradycyjnych, kolumbijskich słodyczy. Następnie przystanek w mieście Socorro. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu w Barichara, która jest jedną z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych kolonialnych wiosek. Wieczorem cofniemy się w czasie siedząc na głównym placu i obserwując otaczający nas świat.

  (B/L)

  Dzień 6 NA SZLAKU “EL CAMINO REAL”

  Dzisiejszy dzień spędzimy na aktywnym trekkingu do wioski Guane. Szlak o nazwie “El Camino Real” (Królewska Droga), prowadzi przez piękny kanion i dolinę, wśród wiejskich krajobrazów. Po lekkim, około dwugodzinnym spacerze dochodzimy do Guane, która jest mniejszą wersją uroczej Barichara. Czas na odpoczynek, kawę lub lody. Powrót do Barichara tuk-tukami. Po południu czas wolny lub opcjonalnie udział w raftingu na rzece Fonce.

  (B/L/D)

  Dzień 7 KANION CHICAMOCHA, LOT DO PEREIRA

  Wczesny wyjazd. Wizyta w Curiti, obszarze słynącym z lokalnego rzemiosła i wyrobów z naturalnych włókien fique i agawy sizalskiej. Następnie zobaczymy majestatyczny, drugi na świecie pod względem wielkości Kanion Chicamocha. Jego maksymalna głębokość sięga nawet 2000 metrów. Popołudniowy przelot z  Bucaramangi do Pereiry. Transfer do hotelu w Salento.

  (B/L)

  Dzień 8 DOLINA COCORA, SALENTO

  Przejazd Jeepami Willys do Doliny Cocora. Podczas wędrówki zobaczymy kolumbijskie drzewo narodowe – Palmę Woskową. To największa palma na świecie, osiągająca wysokość 60 m. Zarówno palmy jak i gniazdujące wyłącznie w nich papugi zostały uznane za gatunki zagrożone wyginięciem. Obserwacja kolibrów po drodze lub w sanktuarium w El Acaime. Fantastyczne widoki i piękna przyroda na długo pozostaną w pamięci. Późny lunch zjemy w restauracji „Donde Laurita Campestre” w pobliżu doliny Cocora.

  (B/L/D)

  Dzień 9 WIZYTA NA PLANTACJI KAWY, OTUN QUIMBAYA

  Po śniadaniu wyjazd do Finca El Ocaso, na plantację kawy. Farma została nagrodzona kilkukrotnie za doskonałą kawę, jaką się tu produkuje. Podczas wycieczki zobaczymy jak przebiega proces produkcji, a na koniec dowiemy się w czym tkwi sztuka parzenia wyśmienitej kawy. Po filiżance czarnego trunku jeśli czas pozwoli podróż do Otun Quimbaya – rezerwatu fauny i flory. Lunch na farmie. Obserwacja zwierząt i roślin w towarzystwie lokalnego przewodnika. Przejazd na nocleg do Salaminy, uroczego miasteczku, położonego na wzgórzu ze stromymi uliczkami.

  (B/L/D)

  Dzień 10 SALAMINA, DROGA DO MEDELLIN

  W 1982 roku Salamina została ogłoszona Pomnikiem Narodowym, jest też częścią Kolumbijskiej Sieci Miast Dziedzictwa. Z oddali wygląda jak kolekcja domków z cegły, z dachówkami wyłożonymi kafelkami. Niespieszny przyjazd do Medellin, zakwaterowanie w centrum miasta. Fakultatywnie, wieczorna wycieczka w klimacie gorących rytmów na przejażdżkę autobusem chiva, na pokładzie którego odbywa się zabawa.

  (B/L)

  Dzień 11 ZWIEDZANIE MEDELLIN

  Wycieczka po głównych atrakcjach Medellin – śladami Pablo Escobara. Podążając ścieżkami historii miasta sprzed 20 lat, znajdziemy się w jednym z najbardziej niebezpiecznych ówczesnych miast świata. Początek lat 90-tych to polowanie na barona narkotykowego – Pablo Escobara. Kiedy panowanie “The Patron” ostatecznie dobiegło końca, w Medellin zaczęły się walki o sukcesję. Od tamtej pory miasto przeszło głęboką transformację i stało się jedną z najbardziej innowacyjnych metropolii świata. Odwiedzimy park Botero, przejedziemy się kolejką linową i schodami ruchomymi obserwując graffiti, bary, stragany z rękodziełami oraz piękne widoki z góry. Wieczorem wyjście i poznawanie nocnego życia.

  (B/L)

  Dzień 12 ARCHIPELAG SAN ANDRES

  Przelot na odległą wyspę San Andres. Przerwę tranzytową będzie można we własnym zakresie wykorzystać na wizytę w miasteczku i lunch. Następnie transport wyczarterowanym, wojskowym samolotem na górzystą, karaibską wysepkę – Providencia. Czas wolny.

  (B)

  Dzień 13-14 RELAKS I WYPOCZYNEK NA PROVIDENCIA

  Dwa pełne dni na zasłużony rajski wypoczynek. Możliwość korzystania z atrakcji i aktywności jakie daje pobyt na wyspie. Dla chętnych pływanie z maską i rurką, wyprawy na nurkowanie, dla miłośników wędkarstwa – fishing tour. Wycieczka łodzią na pobliską, otoczoną błękitną laguną wysepkę Cayo Cangrejo, trekking na najwyższy punkt Providencia – “El Pico”. Spacery po Old Providence lub przejście po drewnianym moście i eksploracja małej wysepki Santa Catalina.

  (B)

  Dzień 15 KARTAGENA

  Transfer na lotnisko w Providencia i lot na San Andres, a następnie do Kartageny, która jest najładniejszym kolonialnym miastem Kolumbii. Została założona w 1533 roku. Była portem Hiszpanów na wybrzeżu karaibskim i główną bramą do Ameryki Południowej, skąd do Europy wywożono niewolników i wydobywane bogactwa. Przejazd do hotelu w centrum miasta, a następnie spacer po mieście. Zaczniemy od twierdzy San Felipe, najbardziej technologicznie zaawansowanej budowli z czasów hiszpańskiej kolonizacji. Wieczorem pożegnalna kolacja.

  (B/D)

  Dzień 16 KARTAGENA, WYLOT DO EUROPY

  Od rana ciąg dalszy odkrywania Kartageny. Zwiedzimy klasztor starego “Popa”, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Czas na zakup ostatnich pamiątek i wypicie filiżanki kolumbijskiej kawy. Po południu transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Europy.

  (B)

  Dzień 17 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Europy. Przesiadka na lot do Warszawy. Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • loty międzynarodowe na trasach: Warszawa – Bogota, Cartagena – Warszawa,
  • loty wewnętrzne: Bucaramanga – Pereira, Medellin – San Andres, San Andres – Kartagena,
  • lot czarterowy: San Andres – Providencia, Providencia – San Andres,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy autokarem/ minibusem/ jeepem
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń, m.in.: bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie 400 USD,
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

   

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie (jeśli podoba Ci się ten wyjazd, a chciałbyś pojechać w innym terminie niż proponowane – napisz do nas),
  • ostateczne cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Masz ochotę na filiżankę kolumbijskiej kawy?

  Może Ci się również spodobać: