close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  RUMUNIA

  — ostoja mitów, legend i upiorów

  planowane terminy 22.06.2024 — 04.07.2024 27.04.2024 — 09.05.2024

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT DO RUMUNII, SPACER PO BUKARESZCIE

  Popołudniowy przylot do Bukaresztu i wieczorny spacer po starówce wprowadzi nas w klimat i atmosferę tego Paryża Wschodu. Zobaczymy tętniącą życiem metropolię, która na każdym kroku odciąć chce się od swej ponurej komunistycznej przeszłości. Nocleg w Bukareszcie.

  Dzień 2 ZWIEDZANIE STOLICY - PARLAMENT, KATEDRA PATRIARCHY, PLAC REWOLUCJI

  Dalsze zwiedzanie stolicy. Dom Ludowy, czyli Parlament, najbardziej osobliwa z bukareszteńskich budowli. Monumentalna Katedra Patriarchy, orientalny Zajazd Manuka, przepiękna zabudowa Placu Rewolucji i wiele innych zabytków czeka na to, aby je odkryć. Nocleg w Bukareszcie.

  Dzień 3 MOGOSOAI, MONASTYR SNAGOV, ZAMEK PELES, SINAI

  Przejazd na północ i odwiedziny jednej z najpiękniejszych rezydencji rumuńskich w Mogosoai – pałacu hospodara wołoskiego Constantina Brancoveanu. Wizyta w malowniczo położonym monastyrze Snagov, ponoć miejscu pochówku słynnego Vlada Palownika. Dalsza podróż do Sinai – popularnego uzdrowiska Królów Rumuńskich i zwiedzanie czarownego zamku Peles. Nocleg w Sinai.

  Dzień 4 WYPRAWA JEEPAMI W GÓRY BUCEGI

  Całodniowa wyprawa jeepami 4×4 w Góry Bucegi. Wjazd na połoniny na wysokość ok. 2000 m. n.p.m, przejazd przez tzw. Tureckie Wrota. W planie mamy też spacer, mały piknik i degustację tutejszych specjałów. Nocleg w Braszowie.

  Dzień 5 BRASZOW, ZAMEK CHŁOPSKI I ZAMEK DRACULI

  Zwiedzanie Braszowa, dumnego miasta kupieckiego Siedmiogrodu, przyczółku zachodniego świata. Zobaczymy m.in. Czarny Kościół – największą świątynię gotycką pomiędzy Wiedniem, a Stambułem. Następnie pojedziemy zobaczyć na własne oczy jedną z osobliwości Transylwanii – zamek chłopski w Rasnovie i najpopularniejszą atrakcję Rumunii – kojarzony z Draculą zamek królowej Marii w Branie. Nocleg w Branie.

  Dzień 6 ZWIEDZANIE SYBINA, TWIERDZA FAGARASZ, ZAMEK HUNEDOAR

  Przejazd do Sybina, perły wśród miast Transylwanii, stolicy rumuńskiej kultury i miasta porównywanego z Krakowem. Ujrzymy tam m.in. słynne „Oczy Miasta”, Most Kłamców i wielki kościół farny. Po drodze wizyta w potężnej XVI wiecznej twierdzy Fagarasz oraz jeśli starczy czasu w jednym z najwspanialszych zamków Siedmiogrodu – Hunedoarze. Nocleg w Sybinie.

  Dzień 7 BIERTAN, SIGHISOARA, VISCRI

  Przejazd na wschód do Biertanu, najpotężniejszego kościoła warownego Transylwanii, niegdysiejszej siedzibie biskupów, mających kontakty z hierarchami Norymbergi i Wiednia. Stąd już całkiem niedaleko do Sighisoary – miasta, które Krzysztof Czyżewski zaliczał do magicznych miast całej Europy Środkowowschodniej. Dalszy przejazd do krainy baśni. Na zakończenie zobaczymy Biały Kościół – położoną poza głównymi drogami świątynię warowną, miejsce bajeczne i niezwykłe. Nocleg w Viscri.

  Dzień 8 MONASTYR W PUTNIE, WODOSPAD PUTNEI, BUZAU

  Przejazd w okolice miasta Buzau w rejon wulkaniczny. Po drodze zobaczymy wielki monastyr w Putnie i przejedziemy w okolicach tamtejszego parku narodowego. Udamy się także na spacer do pobliskiego wodospadu – Cascada Putnei. Nocleg w okolicach Buzau.

  Dzień 9 WULKANY BŁOTNE NOROIOSI, PRZEJAZD DO MURIGHAL

  Zwiedzanie wulkanów błotnych Vulcani Noroiosi – jednej z największych atrakcji kraju i jedynego takiego miejsca w Europie! Dłuższy przejazd w rejon Delty Dunaju do Murighol. Po drodze przeprawa promowa na Dunaju w rejonie Gałacza lub Braiły. Nocleg w Murighol.

  Dzień 10 REJS PO DELCIE DUNAJU

  Całodniowy rejs po Delcie Dunaju, stanowiącej prawdziwe sanktuarium dzikiej i pierwotnej przyrody. Niemal cała Delta stanowi miejsce, gdzie zaobserwować możemy niewyobrażalne bogactwo ptaków (m.in. pelikanów), ryb czy rzadkich roślin. Wyjątkowość tego obszaru sprawiła, że już w 1991 roku cały on wpisany został na listę UNESCO. Nocleg w Murighol.

  Dzień 11 BABADAG I ENISALI

  Dalsze eksploracja Delty, a także wycieczka do znanego nam szerzej z książki Andrzeja Stasiuka Babadag oraz Enisali – gdzie znaleźć można ciekawe ruiny twierdzy Heraceei, założonej jeszcze przez Bizantyjczyków na przełomie X i XI wieku. Roztacza się z nich piękny widok na pobliskie jezioro Razim. Nocleg w Murighol.

  Dzień 12 ODPOCZYNEK NAD MORZEM CZARNYM, POWRÓT DO BUKARESZTU

  Przejazd do Konstancy, gdzie odpocząć możemy pijąc świetną kawę z widokiem na Morze Czarne lub na pobliskiej plaży – relaksując się po pełnej przygód podróży. Pospacerujemy też bulwarami miasta, łączącego w sobie pamięć o rozlicznych nacjach zasiedlających niegdyś niesamowicie bogatą kulturowo Rumunię. Późniejszy przejazd do Bukaresztu. Nocleg w Bukareszcie.

  Dzień 13 WYLOT DO POLSKI

  Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Rumunia, Rumunia – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, L-lunch lub snack, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy samochodem / minibusem, 
  • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 100 EUR,
  • zwyczajowych napiwków,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,

  Uwagi

  • inne terminy na zapytanie,
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz zobaczyć z nami zamek Drakuli?

  Może Ci się również spodobać: