close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  KOREA POŁUDNIOWA

  — azjatycki tygrys

  planowana data 03.09.2024 — 13.09.2024
  planowane terminy 08.06.2024 — 19.06.2024

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Polski do Seulu.

  Dzień 2 PRZYLOT DO SEULU, ZWIEDZANIE POPULARNEJ ULICY INSANDONG STREET, KOLACJA POWITALNA

  Przylot do Seulu. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Następnie transfer z lotniska do miasta i zwiedzanie ulicy Insandong Cultural Street, która słynie z zabytkowego charakteru i stanowi centrum życia artystycznego oraz kawiarnianego w Seulu. Wieczorem czeka nas powitalna kolacja w całkiem odmiennym od naszego europejskiego kulinarnym świecie. (D)

  Dzień 3 GRANICA Z KOREĄ PÓŁNOCNĄ - ZWIEDZANIE STREFY ZDEMILITARYZOWANEJ DMZ

  Wycieczka autobusem do strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną, gdzie zobaczymy takie miejsca jak: Pawilon Imjingak  i Most Zjednoczenia. Następnie czeka nas kontrola tożsamości i wkroczymy do DMZ. Na miejscu obejrzymy prezentację filmową, zobaczymy salę wystawową, Trzeci Tunel, Obserwatorium Dora, Stacja Mt Dora  i na końcu podążymy do Unification Village. Przejazd do Gangwon. Wizyta na lokalnym markecie. Nocleg w mieście Gangwon. (B,D)

  Dzień 4 WJAZD KOLEJKĄ NA SZCZYT MT. SEORAK, FORTYFIKACJE, WIZYTA W ŚWIĄTYNI, NOCNA PANORAMA MIASTA ANAPJI

  Wjazd kolejką linową na trzeci co do wielkości szczyt Mt. Seorak w Korei Południowej, który znajduje się w Parku Narodowym wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowym punktem programu są także fortyfikacje Kwonkeumsung oraz wizyta w jednym z najstarszych klasztorów koreańskich. Powrót do Gyeongju, gdzie zobaczymy – starożytne obserwatorium. Wieczorową porą będziemy podziwiać Prince Palac z widokiem na księżycowy staw. (B,D)

  Dzień 5 ZWIEDZANIE MIAST GYEONGJU I BUSAN

  Dzień zaczyna się od wizyty w głównej świątyni koreańskiego buddyzmu Gyeongju Bulguksa, następnie będzie okazja, aby zobaczyć kolejną ze świątyń Seokuram Grotto, która znajduje się w skalnej grocie. W dalszej części dnia przejazd do Busan, gdzie udamy się na targ rybny Jagalchi. (B,D)

  Dzień 6 EKSPLORACJA MIASTA BUSAN

  Cały dzień poświęcony na najważniejsze miejsca w południowej części miasta Busan. Program dnia zawiera wycieczkę do nadmorskiej świątyni Headong Dragon Temple. Następnie przejazd i wizyta na jednej z najbardziej popularnej plaży w Korei Południowej Haewondae Beach. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Wioska Artystyczna Gamcheon, wypełniona malowidłami ściennymi i kolorowymi budynkami oraz wspaniałymi widokami na wzgórza. Na koniec programu czeka nas wizyta w nowoczesnej dzielnicy BIFF i na targu Kukje. (B,D)

  Dzień 7 i 8 WYSPA JEJU - CZAS NA RELAKS

  Przelot z lotniska Gimhae na wyspę Jeju. Prywatny transfer do hotelu. Wyspa Jeju stanowi największą wyspę Korei Południowej i została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników pięknej przyrody. Na miejscu możliwość skorzystania z infrastruktury hotelowej oraz wycieczek fakultatywnych. (B)

  Dzień 9 ODKRYWANIE UROKÓW SEULU

  Po śniadaniu transfer na lotnisko w Jeju i lot do Seulu. Po wylądowaniu, powitanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do Seulu, gdzie zaczniemy nasze zwiedzanie. Na początek wjedziemy kolejką linową na wieżę N Tower, gdzie znajduje się również Obserwatorium. Z góry rozciąga się piękna panorama na Seul oraz jego okolice. Wieża jest również doskonałym miejscem dla zakochanych, którzy mogą przypiąć kłódki na tamtejszym ogrodzeniu. W dalszej części dnia następuje zwiedzanie tradycyjnej wioski Bukcheon Hanok Village, w której możemy doświadczyć koreańskiej historii. Czas na kolację i nocleg w Seulu. (B,D)

  Dzień 10 SEUL

  W programie ostatniego dnia czekają na nas niezwykle ciekawe atrakcje stolicy. Plan dnia wiedzie przez takie miejsca jak Pałac Gyeongbok, następnie o godzinie 10:00 zobaczymy zmianę warty (lub o 14:00). Kolejnym punktem w Seulu będzie Narodowe Muzeum Ludowe. W dalszej części programu będzie okazja do zrobienia tradycyjnego dania koreańskiego kimchi oraz włożenia koreańskiego kostiumu “Hanbok”. Dzień zwieńczy wizyta na Mydongdong Shopping Street, gdzie możemy zanurzyć się w świat mody, butików oraz przepysznego jedzenia. Czas na kolację i nocleg w Seulu. (B,D)

  Dzień 11 POŻEGNANIE Z KOREĄ I LOT DO POLSKI

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Polski w zależności od rozkładu lotów. (B)

  Cena zawiera

  • przeloty główne na trasie: Warszawa-Seul, Seul-Warszawa,
  • przeloty wewnętrzne na trasie Seul-Jeju-Seul,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z symbolami przypisanymi do danego dnia programu: śniadanie (B) oraz kolacja (D), 
  • zakwaterowanie w 3***/4**** hotelach w pokojach dwuosobowych, 
  • przejazdy na trasie komfortowym minivanem,
  • bilety wstępu do atrakcji zawartych w programie,
  • opiekę polskojęzycznego pilota – przewodnika,
  • pobyt na wyspie Jeju,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz Turystycznego, Funduszu Pomocowego.

  Cena nie zawiera

  • pozostałego wyżywienia,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • na wyspie Jeju – pobyt bez pilota-przewodnika,
  • ewentualnych napiwków.

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • program możemy również połączyć z wyprawą do Japonii bądź Tajwanu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz jechać z nami?

  Może Ci się również spodobać