zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

OMAN

— masywy górskie i pomarańczowe wydmy

planowane terminy 01.04.2022 — 09.04.2022 01.11.2022 — 09.11.2022 27.12.2022 — 04.01.2023 (dopłata sylwestrowa 250 USD)

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski do Omanu. Przylot do Muskatu – stolicy Omanu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, nocleg.

(D)

Dzień 2 MUSKAT - WIELKI MECZET I SOUK W MUTTRAH

Spacer po mieście rozpoczniemy od zachwycającego Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa z drugim największym ręcznie tkanym dywanem na świecie oraz zdobieniami w postaci motywów roślinnych i wersetów z Koranu. Zwiedzamy także Muzeum Historii Naturalnej z unikatowymi zbiorami prezentującymi faunę i florę Omanu. Następnie przejazd do portowego miasta Muttrah. Spacer promenadą u stóp masywu górskiego i wizyta na targu miejskim z możliwością zakupu pamiątek. Nocleg.

(B/D)

Dzień 3 QURAYAT, DEPRESJA BIMMAH SINKHOLE I ZIELONE OAZY

Po śniadaniu przejazd samochodami 4×4 trasą wzdłuż wybrzeża na południe w kierunku Wadi Shab, mijając pustynno-górzyste krajobrazy, białe piaszczyste plaże i piękne, zielone oazy. Zatrzymujemy się w Qurayat – małej, rybackiej wiosce, słynącej niegdyś z handlu końmi. Następnie mijając po drodze pasące się stada gazeli i wielbłądów oraz pustynne rzeki okresowe – wadi, położone u stóp gór, docieramy do Bimmah Sinkhole – depresji wypełnionej lazurową wodą. Trasę kontynuujemy w kierunku jednej z najpiękniejszych plaż Omanu – Fins Beach, gdzie będziemy mieć czas na plażowanie i kąpiele w oceanie.

(B/D)

Dzień 4 RUINY QUALHAT I DREWNIANE ŁODZIE W SUR

Rano przejazd do Qualhat i  podziwianie ruin z punktu widokowego. Przejazd do Wadi Tiwi na plażowanie, a następnie kontynuacja drogi do Wadi Shab, gdzie będziemy mieli okazję na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, pomiędzy otaczającymi klifami, porośniętymi bujną roślinnością. Wracamy do miasta Sur, gdzie odwiedzimy wytwórnię tradycyjnych, drewnianych łodzi typu “dhow” i statków. Wieczorem spacer na plażę, w zależności od sezonu możliwa obserwacja żółwi składających jaja. Nocleg.

(B/D)

Dzień 5 AL KHABBAH, SZMARAGDOWE JEZIORO I POMARAŃCZOWE WYDMY WAHIBA

Przejazd malowniczą trasą w kierunku Al Khabbah, podziwiając klifowe zbocza i wioski rybackie. Zatrzymujemy się w Ja’alan Bani Bu Ali, gdzie znajduje się zabytkowy meczet z 52 kopułami. Przejazd do wadi Bani Khalid z pięknym szmaragdowym jeziorem i gajem palmowym pośrodku pustynnego krajobrazu. Podróż kontynuujemy do pomarańczowych –  niczym z obrazka – wydm Wahiba Sands. Będziemy mieli okazję poznać beduińską społeczność i spędzić chwilę przy filiżance kawy i daktylach. Czas na sesję fotograficzną zachodzącego słońca i możliwość przejazdu jeepami po wydmach. Nocleg na pustyni.

(B/D)

Dzień 6 AL MINZAFAH, OGRODY RÓŻANE I GÓRY HAJAR Z PUNKTEM WIDOKOWYM

Przejazd do Ibra, gdzie zwiedzimy ruiny opuszczonego, historycznego miasta “Al Minzafah”. Następnie mijając góry docieramy do niezwykłych ogrodów różanych, zasilanych wodą z tradycyjnego systemu irygacyjnego. Okolice gór Hajar słyną z produkcji wody różanej oraz uprawy granatów, brzoskwiń, moreli i orzechów włoskich. Krótki spacer do wiosek znajdujących się na szczytach górskich i punktu widokowego Diana’s Point, do którego z wizytą dotarła księżna Diana. Nocleg.

(B/D)

Dzień 7 ZABYTKOWA NIZWA, FORT W BAHLA I ZAMEK JABREEN

Po śniadaniu przejazd do miasta Nizwa. W każdy piątek odbywa się tu targ z wyrobami ze srebra oraz targ bydła gdzie nomadowie handlują kozami, krowami, wielbłądami, a także ceramiką i przyprawami. Zwiedzanie Nizwa, kulturowej stolicy Omanu. W VI i VII w. n.e. miasto było stolicą Dynastii Julanda. Dziś pozostaje najbardziej popularną atrakcją turystyczną, z historycznymi budynkami i imponującą fortecą. Spacer po miejskim souku. Dalej zwiedzanie fortu, wejście na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się widok na leżące u jego podnóża miasto. Następnie przejazd do Bahla z fortem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz do najpiękniejszego omańskiego zamku Jabreen. W drodze powrotnej do Nizwa zatrzymamy się przy ruinach starej osady Tanuf. Nocleg.

(B/D)

Dzień 8 STARE MIASTO AL HAMRA, WIOSKA MISFAH, NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU I BILAD SAYT

Przejazd przez masyw gór Hajar do miasta Al Hamra, gdzie zwiedzając stare miasto przenosimy się w czasie do okresu jego świetności. Następnie przejazd do Misfah, najpiękniejszej górskiej wioski w Omanie, gdzie odbywamy krótki spacer. Docieramy do najwyższego szczytu Jabal Al Shams o wysokości ponad 3009 m n.p.m, gdzie podziwiamy niesamowite widoki całego kanionu. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w punkcie widokowym Birkat Al Sharaf, by w końcu dotrzeć do Bilad Sayt – osady z mieszkaniami naskalnymi, ułożonymi kaskadowo na zboczu wzgórza. Przejazd w okolice Muskat. Nocleg.

(B/D)

Dzień 9 WYLOT DO POLSKI

Niespieszny poranek, a następnie wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot z Muskatu. Przylot do Polski w godzinach wieczornych.

(B)

Cena zawiera

CENA ZAWIERA:

 • przeloty na trasie Polska – Oman, Oman – Polska,
 • transfery lotniskowe,
 • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy samochodami terenowymi,
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę omańskiego przewodnika – kierowcy,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 200 USD/os,
 • opłaty za wizę oraz kosztów jej uzyskania, ok. 15 USD,
 • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
 • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,

Uwagi

 • wyjazd można przedłużyć o pobyt w Dubaju,
 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz jechać z nami?

Może Ci się również spodobać: