close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward
  Mauritius

  MAURITIUS

  — niespotykana przyroda

  planowane terminy 15.09.2024 — 26.09.2024 02.11.2024 — 13.11.2024

  Terminy na zapytanie.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI Z PRZESIADKĄ

  Wylot z Polski z przesiadką w Europie bądź innym miejscu na świecie. Lot na Mauritius.

  Dzień 2 LĄDOWANIE NA MAURITIUSIE

  Lądowanie na wyspie, transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, które ma do zaoferowania cały wachlarz atrakcji. Możemy podziwiać niekończące się plaże, otoczone bujną roślinnością i oblane lazurową wodą, a także urządzić sobie piknik, a wieczorem zasmakować nocnego życia wyspy.

  Dzień 3 CAŁODNIOWA WYCIECZKA PO PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI WYSPY

  Fakultatywnie: zbiórka o 8.30 w hotelowym lobby i całodniowa wycieczka z polską przewodnik, która na co dzień mieszka na Mauritiusie i posiada wiedzę na temat każdego odwiedzanego miejsca, zwyczajów, a także codziennego życia mieszkańców. Naszą wycieczkę zaczniemy od zwiedzania Ogrodu Botanicznego w Pamplemousses, który jest zaliczany do najstarszego ogrodu na półkuli południowej i zajmuje powierzchnię aż 33 hektarów. Następnie wizyta w Chateau de Labourdonnais w XIX wiecznym domu kolonialnym. Na miejscu degustacja rumu, pasty owocowej i spacer po ogrodach dookoła posiadłości. Następnie przejazd do stolicy Port Louis i możliwość zakupów w galerii handlowej Caudun Water Park. Kolejny punkt programu to Cytadela Fort Adelaide, skąd zobaczymy roztaczający się widok na miasto i góry Moka. Odwiedzimy również plac targowy ze świeżymi warzywami, owocami i pamiątkami w atrakcyjnych cenach. Zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w pięknym kościółku na plaży z widokiem na wyspę Coin De Mire. Powrót około godziny 18:00.

  Dzień 4 RELAKS NA RAJSKIEJ WYSPIE

  Dzień do dyspozycji Gości, czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, relaks na łonie natury.

  Dzień 5 TREKKING NA NAJWYŻSZY SZCZYT MAURITIUSA

  Fakultatywnie: trekking z towarzyszącą polską przewodnik na najwyższy szczyt na wyspie, który wynosi 828 m.n.p.m. i nosi nazwę Piton de la Petite Rivière Noire. W programie także wizyta w domu kolonialnym Chateau de Bel Ombre z ogrodami francuskimi i widokiem na najpiękniejsze pole golfowe na Oceanie Indyjskim, punkt widokowy Maconde – słynny zakręt i piękna zatoka, a na koniec wyprawy orzeźwiająca kąpiel w oceanie na plaży La Prairie z widokiem na górę Le Morne Brabant , która zaliczana jest do Światowego Dziedzictwo Unesco. Powrót około godziny 17.30.

  Dzień 6 RELAKS NA RAJSKIEJ WYSPIE, LOT HYDROPLANEM NA GÓRĄ LE MORNE

  Dzień do dyspozycji Gości, czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, relaks na łonie natury. Fakultatywnie: transfer z hotelu i lot hydroplanem nad górą Le Morne – zaliczanej do Światowego Dziedzictwa Unesco. Z góry zobaczymy również tzw. podwodny wodospad – jedną z najbardziej niezwykłych iluzji przyrodniczych na świecie. Powrót do hotelu.

  Dzień 7 REJS KATAMARANEM NA INNE WYSPY

  Fakultatywnie: zbiórka o 8:30 i wycieczka z polską przewodnik, transfer z hotelu do Grand Baie. Opłynięcie wyspy Coin de Mire i przystanek na Wyspie Flat Island lub na Gabriel Island. Lunch na plaży lub na katamaranie (napoje i drinki podczas podróży oraz muzyka). Możliwy snorkelling wzdłuż wysp. Powrót około 16.30.

  Dzień 8 REJS KATAMARANEM, DELFINY

  Fakultatywnie: wycieczka z polską przewodnik, transfer z hotelu do zatoki o godzinie 7:45. Wypłynięcie z zatoki Tamarin Bay o 9:00 i oglądanie delfinów z katamaranu. Lunch na katamaranie, do dyspozycji także zimne napoje alkoholowe (lokalny rum, piwo, wino, soki i napoje soft), a wszystko to w towarzystwie muzyki. Czas wolny na wyspie Ile aux Benitiers – możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Transfer do hotelu o godzinie 16:00.

  Dzień 9 RELAKS NA RAJSKIEJ WYSPIE

  Dzień do dyspozycji Gości, czas na korzystanie z infrastruktury hotelowej oraz cieszenie się urokami miejsca, relaks na łonie natury.

  Dzień 10 CAŁODNIOWA WYCIECZKA PO POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI WYSPY

  Fakultatywnie: zbiórka o 8.30 w hotelowym lobby i całodniowa wycieczka z polską przewodnik. Naszą wycieczkę zaczniemy od miejsca o nazwie Chamarel czyli tzw. Ziemia 7 kolorów, po drodze czeka nas punkt widokowy na wodospad de Chamarel w Parku Narodowym skąd zobaczymy przełęcz czarnej rzeki. Następnie nasza trasa wiedzie nad Ganga Talao czyli nad jezioro powulkaniczne, miejsce święte dla religii hinduskiej. W Bois Cheri będziemy mieć możliwość degustacji lokalnej herbaty oraz rumu w malowniczo położonej restauracji z widokiem na plantację Gris Gris – najbardziej wysunięty na południe punkt widokowy wyspy, gdzie fale oceanu rozbijają się o powulkaniczne klify. Na koniec wycieczki wizyta w jednej z największych prywatnych kolekcji motyli i owadów na świecie na terenie parku Park La Vanille, karmienie żółwi Olbrzymich, a także inne atrakcje. Powrót około godziny 18.30.

  Dzień 11 POŻEGNANIE Z WYSPĄ I LOT POWROTNY

  Transfer na lotnisko i lot do Polski z przesiadką w Europie/bądź innym miejscu na świecie.

  Dzień 12 LĄDOWANIE W POLSCE

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • noclegi w hotelu 5***** na bazie All Inclusive,
  • transfery lotniskowe,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR (obejmuje choroby przewlekłe) i NNW 15 000 PLN, koszty ewentualnej kwarantanny do 1000 EUR,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego

  Cena nie zawiera

  • wycieczek fakultatywnych

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać: