zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

Norwegia

— Lofoty

planowane terminy 24.06.2023 — 01.07.2023 15.07.2023 — 22.07.2023 12.08.2023 — 19.08.2023

Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas

Program wyjazdu

– Dokąd podróżujemy

Dzień 1 LOT DO TROMSO

Wylot z jednego z lotnisk w Polsce. Przelot do Tromso – miasta położonego na dalekiej północy Norwegii. Zwiedzanie miasta zwanego bramą Arktyki. Zobaczymy m.in. Katedrę Arktyczną położoną nad brzegiem Morza Norweskiego. Możliwość zwiedzenia tematycznych muzeów. Nocleg w Tromso lub na trasie.

Dzień 2 SVOLVAER - STOLICA LOFOTÓW

Przejazd do Svolvaer. Urocze miasteczko położone jest na wyspie Austvagoy i  uważane jest za stolicę lofotów. Usytuowane jest nad Morzem Norweskim, otoczone górskimi szczytami i fiordami. Przejdziemy się malowniczymi uliczkami podziwiając charakterystyczną nordycką zabudowę – kolorowe rybackie domki. Możliwość odwiedzenia Lofoten Kriegsmarine Museum upamiętniającego wydarzenia związane z II wojną światową. Dla lubiących górskie spacery – wyprawa na górę Tjeldbergtind skąd rozciąga się niesamowita panorama na miasteczko.

Dzień 3 WIOSKA RYBACKA HENNINGSVAER I KULTOWE PLAŻE - UNSTAD I RAMBERG

Zwiedzanie wioski rybackiej Henningsvaer. W tej niewielkiej wiosce znajduje się uznawane za jedno z najpiękniej położonych na świecie boisko piłkarskie – otoczone jest przez wysokie góry oraz otwarte morze. Spacer po kultowej plaży Unstad – mekce okolicznych surferów. Możliwość odwiedzenia muzeum Wikingów – Lofotr Vikingmuseum. Przejazd do Ramberg. Możliwość plażowania na jednej z najsłynniejszych plaż Lofotów bądź spaceru na niewysoki szczyt Nubben, skąd rozciąga się niesamowity widok na plażę Ramberg i otaczające ją wybrzeże. Przejazd na nocleg w okolice Reine.

Dzień 4 PLAŻA BUNES, KIRKEFJORD I OSADA RYBACKA NA WYSPIE HAMNOYA

Malowniczy rejs Reinefjorden do przystani Vinstad skąd ruszamy na spacer do piaszczystej plaży Bunes. Po powrocie zwiedzanie jednej z najstarszych osad rybackich – Hamnoy. Wioska słynie ze świetnie zachowanej, tradycyjnej zabudowy – charakterystycznych czerwonych chat “rorbu” osadzonych na palach. Powrót na nocleg w Reine.

Dzień 5 PANORAMA Z REINEBRINGEN, MIASTECZKO A I PLAŻA HAUKLAND

Dla chętnych poranne wejście na Reinebringen – jeden z najbardziej malowniczych punktów widokowych na Lofotach.  Widoki ze szczytu królującego nad Reine są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych (znajdują się licznych pocztówkach i broszurach).  Następnie przejazd do miejscowości o jednej z najkrótszych nazw geograficznych – Å. Å to ostatnia litera norweskiego alfabetu. To małe miasteczko znajduje się na końcu malowniczej drogi nr 10, zwanej drogą lofocką. Miasteczko pełne jest klimatycznych czerwonych domków. Możliwość zwiedzenia Muzeum Dorsza. Czeka nas spacer po plaży malowniczej plaży Haukland.

Dzień 6 PRZEJAZD NA WYSPĘ SENJA

Malowniczą trasą ruszamy na wyspę Senja. Często pomijana w drodze na Lofoty, choć jest absolutnie malownicza. Widoki zachwycają – góry otoczone piaszczystymi plażami, turkusowa woda i strzeliste klify. Po południu odpoczynek na malowniczej plaży Ersfjord. Nocleg na wyspie Senja.

Dzień 7 NIESAMOWITE WIDOKI Z HESTEN I PRZEJAZD DO TROMSO

Trekking na Hesten skąd rozciąga się niesamowity widok na Seglę – najsłynniejszy szczyt wyspy, który swoim kształtem przypomina żagiel. Następnie przeprawa promowa do Brensholmen i przejazd do Tromso. Czas wolny na spacery po mieście lub wizytę w jejnej z nadbrzeżnych pubów lub restauracji.

Dzień 8 TROMSO I LOT DO POLSKI

Pożegnanie z Norwegią. Przejazd na lotnisko i przelot do Polski.

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Polska – Norwegia, Norwegia – Polska, (bezpośrednie loty z Gdańska i Krakowa),
 • transfery lotniskowe,
 • zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach w pokojach dwuosobowych, 
 • przejazdy minibusem, paliwo i  opłaty drogowe,
 • przeprawy promowe, 
 • rejs Reinefjorden do Vinstad,
 • opiekę polskiego pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń – 300 EUR,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, 
 • wyżywienia,
 • biletów wstępów do muzeów, dodatkowych atrakcji, 

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu.

Nasz program przygotowany został tak by spędzić czas w komfortowych warunkach. Każdego dnia będzie czas na krótki trekking, a dla tych którzy nie chcą spacerować będzie w tym czasie możliwość wypoczynku na plaży lub w malowniczych osadach przy kawie lub winie. Wyjazd w małej 5-7 osobowej grupie.

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Masz jakieś pytania?

Może Ci się również spodobać: