zamknijclose

Znajdź swój wymarzony wyjazd

arrow_upward

NOWA ZELANDIA I AUSTRALIA

— wyprawa na Antypody

planowane terminy 15.02.2023 — 05.03.2023 03.11.2023 — 22.11.2023 02.12.2023 — 21.12.2023

Program wyjazdu

– Planowane na teraz

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI

Wylot z Polski.

Dzień 2 W PODRÓŻY - ZMIANA STREF CZASOWYCH

W podróży (zmiana stref czasowych).

Dzień 3 AUCKLAND - ZWIEDZANIE MIASTA

Przylot do Auckland. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasta – m.in. wjazd na wieżę widokową, marina, centrum, nieczynny wulkan Mt Eden.

Dzień 4 ROTORUA - WIZYTA NA FARMIE I POKAZ STRZYŻENIA OWIEC

Przejazd do Rotorua. Po drodze wizyta w ogrodach botanicznych w Hamilton. W Rotorua wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Spacer po miasteczku. Nocleg w Rotorua.

Dzień 5 ROTORUA - ZWIEDZANIE STOLICY MAORYSÓW

Zwiedzanie okolicy Rotorua – stolicy Maorysów. Dolina Te Puia – gejzery, błota wulkaniczne, sanktuarium ptaszka Kiwi, centrum kultury maoryskiej z występem artystycznym. Dolina Waiotapu – niesamowite formacje powulkaniczne i kolorowe jeziorka. Po południu czas na spacer po niesamowitym lesie sekwoi lub fakultatywnie wycieczka do Matamata (ok. 120 NZD) – miejsca, które odgrywało Hobbiton w słynnym filmie “Władca Pierścieni”. Wieczorem fakultatywnie możliwość kąpieli w gorących źródłach – Polynesian Spa (ok. 20 NZD).

Dzień 6 PARK NARODOWY TONGARIRO

Przejazd nad niezwykłe wodospady Huka, a następnie przerwa na kawę i spacer nad jeziorem Taupo. Przejazd do parku narodowego Tongariro z widokiem na tolkienowską Górę Przeznaczenia. Wjazd wysoko pod trzy wulkany. Przejazd na nocleg w okolice Wellington.

Dzień 7 PRZEPRAWA NA WYSPĘ POŁUDNIOWĄ

Przeprawa promem na wyspę południową do Picton. Przejazd drogą widokową wzdłuż fiordów. Nocleg w okolicy Nelson.

DZIEŃ 8 PRZYLĄDEK FOULWIND

Przejazd przez malownicze tereny wyspy południowej. Przejazd przez wąwóz Murchison, wizyta na przylądku Foulwind – obserwacja fok. Nocleg w okolicy Westport.

Dzień 9 WEST COAST I LODOWIEC FRANZA JOSEFA

Kontynuujemy przejazd mało zaludnione tereny West Coast pośród klifów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody. Spacer wśród skał naleśnikowych parku narodowego Punakaiki. Postój w mieście Hokitika –  znanym z książki “Wszystko co lśni” Eleanor Catton – nowy trend na Nowej Zelandii. Spacer do lodowca Franza Josefa. Nocleg Fox Glacier.

Dzień 10 LODOWIEC FOX GLACIER, ALPY POŁUDNIOWE I KLIMATYCZNA WANAKA

Poranny spacer nad jeziorem Matheson. Możliwy lot widokowy helikopterem nad najwyższym szczytem Nowej Zelandii – Aoraki / Mt. Cook.  Docieramy na do Lodowca Foxa gdzie spacerujemy pod jego czoło w scenerii lasu deszczowego. Przejazd przez Alpy Południowe – miejscowość Wanaka, park narodowy Mt. Aspring, kolejne zadziwiające jeziora i krajobrazy. Nocleg w okolicy Queenstown – znanego górskiego kurortu.

Dzień 11 QUEENSTOWN I PARK NARODOWY FIORDLAND

Całodniowa wycieczka do parku narodowego Fiordland – rejs statkiem po “fiordach” z lunchem – wodospady, lodowce, jeziora, foki, pingwiny, strzeliste szczyty. Powrót na nocleg do Queenstown.

Dzień 12 QUEENSTOWN I LOT DO SYDNEY

Rano czas wolny w najbardziej atrakcyjnym z małych miast Nowej Zelandii – Queenstown. Możliwość zakupów w miasteczku, niespiesznej kawy lub wjazdu kolejką górską na szczyt z pięknymi widokami na jezioro Wakatipu. Popołudniu przelot do Australii. Nocleg w Sydney.

Dzień 13 SYDNEY - ZWIEDZANIE MIASTA

Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney.  Spacer po ogrodach botanicznych, sesja fotograficzna na tle słynnej opery, przepłynięcie promem po zatoce. Czas na krótkie plażowanie na kultowej plaży Manly. Wieczorem podziwianie rozświetlonego miasta nad Darling Harbour.

Dzień 14 GÓRY BŁĘKITNE

Całodniowa wycieczka w Góry Błękitne – Blue Mountains. Spacer po lesie deszczowym, przejazd kolejkami linowymi. Wizyta w mini ZOO, gdzie możemy zobaczyć większość zwierząt występujących w Australii. Postój fotograficzny przy Stadionie Olimpijskim. Powrót na nocleg do Sydney.

Dzień 15 ŚWIĘTA SKAŁA ABORYGENÓW ULURU

Wylot do Ayers Rock / Uluru. Transfer do hotelu. Po południu objazd świętej dla Aborygenów skały Uluru. Spacery do najważniejszych miejsc przy Uluru. Wizyta w centrum aborygeńskim. Zachód słońca z widokiem na Skałę. Nocleg w pustynnym Ayers Rock.

Dzień 16 KATA TJUTA I TROPIKALNE CAIRNS

Rano zwiedzanie Kata Tjuta / Olgas – spektakularnej grupy skał na terenie parku. Spacer wśród czerwonych kanionów, może spotkanie z kangurem. Przejazd na lotnisko i lot do tropikalnego Cairns. Nocleg w jednej z miejscowości wypoczynkowych na północ od Cairns (Trinity Beach lub Palm Cove).

Dzień 17 ODPOCZYNEK NA RAJSKICH PLAŻACH LUB REJS NA WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie rejs na Wielką Rafę Koralową. Możliwość nurkowania, snorkelingu lub kolorowego podglądania życia morskiego z łodzi o szklanym dnie.

Dzień 18 ODPOCZYNEK NA PLAŻY LUB CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO INTERIORU

Odpoczynek na plaży lub fakultatywnie całodniowa wycieczka do interioru. Zwiedzanie i pokazy tańców w Centrum Kultury Aborygeńskiej Tjapukai, Przejazd ponad 8 kilometrową kolejką linową do Kurandy nad lasem deszczowym. Czas na lunch i zakupy pamiątek w spokojnej Kurandzie. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 19 POŻEGNANIE Z AUSTRALIĄ

Wylot do Polski.

Dzień 20 LĄDOWANIE W POLSCE

Przylot do Polski.

Cena zawiera

 • loty główne: Polska – Nowa Zelandia, Nowa Zelandia – Australia, Australia – Polska,
 • loty wewnętrzne Sydney – Ayers Rock, Ayers Rock – Cairns,
 • noclegi w 3*** hotelach i motelach w pokojach dwuosobowych, w Ayers Rock – pokój klasy turystycznej z łazienką,
 • przejazdy autobusem lub minibusem, zwiedzanie Sydney transportem publicznym (metro, autobusy),
 • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników i kierowców,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu za część świadczeń – 400 USD,
 • wyżywienia; posiłki aranżowane przez pilota,  
 • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • opłaty za wizy i kosztów jej uzyskania,

Uwagi

 • inne terminy na zapytanie,
 • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu,

Planowana trasa

Pliki do pobrania:

Zdjęcia

Chcesz z nami jechać?

Może Ci się również spodobać: