close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  WIETNAM, PÓŁNOC – POŁUDNIE

  — mieszanka kultur, smaków i tradycji

  planowane terminy 01.09.2024 — 15.09.2024 09.11.2024 — 23.11.2024 20.04.2025 — 04.05.2025

  Wyjazd możemy przygotować na zamówienie w dowolnym terminie.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI, LOT DO HANOI - STOLICY WIETNAMU.

  Wylot z Polski przez jeden z portów lotniczych do Azji.

  Dzień 2 HANOI

  Lądujemy w stolicy Wietnamu – Hanoi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Wieczorem zapoznawczy spacer klimatycznymi uliczkami miasta. (L/D)

  Dzień 3 HANOI - STAROŻYTNE PAGODY, WATER PUPPET SHOW

  Hanoi – miasto wielkich bulwarów, jezior i parków. Gwar przenika przez kolonialne budynki, eleganckie skwery i jedne z najnowocześniejszych hoteli w tej części Azji. Prawdziwy urok tego miejsca kryje się jednak w małych sklepikach, przydrożnych kawiarniach i zabytkowym starym mieście. Zobaczymy znajdujące się tam imponujące mauzoleum Ho Chi Minha, otaczające je niesamowite ogrody, dom w którym mieszkał (Dom na Palach) czy Pałac Prezydencki. Stara część miasta pełna jest niesamowitych świątyń. Znajdziemy tu poświęconą Konfucjuszowi Świątynię Literatury, będąca jednocześnie najstarszym wietnamskim uniwersytetem, Pagodę na Jednym Filarze z 1049 roku, Pagodę Dien Huu czy Van Mieu. Zobaczymy również  Świątynię Quan Thanh oraz udamy się nad Jezioro Zawróconego Miecza. Pod koniec dnia zajrzymy do teatru drewnianych lalek – przedstawienie na wodzie, w którym starożytne legendy splatają się z nowoczesnością. Pomiędzy kolejnymi atrakcjami czas na posiłki w lokalnej restauracji. (B/L/D)

  Dzień 4 REJS PO ZATOCE HA LONG BAY

  Transfer z Hanoi nad Zatokę Ha Long Bay, czyli Zatokę Lądujacego Smoka. Po drodze zatrzymamy się w miejscach słynących z produkcji jedwabiu, ceramiki oraz kamiennych rzeźb. Lazurowe wody zatoki będziemy przemierzać tradycyjną, drewnianą łodzią. To magiczna podróż pomiędzy tysiącami wapiennych krasowych form wynurzających się z morza. Legenda głosi, że smoki, dzięki którym powstało to miejsce nadal pozostają  ukryte w niezliczonych jaskiniach pełnych stalaktytów i stalagmitów. Obiad, kolacja i nocleg na pokładzie łodzi. (B/L/D)

  Dzień 5 KONTYNUACJA REJSU, NOCNY POCIĄG DO LAO CAI.

  Poranek spędzimy na dalszym rejsie wśród niekończących się atrakcji Zatoki Ha Long Bay. Późne śniadanie na pokładzie łodzi. Następnie zejdziemy na ląd. Czeka nas transfer na stację kolejową i przejazd nocnym pociągiem do Lao Cai. (B/L/D)

  Dzień 6 LAO CAI, TREKKING DO TAVAN I WIZYTA W WIOSCE BAN HO - MNIEJSZOŚCI NARODOWE I NIEKOŃCZĄCE SIĘ TARASY RYŻOWE

  Przejazd do Sapa i zakwaterowanie w hotelu. Okoliczne wioski zamieszkiwane są przez liczne mniejszości etniczne. Udamy się z wizytą do Czarnych Hmongów w Lao Chai skąd udamy się na trekking do Czerwonych Dao we wiosce Tavan, gdzie w tradycyjnym domu będzie czekał na nas  posiłek. Po południu udamy się z wizytą do zamieszkiwanej przez mniejszości Tay – przepięknej wioski Ban Ho. Powrót na kolację do hotelu w Sapa. (B/L/D)

  Dzień 7 SAPA - KOLOROWE MIEJSKIE TARGOWISKA

  Sapa to miasto położone w górzystej części Wietnamu gdzie pośród niekończących się tarasów ryżowych znajdują się lokalne targowiska. Jest to miejsce gdzie mamy możliwość obserwowania okolicznych mieszkańców, często przybyłych z okolicznych wiosek podczas wymiany towarów, targowania się i sprzedaży rękodzieła. Zapada w pamięć mieszanka kultur, zapachów i smaków. Po południu przejazd samochodem do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. (B/L/D)

  Dzień 8 HOI AN - UROCZE MIASTO KRAWCÓW WPISANE NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO

  Wykwaterowanie z hotelu. Transfer i lot do Hoi An, które zachwyca swoją nadrzeczną scenerią, miniaturową skalą (mówi się że można tu dotknąć dachów wielu domów), gościnnością, butikami i galeriami. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny. Dla chętnych spacer plątaniną uliczek pełną kawiarni, galerii, warsztatów rzemieślniczych i krawieckich pracowni. (B/L/D)

  Dzień 9 RUINY MY SON I ROWEROWA PRZEJAŻDŻKA PO HOI AN

  My Son to starożytne ruiny świątyń hinduistycznych i wspaniałego miasta kultury Czamów istniejących tutaj między IV a XV wiekiem. Tajemnicze, położone w malowniczej scenerii dżungli i niegdyś zapomniane, dziś stanowi wielką atrakcję archeologiczną wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu czeka nas rowerowa przejażdżka uliczkami Hoi An. Zobaczymy piękny Japoński Most (Pagoda Bridge), dawne domostwa czy fabrykę jedwabiu. (B/L/D)

  Dzień 10 DANANG, GÓRY MARMUROWE I HUE - DAWNA STOLICA WIETNAMU

  Zwiedzanie Danang – jednego z największych wietnamskich portów. Zwiedzimy muzeum kultury Czamów pełne unikalnych arcydzieł powstałych na przestrzeni wieków. Przejazd w Góry Marmurowe w poszukiwaniu ukrytych świątyń w jaskiniach. Góry Pięciu Żywiołów, bo tak również są zwane, to właściwie skupisko pięciu wzgórz, których nazwy pochodzą od metalu, drewna, wody, ognia i ziemi. Okoliczna wioska Non Nuoc słynie z rękodzieła i wytwarzanych z marmuru rzeźb. Następnie udamy się do Hue – dawnej stolicy Wietnamu (1805-1945). To zbudowane na brzegach Perfumowanej Rzeki miasto przez pokolenia było siedzibą najpotężniejszych cesarzy kraju. Znajduje się tu majestatyczna Cesarska Cytadela, Cesarskie Mauzolea Tu Dac i Khai Dinh oraz liczne efektowne pagody. Spacer po mieście kończymy przy lokalnym targowisku Dong Ba. (B/L/D)

  Dzień 11 HO CHI MINH CITY (SAJGON) - CHINATOWN I RYNEK BEN THANH.

  Transfer na lotnisko i lot do Sajgonu. Dawny Sajgon, a obecnie  Ho Chi Minh City, jest szalony, ekscytujący, tłoczny, pełen barów, restauracji i sklepików. Wypożyczymy rowery, jeden z najpopularniejszych środków transportu w Wietnamie i w ten sposób odwiedzimy wietnamskie chinatown – Cholon, barwną dzielnicę handlową Dong Khoi oraz słynny rynek Ben Thanh. (B/L/D)

  Dzień 12 PODZIEMNE MIASTO WIETKONGU - CU CHI, MUZEUM WOJNY I KATEDRA NOTRE DAME

  Tunele Cu Chi to fascynujący system podziemnych korytarzy na który składają się nie tylko kwatery dowodzenia Wietkongu, ale też sypialnie, kuchnie, magazyny, szkoły, szpitale czy systemy wentylacyjne. Po powrocie do Sajgonu, udamy się do muzeum – kolejnego punktu upamiętniającego wojenną historię tego kraju. Przejdziemy się wśród zgiełku ulicznego i tysięcy przetaczających się skuterów. Zobaczymy neogotycką Katedrę Notre Dame, taoistyczne święte miejsce Chua Ngoc Hoang i mistyczną Pagodę Jade Emperor – której dekoracje i rzeźby symbolizujące boskość nikną pod dymem nieustannie palących się kadzideł. (B/L/D)

  Dzień 13 DELTA MEKONGU I PŁYWAJĄCY RYNEK CAI BE

  Wcześnie rano wyjeżdżamy z gwarnego Sajgonu i przesiadamy się do małej łódki. Pomiędzy plantacjami mango i cytrusów zmierzamy na pływający rynek Cai Be. To miejsce gdzie owoce, warzywa i lokalne rzemiosło sprzedaje się wprost z łodzi, a towar przywiązany jest do wystających z nich wędek. Przycumujemy na chwilę przy jednym z rodzinnych warsztatów. Zobaczymy jak wykorzystuje się starodawne techniki do ręcznego wytwarzania dmuchanego ryżu, słodyczy z cukru palmowego i ciastek ryżowych.  (B/L/D)

  Dzień 14 CAN THO - PŁYWAJĄCE RYNKI CAI RANG I PHONG DIEN. POPOŁUDNIOWY WYLOT DO POLSKI. (B/L)

  Rano zwiedzimy największe miasto Delty Mekongu – Can Tho. Łodzią udamy się na pływające rynki Cai Rang i Phong Dien. Powrót do Sajgonu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Dzień 15 PRZYLOT DO POLSKI

  Opłata zawiera

  • przeloty na głównej trasie
  • loty wewnętrzne: Hanoi – Danang, Hue – Sajgon
  • transfery z / na lotnisko
  • przejazdy między miastami
  • rejs po zatoce Ha Long Bay
  • przejazd pociągiem
  • przejażdżkę rikszami, rowerami
  • noclegi w hotelach o standardzie 4**** w pokojach dwuosobowych
  • wszystkie posiłki jak w programie (B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja)
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie
  • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • wizy wietnamskiej ok. 25 USD (e-Visa)
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • posiłków nieuwzględnionych w programie
  • wydatków osobistych
  • napiwków

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zainteresowany?

  Może Ci się również spodobać