close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  OMAN I DUBAJ

  — smak Orientu

  planowane terminy 03.11.2024 — 13.11.2024 27.12.2024 — 06.01.2025 20.04.2025 — 30.04.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  – Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 PRZYLOT DO DUBAJU

  Przylot do Dubaju, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, kolacja w hotelowej restauracji. Nocleg. (D)

  Dzień 2 ZWIEDZANIE DUBAJU, REJS ŁODZIĄ

  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie największych atrakcji Dubaju. Zobaczymy Meczet Jumeirah – wyjątkowy przykład islamskiej architektury. Dalej przejazd do najstarszej dzielnicy miasta Bastakia, gdzie znajdują się Wind Towers (wieże wiatrowe), które w dawnych czasach służyły jako klimatyzatory. Dalej odwiedzimy Muzeum Dubaju zlokalizowane w 150-letnim forcie Al Fahidi. Przejażdżka lokalną taksówką wodną –  „abra”, po słynnym dubajskim kanale, przyglądanie się tętniącemu życiem nabrzeżu, dotarcie do dzielnicy Deira. Wizyta na souku (bazarze) z aromatycznymi przyprawami, złotą biżuterię i innymi. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejazd na nadbrzeże i zaokrętowanie na tradycyjnej drewnianej łodzi (dhow). Dwugodzinny rejs z kolacją serwowaną na pokładzie, w czasie którego będziemy mogli podziwiać z różnych perspektyw, tradycyjny i nowoczesny Dubaj nocną porą. Powrót do hotelu na nocleg.
  (B/D)

  Dzień 3 ZWIEDZANIE ABU DHABI

  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Abu Dhabi. Wizyta w Meczecie Sheikh Zayed, największym meczecie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mogącym pomieścić 40 000 wiernych. Następnie odwiedzimy wioskę dziedzictwa kulturowego i przejedziemy piękną nadmorską trasą – Abu Dhabi Corniche, mijając między innymi Emirates Palace. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do miasta Al Ain. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 4 OAZY AL AIN, WYKOPALISKA ARCHEOLOGICZNE, TARG WIELBŁĄDÓW

  Po śniadaniu wycieczka do malowniczych oaz Ain. W przeszłości miasto stanowiło ważny punkt postoju na trasie karawan. Dziś słynne jest za sprawą pięknie utrzymanych luksusowych trawników, które tworzą z miasta niejako ogród. Na stanowiskach archeologicznych Hili zobaczymy wykopaliska sprzed wieków. Odwiedzimy targ Wielbłądów, który dawniej był głównym miejscem zakupu i sprzedaży tych zwierząt. Wizyta w Muzeum Narodowym Al Ain. Przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku przejazd do Omanu. Dotarcie do miasta Nizwa, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 5 ZWIEDZANIE NIZWA

  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Nizwa, kulturowej stolicy Omanu. W VI i VII w. n.e. miasto było stolicą Dynastii Julanda. Dziś pozostaje najbardziej popularną atrakcją turystyczną, z historycznymi budynkami i imponującą fortecą. Spacer po miejskim souku. Dalej zwiedzanie fortu, wejście na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się widok na leżące u jego podnóża miasto.

  Przejazd do jaskini Al Hoota, w której poza licznymi formacjami skalnymi znajdują się cztery jeziora zamieszkałe przez rzadko spotykane ślepe ryby – Garra Barreimiae. Postój na lunch w lokalnej restauracji. Następnie wizyta w najstarszym forcie w Omanie – Forcie Bahla. Uważa się, że fort został wybudowany w czasach przedislamskich. Dalsza droga i krótki postój w zielonej wiosce Birkat-Al-Mauz. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 6 NIZWA - JABAL AKHDAR - WAHIBA

  Po śniadaniu wyjazd do wyjątkowego miejsca na Półwyspie Arabskim, masywu górskiego Al Hadżar i jego zielonego klejnotu – Jebal Al Akhdar leżącego 2000 m. n.p.m. Miejsce to słynie z sadów owocowych, urządzonych tarasowo na zboczach gór. Odwiedzimy położone wśród szczytów i wąwozów wioski Saiq, Wadi Bani Habib (wioska starych domów) i Al Ain. Następnie przejazd do Wahiba Sands, gdzie ogromne masy falujących czerwonych i białych piasków tworzą wysokie na 200 m wydmy. Ciągle zmieniające się wzory zachwycą każdego fotografa. Doświadczeni kierowcy urządzą nam prawdziwy off-road po wydmach. Dotarcie do Arabian Oryx Camp, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 7 WAHIBA - WADI BANI KHALID - SUR

  Śniadanie, a następnie wizyta w domu Beduinów, gdzie spotkamy się z beduińskimi kobietami i przy filiżance omańskiej kawy porozmawiamy z nimi i poznamy smak życia na pustyni. Wyjazd do Wadi bani Khalid – co po arabsku oznacza naturalną oazę. Miejsce to jest zupełnym przeciwieństwem pustynnych Wahiba Sands. Jest zieloną oazą z naturalnymi źródłami pośrodku pustyni. Dla chętnych spacer po okolicy lub kąpiel w orzeźwiających naturalnych basenach. Dalszy przejazd do Sur, gdzie odwiedzimy warsztat rzemieślników budujących tradycyjne łodzie – dhow. Przed dotarciem do hotelu krótka przejażdżka po okolicy miasta i czas wolny. Wczesna kolacja w hotelu, a po niej wyjazd do Ras Al Junaiyz, w którym znajduje się sanktuarium żółwi zielonych. W towarzystwie lokalnego przewodnika spacer po plaży i wypatrywanie małych żółwi wykluwających się z jaj. Powrót do hotelu na nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 8 SUR - COASTAL ROAD - WADI ARBAYEEN - MUSCAT

  Po śniadaniu wyjazd do Muscat. Po drodze krótki postój w Wadi Tiwi i Bimah Sinkhole. W Dibab możliwość kąpieli w naturalnych basenach z ciemnoniebieską wodą, pośród palm daktylowych. Następnie przejazd do Mazara i dojazd do Muscat. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 9 MUSCAT

  Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę. W pierwszej kolejności zwiedzimy meczet Grand Mosque. Jest to jeden z największych meczetów na świecie, mogący pomieścić 20 000 wiernych. Znajdują się w nim piękne dzieła sztuki, żyrandole i jednoczęściowy dywan pokrywający całą salę modlitewną. Następnie przejedziemy do Royal Opera House. Przewodnik oprowadzi nas po gmachu teatru, jego głównym foyer z eleganckimi, wielkimi schodami. Dalej pojedziemy na souk Muttrah, który jest jednym z najstarszych targów w Omanie. Wspaniałą atmosferę tworzy na nim zapach drewna sandałowego i kolorowe towary. Jest to miejsce, w którym można obserwować mieszkańców i kupić pamiątki dla przyjaciół i rodziny. Po spędzeniu czasu na souku przejazd nadmorską promenadą i zwiedzanie Muzeum Narodowego Bait Al Zubair.

  Następnie wizyta w pięknym Al Alam Palace, oficjalnej rezydencji Jego Wysokości Sułtana Qaboos Bin – władcy Omanu. Pałac jest architektonicznym cudem zarówno pod względem projektu, jak i położenia między bliźniaczymi portugalskimi fortami Mirani i Jalali. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem przejazd do wyjątkowej restauracji Bait Al Shams znajdującej się w kompleksie jaskiń. Przy akompaniamencie arabskiej muzyki na żywo zasmakujemy tradycyjnej kuchni arabskiej – tradycyjnych tureckich szaszłyków i mezze, świeżego pieczywa i grillowanych owoców morza prosto z Morza Arabskiego, dla chętnych szisza. Po kolacji powrót na nocleg do hotelu. 

  (B/D)

  Dzień 10 MUSCAT - NAKHL - DUBAJ

  Po śniadaniu wyjazd na targ Barka, gdzie poza świeżymi rybami można kupić całą masę warzyw i owoców i podpatrzeć codzienne życie mieszkańców. Dalszy przejazd do Fortu Nakhl, który służył kiedyś imamom Bani Kharousa i dynastii Ya’arubah. Panoramiczny widok na okolicę jest imponujący. Po wizycie w forcie jedziemy w kierunku starej wioski Nakhl, która rozpościera się pod fortem i prowadzi do słynnych ciepłych źródeł położonych na końcu oazy. Relaks w płytkich wodach źródlanych, otoczonych bujną zielenią i stromymi górskimi szczytami. Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd w kierunku granicy, powrót do Dubaju, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 

  (B/D)

  Dzień 11 POWRÓT DO POLSKI

  Śniadanie, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Polska – Dubaj, Oman – Polska,
  • transfery lotniskowe,
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie, D-kolacja); pozostałe posiłki aranżowane przez pilota,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych,
  • przejazdy samochodami terenowymi,
  • opłaty za bilety wstępu do obiektów i atrakcji wyszczególnionych w programie,
  • opiekę polskiego pilota,
  • opiekę omańskiego przewodnika – kierowcy,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu obejmującej część świadczeń w wysokości 200 USD/os,
  • opłaty za wizę oraz kosztów jej uzyskania, ok. 15 USD,
  • zwyczajowych napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych,
  • wycieczek fakultatywnych nieujętych w programie,

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Chcesz spytać o termin?

  Może Ci się również spodobać: