close

Newsletter

— Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje


  zamknijclose

  Znajdź swój wymarzony wyjazd

  arrow_upward

  PERU

  — kwintesencja Ameryki Południowej

  planowane terminy 01.09.2024 — 14.09.2024 05.10.2024 — 18.10.2024 06.04.2025 — 19.04.2025

  Chcesz jechać w innym terminie? Napisz do nas.

  Program wyjazdu

  — Dokąd podróżujemy

  Dzień 1 WYLOT Z POLSKI. WIECZÓR W LIMIE.

  Wylot z Warszawy. Wieczorem przylot do stolicy Peru – Limy. Możliwość spaceru po mieście.

  Dzień 2 I NOWA ODSŁONA LIMY, HISTORIA STAROŻYTNEGO PERU

  Stolica Peru to chaotyczne, wielobarwne i pełne kontrastów miasto. Przejdziemy się zarówno wąskimi uliczkami historycznego centrum, pełnymi pałaców i drewnianych budowli z rzeźbionymi balkonami jak i jego nowoczesną częścią. Po południu udamy się do  Muzeum Larco Herrera – fascynująca kolekcja sztuki przekolubijskiej odkryje przed nami historię starożytnego Peru. Nocleg w Limie. (B)

  Dzień 3 MAŁE GALAPAGOS”, OAZA NA PUSTYNI

  Wczesnym rankiem wyjazd do Paracas. Czeka nas wycieczka na wyspy Ballestas. Położone na wybrzeżu Pacyfiku Islas Ballestas i Peninsula de Caracas tworzą największy w kraju rezerwat narodowy. Wyspy potocznie zwane “Małe Galapagos” zamieszkiwane są przez niezliczone gatunki ptaków – kormorany, flamingi, głuptaki, pelikany, pingwiny Humboldta czy lwy morskie. Wyruszymy w stronę Nazca. Po drodze zatrzymamy się w Huacachina, by choć przez chwilę pobyć w tej niezwykłej, wyglądającej jak ze snu oazie na pustyni.

  Fakultatywnie można spróbować sandboardingu i boogie, czyli przejazdu po wydmach specjalnym samochodem.  (B)

  Dzień 4 PEŁEN ZAGADEK PŁASKOWYŻ NAZCA

  Płaskowyż Nazca kryje w sobie historię jednej z największych zagadek archeologicznych w historii. Na temat znajdującego się tu systemu linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny i figury geometryczne krążyło wiele hipotez dotyczących ich powstania, a przede wszystkim  przeznaczenia. Interpretowano je jako miejsce kultu, wizerunki bóstw, astronomiczne linie obserwacyjne, a nawet kosmiczne lądowisko. Niesamowite geoglify są dziełem Indian z Nazca. Fakultatywnie – możliwość podziwiania rysunków z lotu ptaka, przelot nad liniami Nazca. Następnie Panamericaną wyruszymy do Arequipa. (B)

  Dzień 5 ZWIEDZANIE UROCZEJ AREQUIPY

  Arequipa  – miasto otoczone wulkanami i potężnymi kanionami, pełne przepięknej zabudowy wykonanej z jasnej wulkanicznej skały. Udamy się na zwiedzanie tego uroczego miasta, którego część ulic i placów została zaprojektowana i nadzorowana podczas budowy przez Ernesta Malinowskiego. Zobaczymy majestatyczny klasztor św. Katarzyny, imponujące budynki na Plaza Mayor – głównym placu Arequipy. Nocleg w Arequipie. Fakultatywnie: zwiedzanie Muzeum Sanktuariów Andyjskich z mumią Juanitą.  (B)

  Dzień 6 MALOWNICZY KANION COLCA I WIECZORNY RELAKS W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

  Malowniczą trasą z licznymi punktami widokowymi wyruszamy do Kanionu Colca. Leżący w regionie Arequipa, majestatycznie wcinający się w Andy kanion rzeki Colca uważany jest za najgłębszy na Ziemi. Pierwszego przepłynięcia porywistej rzeki w dole kanionu w 1981 roku dokonali Polacy. Uczestnicy wyprawy nadali w Kanionie Colca kilka nazw, zatwierdzonych następnie przez Instytut Geograficzny w Peru. W okolicy mamy zatem Wodospady Jana Pawła II, Kanion Polaków czy Kanion Czekoladowy. Wieczorem relaks w znajdujących się nieopodal gorących źródłach.  (B)

  Dzień 7 PORANNE OBSERWACJE SZYBUJĄCYCH KONDORÓW, WIECZÓR NAD JEZIOREM TITICACA

  Poranny wyjazd na obserwację szybujących kondorów. Malownicze trasy i imponujące widoki w głąb kanionu Colca, nadają temu miejscu wyjątkowy klimat, wzbogacony dumnie szybującymi nad kanionem potężnymi kondorami. Po zwiedzaniu przejazd do Puno, położonego nad słynnym jeziorem Titicaca. Nocleg w Puno. (B)

  Dzień 8 MIEJSCE, W KTÓRYM NARODZIŁO SIĘ SŁOŃCE - WYSPA UROS

  Poranek spędzamy nad jeziorem Titicaca. Położone pomiędzy pasmami Andów, na terenie Peru i Boliwii jest najwyżej położonym i największym jeziorem wysokogórskim na świecie. Inkaska legenda głosi że to tutaj narodziło się słońce. Udamy się z wizytą na jedną z magicznych, pływających wysp Uros. Popołudniu zwiedzimy ruiny Sillustani – preinkaskiego cmentarzyska z tajemniczymi wieżami grzebalnymi “chullpas”.  (B)

  Dzień 9 RUINY RACCHI I IGLESIA DE SAN PEDRO

  Wyruszamy w stronę Cuzco. Po drodze zwiedzamy ruiny Racchi – stanowiska archeologicznego znanego również jako Świątynia Wiracocha oraz uroczej andyjskiej Andahuaylillas znanej z znajdującego się tam bogato zdobionego kościoła Iglesia de San Pedro.  (B)

  Dzień 10 URZEKAJĄCE SWĄ URODĄ CUZCO

  Zwiedzanie miasta urzekającego swą urodą i licznymi zabytkami, pełnego inkaskich pałaców, kościołów, ogromnego placu głównego, klimatycznych uliczek i lokalnych targowisk oraz pobliskich ruin. Cuzco, dawna stolica kraju, oszałamia i zachwyca swoją wielokulturowością, architekturą i położeniem. Znajduje się tu słynny Mercado San Pedro – miejski targ pełen lokalnych warzyw i owoców oraz kolorowych tkanin. Zobaczymy kościół jezuitów La Compania.  Nocleg w Cuzco. (B)

  Dzień 11 ŚWIĘTA DOLINA INKÓW, KLIMATYCZNE OLLANTAYTAMBO, PODNÓŻE MACHU PICCHU

  Całodniowa wycieczka do Świętej Doliny Inków. Położona niedaleko dolina rzeki Urubamba pełna jest inkaskich miasteczek, kiedyś była centrum inkaskiej kultury a znajdujące się tu liczne stanowiska archeologiczne pomogą nam bliżej zapoznać się z tą niezwykłą prekolumbijską cywilizacją. Zobaczymy niesamowite ruiny w Pisac. Udamy się również do klimatycznego Ollantaytambo pełnego wąskich, kamiennych uliczek i inkaskich zabudowań. Wieczorem przejazd do Aguas Calientes u podnóża Machu Picchu.  (B)

  Dzień 12 MIASTO INKÓW - MACHU PICCHU

  Machu Picchu to jeden z siedmiu współczesnych cudów świata, ikona Peru. To  najpiękniejsze i najlepiej zachowane miasto Inków usytuowane jest na grzbiecie góry. Eksplorujemy otoczone intensywną zielenią pozostałości po rolniczych domostwach, świątyniach, pałacach. Wieczorem powrót do Cuzco. na pożegnalny spacer. (B)

  Dzień 13 PRZELOT DO LIMY I WYLOT Z PERU

  Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Przesiadka na samolot do Europy. (B)

  Dzień 14 PRZYLOT DO POLSKI

  Przylot do Polski.

  Cena zawiera

  • przeloty na trasie Warszawa – Lima, Lima – Warszawa
  • lot wewnętrzny na trasie Cusco – Lima
  • transport z/na lotnisko
  • wyżywienie zgodne z programem (B-śniadanie)
  • noclegi w hotelach o standardzie 3*** i 4**** w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy prywatnymi autobusami / minibusami
  • przejazdy pociągami Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
  • opłaty za zwiedzanie obiektów wyszczególnionych w programie i wstępy
  • opiekę lokalnych przewodników
  • opiekę polskiego pilota na całości trasy
  • ubezpieczenie KL 60000 EUR i NNW 15000 PLN
  • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Cena nie zawiera

  • napiwków zwyczajowych dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych
  • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • posiłków nieuwzględnionych w programie

  Uwagi

  • planowane terminy na zapytanie
  • cena uzależniona od ilości uczestników, standardu hoteli oraz terminu wyjazdu
  • informacja odnośnie wysokości – kondycja na dużych wysokościach jest bardzo indywidualną kwestią niezależną od wieku czy sprawności fizycznej. Przy pewnych chorobach nie jest oczywiście wskazane przebywanie na wysokościach. Z naszego doświadczenia wynika, że większość ludzi dobrze znosi tą wycieczkę. Jeżeli jednak ktoś ma wątpliwości zalecamy zasięgnięcie opinii u lekarza.
  • szczepienia – przy wyjazdach do Peru (bez Amazonii) szczepienia ochronne nie są wymagane. Prawdopodobieństwo zachorowania na jakąś egzotyczną chorobę nie jest duże. Niemniej jednak – jak przy większości podróży do egzotycznych krajów – wskazane jest zaszczepić się przeciw żółtaczce typu A i B oraz durowi brzusznemu. Można też dodatkowo rozważyć jedną szczepionkę tzw. DTP przeciw błonicy, tężcowi i polio. Powyższe porady są jedynie naszymi rekomendacjami. Ostateczną decyzją co do zakresu szczepień należy skonsultować z lekarzem.

  Planowana trasa

  Pliki do pobrania:

  Zdjęcia

  Zapytaj o możliwe terminy wyjazdu

  Może Ci się również spodobać